اخبار کوتاه

اطلاعیه صرافی‌های رمزارز در خصوص لونا؛ یکشنبه ۲۵ اردیبهشت

در روزهای اخیر بیشتر خبرها در بازار رمزارزها و به خصوص صرافی‌ها پیرامون رمزارز LUNA و استیبل کوین الگوریتمی شبکه ترا به نام UST بود. بسیاری از صرافی‌ها خرید و فروش این رمزارزها را به حالت تعلیق درآوردند و برخی از آن‌ها نیز امکان واریز و برداشت آن‌ها را غیرفعال کردند.

صرافی‌های رمز ارز در سراسر دنیا روزانه برنامه‌ها و کمپین‌های متنوعی را با ارائه محصولاتشان به کاربران خود عرضه می‌کنند. در ادامه این مطلب جزییات اطلاعیه‌های هر صرافی را جداگانه توضیح می‌دهیم. در انتهای این پست نیز جدولی از جدیدترین رمز ارزها و بازارهای متنوع ریالی و دلاری اضافه شده به صرافی‌ها آورده شده است.


این پست توصیه سرمایه گذاری نیست و صرفا بازتاب اخبار صرافی‌های رمز ارز است.


هشدار: با اتفاقات رخ داده در شبکه ترا و رمزارز لونا، بسیاری از افراد سودجو در فضاهای مجازی با وعده اعلام شبکه جدید لونا، آدرس قراردادهایی را مبنی بر توکن جدید این پروژه بر بستر شبکه‌های BSC، ERC20 و … در صرافی پنکیک سواپ، یونی‌سواپ و … معرفی می‌کنند. در حال حاضر تمامی این آدرس‌ها جعلی هستند. به یاد داشته باشید در صورت ارائه شبکه جدیدی از سمت این پروژه، صفحه رسمی توییتر ترا آن را اطلاع رسانی می‌کند و اطلاعیه‌های منتشر شده از صفحات دیگر تماما جعلی هستند. ضمن اینکه در نظر داشته باشید که رمزارز لونا اکنون در شرایط نامشخصی قرار دارد و با شرایط موجود وعده قیمت‌های ۱ دلاری و بالاتر در فضاهای مجازی، اساسا غیرمنطقی و حتی غیرممکن به نظر می‌آید. بنابرین در صورتی که قصد خرید این رمزارز را دارید به ریسک‌ بالای آن و احتمال از دست رفتن کل سرمایه خود توجه داشته باشید.

صرافی اوکی اکسچنج

از سرگیری معاملات رمزارز لونا در صرافی اوکی اکسچنج

 • جزییات: این صرافی اعلام کرد قابلیت خرید و فروش رمزارز LUNA را مجددا فعال کرده است البته همچنان محدودیت‌هایی در برداشت این رمزارز وجود دارد. این صرافی ضمن هشدار به کاربران خود در خصوص خطرات سرمایه‌گذاری در این پروژه، اعلام کرد که احتمال دارد امکان خرید و فروش لونا را بنا به شرایط دوباره متوقف کند.

صرافی رمزینکس

توقف واریز و برداشت رمزارز لونا در رمزینکس

 • جزییات: این صرافی اعلام کرد به دلیل توقف شبکه‌ لونا، وضعیت واریز و برداشت این رمزارز در رمزینکس هم به حالت متوقف تغییر کرده است.

فعال شدن امکان برداشت توکن‌ها بر بستر ERC20

 • جزییات: رمزینکس اعلام کرد با توجه به پایدار شدن شبکه اتریوم، امکان واریز و برداشت توکن‌ها بر بستر ERC20 را از سر گرفته است.

صرافی سلام کریپتو

توقف معاملات لونا در سلام کریپتو

 • جزییات: این صرافی اعلام کرد به دلیل ریزش ۹۹٪ قیمت لونا، معامله(خرید و فروش) در بازار ریال و تتر، برای این ارز در بات معاملاتی سلام‌کریپتو امکان پذیر نیست.

صرافی تبدیل

توقف معاملات لونا در صرافی تبدیل

 • جزییات: به دلیل اتفاقات رخ داده در شبکه ترا، صرافی تبدیل معاملات مربوط به رمزارز LUNA را به حالت تعلیق درآورد.

صرافی کوینکس

از سرگیری معاملات اسپات LUNA در کوینکس

 • صرافی کوینکس ضمن از سرگیری بازار معاملات اسپات رمزارز LUNA ، امکان واریز و برداشت آن را نیز فعال کرد. گفتنی است معاملات مارجین و فیوچرز لونا به حالت غیرفعال درآمده‌اند.

از دسترس خارج شدن کوینکس به دلیل به‌روزرسانی

 • این صرافی اعلام کرد به دلیل انجام به‌روزرسانی در روز ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت) ساعت ۶:۳۰ صبح به وقت تهران به مدت ۳۰ دقیقه از دسترس خارج خواهد شد و انجام معامله در آن امکان‌پذیر نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه نمایید.

صرافی کوکوین

از سرگیری معاملات و امکان برداشت رمزارز لونا در کوکوین

 • جزییات: این صرافی اعلام کرد بازار معاملات اسپات رمزارز لونا فعال شده است. همچنین امکان برداشت LUNA در شبکه اصلی خود در این صرافی فعال شده است.

محدود شدن حد اهرم معاملاتی در بازار مارجین و فیوچرز رمزارزهای LUNA, MIR, ANC

 • جزییات: صرافی کوکوین اعلام کرد به دلیل نوسانات بالای شبکه ترا، تا اطلاع ثانوی حداکثر اهرم معاملاتی در معاملات مارجین‌دار و فیوچرز رمزارزهای LUNA, MIR, ANC محدود شده است. برای آگاهی بیشتر به این صفحه مراجعه نمایید.

صرافی بایننس

از سرگیری معاملات اسپات LUNA و UST در بایننس

 • جزییات: صرافی بایننس ضمن از سرگیری بازار معاملات اسپات رمزارزهای LUNA و UST، امکان واریز و برداشت این رمزارزها را نیز فعال کرد.

حذف بازارهای مارجین‌دار و فیوچرز رمزارزهای LUNA, MIR, ANC از بایننس

 • جزییات: کلیه معاملات مارجین‌دار و فیوچرز مرتبط با رمزارزهای LUNA, MIR, ANC از صرافی بایننس حذف شدند.

حذف لونا از سرویس Liquid Swap بایننس

 • جزییات: این صرافی کلیه استخرهای نقدینگی مرتبط با لونا را در سرویس لیکویید سواپ خود غیرفعال کرد. ضمن اینکه قابلیت سواپ رمزارز LUNA نیز غیرفعال شد.

حذف لونا و UST از سرویس‌های Staking, Auto Invest , Dual Investment بایننس

 • جزییات: صرافی بایننس رمزارزهای لونا و UST را از کلیه سرویس‌های خود حذف کرد. مطابق اعلام این صرافی سپرده‌های استفاده شده کاربران در این سرویس‌ها به حساب اسپات آنان واریز شده است و قابل برداشت خواهد بود. برای مشاهده جزییات بیشتر به این صفحه مراجعه نمایید.

کاربران ایرانی توجه داشته باشند به دلیل آنکه کشور ایران در لیست OFAC قرار دارد، هیچ سازمانی به صورت قانونی اجازه خدمات‌دهی به کاربران ایرانی را ندارد لذا اکثر صرافی‌های خارجی احراز هویت را برای کاربران ایرانی محدود کرده اند. احراز هویت با پاسپورت ایرانی در صرافی های خارجی به مثابه بسته شدن حساب شما می باشد. پس احتمال از دست رفتن سرمایه کاربران در این صرافی‌ها وجود دارد. توصیه می‌شود از این صرافی‌ها با احراز هویت ایرانی استفاده نکنید.

برای مشاهده بهترین قیمت خرید و فروش رمز ارزها در صرافی‌های ایرانی به این صفحه مراجعه کنید: مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا