اخبار بیت کوین

اشتهای سیری‌ناپذیر ETFهای اسپات بیت کوین؛ در عرض یک هفته «۲ ماه» از عرضه ماینینگ BTC خریداری شد

صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در ایالات متحده در عرض یک هفته (هفته اول ژوئن) معادل حدود دو ماه از عرضه ماینینگ این ارز دیجیتال را به دست آوردند. در حالی که بلک راک مدتی است تاج پادشاهی را از گری اسکیل ربوده، مایکل سیلر از این حرکت ETFها تمجید کرده و رسیدن دارایی آن‌ها به «یک میلیون بیت کوین» را ستوده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، طبق داده‌های HODL15Capital، با ورود تقریبا ۱.۸۳ میلیارد دلار سرمایه، ۱۱ صندوق ETF، مقدار ۲۵٬۷۲۹ بیت کوین خریدند که در هفته معاملاتی گذشته از ۳ تا ۷ ژوئن (۱۴ تا ۱۸ خرداد)، حدود هشت برابر بیشتر از ۳٬۱۵۰ بیت کوین جدید استخراج شده در همان زمان است.

ETFها چقدر بیت کوین خریدند؟

مقدار بیت کوین به دست آمده در یک هفته توسط ETFها به تنهایی تقریبا به اندازه کل ماه می، یعنی ۲۹٬۵۹۲ بیت کوین بوده است. لازم به ذکر است که هفته گذشته، بزرگترین هفته خرید از اواسط ماه مارس است که قیمت بیت کوین توانست در آن زمان به سقف خود در ۷۳٬۶۷۹ دلار برسد.

خرید هفتگی بیت کوین ETFها از ۱۱ ژانویه - منبع: HODL15Capital
خرید هفتگی بیت کوین ETFها از ۱۱ ژانویه – منبع: HODL15Capital

یازده ETF از زمان راه‌اندازی در ماه ژانویه، ۱۵.۶۹ میلیارد دلار ورودی خالص داشته‌اند؛ از جمله ۱۷.۹۳ میلیارد دلار خروجی خالص از صندوق گری‌اسکیل که کل دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) آن، حدود ۶۱ میلیارد دلار است.

طرفداران بیت کوین مدت‌هاست که بیت کوین را به عنوان «طلای دیجیتال» توصیف می‌کنند، دلیل آن هم مکانیسم کمیاب داخلی و سقف عرضه ۲۱ میلیونی آن است.

نیت گراچی (Nate Geraci)، رئیس ETF Store در پستی در ۹ ژوئن (۲۰ خرداد) بیان کرد که میزان بیت کوین ETFهای آمریکا، به اندازه ۶۰٪ از ETFهای طلای این کشور ارزش دارد. این در حالی است که ETFهای طلا به مدت ۲۰ سال وجود داشته‌اند و ETFهای بیت کوین تنها ۵ ماه عمر دارند.

مایکل سیلر: ETFها اکنون یک میلیون بیت کوین دارند

مایکل سیلر، رییس مایکرواستراتژی و یکی از مدافعان بزرگ بیت کوین، توجه خود را به موفقیت بزرگی که توسط ETFهای اسپات بیت کوین به دست آمده، جلب کرده است. طبق گفته سیلور ، تعداد ۳۴ صندوق ETF اسپات بیت کوین در حال حاضر بیش از یک میلیون بیت کوین (۱٬۰۳۱٬۹۷۳ بیت کوین) را در اختیار دارند. این پیشرفت نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران سازمانی و خرده‌فروش به طور فزاینده‌ای به ETFهای بیت کوین روی آورده‌اند.

شکاف بین ذخایر بیت کوین بلک راک و گری اسکیل به حدود ۲۰٬۰۰۰ BTC رسید

صندوق‌های بیت‌کوین مانند بلک راک و فیدلیتی از موفقیت‌آمیزترین صندوق‌ها در تاریخ ETF هستند. آنها در وال استریت طوفانی به پا کردند و هسته مرکزی ارزهای دیجیتال را از آسیا دور کرده و به سمت ایالات متحده تغییر دادند.

طبق اطلاعات رسمی، تا جمعه گذشته، ۷ ژوئن (۱۸ خرداد)، GBTC گری اسکیل دارای ۲۸۵٬۱۰۵.۸۷۳۸ بیت کوین و IBIT بلک راک دارای ۳۰۴٬۹۷۶.۷۳۷۸ بیت کوین بوده است. در نتیجه، بین این دو، یک شکاف ۲۰٬۰۰۰ بیت کوینی ایجاد شده است.

صندوق بیت کوین ۱۲.۳ میلیارد دلاری Wise Origin فیدلیتی نیز در جایگاه سوم قرار دارد.

شرکت مایکرواستراتژی نیز به دلیل انباشت تهاجمی بیت کوین با داشتن ۲۱۴٬۴۰۰ بیت کوین تا تاریخ ۱ می ۲۰۲۴، سرتیتر خبرها شده است.

در هفته گذشته، صندوق‌های قابل معامله در بورس ایالات متحده که مستقیاً در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند، برای نوزدهمین روز متوالی جریان خالص ورودی مثبتی را ثبت کردند و با افزایش تقاضا باعث رساندن بزرگترین ارز دیجیتال به سقف جدید شدند. در ۷ ژوئن (۱۸ خرداد)، ۱۱ صندوق ETF بیت کوین ۱۳۱ میلیون دلار ورودی به دست آوردند

منبع
کوین تلگرافیو تودی

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا