اخبار بیت کوین

تایید ETF ها در هنگ کنگ به همراه کاهش تنش‌ های ژئوپولیتیکی، قیمت بیت کوین را به بالای ۶۶٬۰۰۰ دلار بازگرداند

قیمت بیت کوین شب گذشته در حالی که بازار کریپتو در انتظار تصمیم تایید یا رد ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ کنگ بود، به رنگ سبز بازگشت. همچنین، کاهش نگرانی از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه نیز در این صعود قیمت نقش داشته است. به این ترتیب، کندل هفتگی بیت کوین به صورت قرمز اما در قیمت ۶۵٬۶۶۱ دلار در صرافی بایننس بسته شد.

به گزارش میهن بلاکچین، بیت کوین اکنون با قیمت ۶۶٬۳۹۰ دلار معامله می‌شود، در حالی که اتر (ETH) به بالای ۳٬۲۰۰ دلار بازگشته است، زیرا نوسانات منفی بازار از شب گذشته به دلیل فروکش‌کردن تنش‌ها کاهش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

علل بازگشت قیمت بیت کوین

پیش از شروع تنش‌ها، بازار دارایی‌های دیجیتال به دلیل فصل مالیاتی ایالات متحده که در آستانه هاوینگ رخ می‌دهد نیز تحت فشار فروش بسیار زیادی قرار داشت. آرتور هیز در یک پست وبلاگی درباره این موضوع نوشت:

با توجه به اینکه هاوینگ در زمانی اتفاق می‌افتد که نقدینگی دلار کمتر از حد معمول است، این موضوع به فروش شدید دارایی‌های کریپتو کمک می‌کند.

همچنین، معامله‌گران راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت کوین و شاید اتر در هنگ کنگ را در این هفته پیش بینی می‌کردند که به معامله‌گران در چین امکان دسترسی آسان‌تر به دارایی‌های دیجیتال را می‌دهد. شرکت متریکس پورت (Matrixport) تخمین می‌زند که این ETFها می‌توانند تا ۲۵ میلیارد دلار تقاضا ایجاد کنند.

هنگ کنگ اولین ETFهای اسپات بیت کوین و اتر را تایید کرد

امروز دوشنبه (۲۷ فروردین)، کمیسیون اوراق بهادار و معاملات آتی هنگ کنگ چندین ETF اسپات بیت کوین و اتر را که قرار است توسط شرکت‌های مدیریت دارایی China Asset Management ،Harvest Global، Bosera و HashKey مدیریت شوند، تایید کرد. این شرکت‌ها هنوز جدول زمانی راه‌اندازی این صندوق‌ها را اعلام نکرده‌اند.

بر اساس آنچه که این شرکت‌ها ابراز کرده‌اند، این تایید مشروط بوده اما فعلا جزییات بیشتری در این مورد در دسترس نیست.

نکته قابل توجه تایید ETF‌های اسپات اتر هستند که می‌توانند در آینده جذابیت زیادی پیدا کنند؛ چراکه سرمایه‌گذاران گزینه‌هایی برای به دست آوردن بیت‌کوین با سهام مرتبط با آن مانند شرکت‌های ماینینگ دارند، اما در حال حاضر هیچ نوع سهامی مرتبط با ETH وجود ندارد.

منبع
کوین دسکدبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا