اخبار آلتکوین

قیمت آربیتروم همزمان با خرید یک نهنگ معروف ۱۰٪ افزایش یافت

قیمت آربیتروم روز جمعه بعد از انباشت آن توسط یک نهنگ معروف در فضای رمزارزها حدود ۱۰٪ رشد کرد؛ اما داده‌های آنچین از فعالیت همین نهنگ‌ها نشان می‌دهد که قیمت ARB، ممکن است مجددا به سطوح قیمتی قبل بازگردد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌تلگراف، دیروز (۱۲ خرداد) قیمت آربیتروم در کنار ارزهای دیجیتال برتر بازار رشد کرد. این رمزارز تنها در ۲۴ ساعت با یک رشد 10٪ خود را به اوج روزانه ۱.۲۵ دلار رساند. این مقدار رشد، از رشد ۱.۵٪ بازار ارزهای دیجیتال در همان مدت خیلی بیشتر بود.

در نمودار زیر ارزش کل بازار رمزارزها با خط نارنجی کشیده شده است و مشخص است که قیمت آربیتروم پس از ریزشی که داشت، عملکرد بهتری نسبت به میانگین بازار رمزارزها داشته است.

قیمت آربیتروم
نمودار روزانه قیمت آربیتروم – منبع: TradingView

ورود اندرو کانگ به خرید آربیتروم

عملکرد مثبت آربیتروم با خریدهای معامله‌گر محبوبی به نام اندرو کانگ (Andrew Kang)، یکی از بنیان‌گذاران مکانیسم کپیتال (Mechanism Capital)، هم‌زمان شد. او در ابتدا یک میلیون دلار استیبل کوین را وارد استخرهای نقدینگی آربیتروم کرد.

کانگ با بیشتر از ۲۰٪ از آن هم توکن بومی پلتفرم «Radiant Capital» را خریداری نمود. او سپس ذخایر RDNT تازه خریداری‌شده خود به علاوه بخشی از استیبل کوین‌های خود را صرف خریداری معادل ۸۶۷,۰۰۰ دلار توکن آربتیروم کرد و درآمد حاصل را به Radiant Capital واریز نمود تا بتواند USDC وام بگیرد.

معاملات اندرو کانگ – منبع: لوک‌آن‌چین

نسخه اصلی یواس‌دی کوین‌ به آربیتروم‌ می‌رود

پیش از این توسط قراردادهای هوشمند پای USDC به آربیتروم باز شده بود اما این توکن‌ها مستقیما توسط شرکت سیرکل پشتیبانی نمی‌شدند. شرکت سیرکل (Circle) اعلام کرده است که در ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) نسخه بومی استیبل کوین USDC خود برای بلاکچین آربیتروم را راه‌اندازی می‌کند. این شرکت می‌گوید که تمام یو‌اس‌دی کوین‌های موجود در این شبکه، از طریق پل‌های بلاکچینی شبکه اتریوم فریز خواهند شد و معادل آن توکن نسخه جدید USDC در شبکه آربیتروم صادر می‌شود.

از تاریخ مذکور به بعد، نسخه قدیمی یو‌اس‌دی کوین در شبکه آربیتروم با علامت «USDC.e» مشخص می‌شود و به‌تدریج با نسخه بومی و جدید آن (با همان نماد اختصاری USDC) جایگزین می‌گردد.

آیا آربیتروم‌‌ به روند صعودی پایداری رسیده است؟

وب‌سایت لوک‌آن‌چین (Lookonchain) اعلام کرده که هم‌زمان با کانگ، یک نهنگ ناشناس ۱.۲ میلیون توکن آربیتروم (به ارزش ۱.۵ میلیون دلار) را به صرافی OKX واریز نموده است. این نهنگ که «0xf59b» نام دارد، توکن‌های خود را حدودا با قیمت ۱.۲ میلیون دلار خریداری کرده بود و در ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) آن‌ها را از OKX خارج کرده بود.

گفتنی است که سرمایه‌گذاران معمولاً برای فروش توکن‌های خود، آن‌ها را به صرافی‌های ارز دیجیتال واریز می‌کنند. این امر نشان می‌دهد که در صورت کاهش تقاضای آربیتروم، احتمال کاهش قیمت آن وجود دارد. در این صورت می‌توان حرکت قیمت ARB را به مثابه پولبک به مقاومت پیشین تلقی کرد که بخش زیادی از سود دیروز را پس خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا