اخبار خارجی

انتقال یک میلیارد دلار در یک تراکنش؛ آیا نهنگ ها به دنبال نوسان قیمت بیت کوین هستند؟

یک تراکنش نهنگ دیگر در بلاک چین بیت کوین انجام شد و این بار یک میلیارد دلار در یک تراکنش، انتقال یافت.

انتقال بزرگ مصادف با روند صعودی چشمگیر بازار

این انتقال دقیقا زمانی انجام شد که بیت کوین در روند صعودی قرار داشت و در صدد عبور از سطح مقاومتی ۸۷۰۰ دلار بود. تحلیل های بلاک چین مشخص کرده است این انتقال بین کیف پول های آفلاین متعلق به صرافی بیتفینکس انجام شده است.

این انتقال هم چنین با یکی‌ از چشمگیرترین افزایش قیمت های بیت کوین SV مصادف شده است که در روز گذشته دائما به رکوردهای قیمت جدید دست می‌یافت. وبسایت تحلیلی بایت تری (ByteTree) خاطرنشان کرد که این تراکنش باعث شد تاپیکی در سایت ردیت در خصوص مبدا و اهداف آن ایجاد شود.

انتقال سرمایه های بزرگ معمولا پیرامون نوسان های قیمت چشمگیر بیت کوین رخ می‌دهد. علیرغم کاهش اثر صرافی بیتفینکس، این صرافی هم چنان یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین است. تراکنش های نهنگ با این حجم معمولا یکبار در هر چند ماه رخ می‌دهد، به طوری که انتقال هایی در مقیاس بزرگ دو بار در سال ۲۰۱۹ انجام شده است.

اما حجم این تراکنش نسبت به تراکنش اواخر ماه دسامبر که ۸.۹ میلیارد دلار بیت کوین انتقال یافت نسبتا تراکنش کوچکتری به حساب می‌آید. تعداد تراکنش های بیت کوین تقریبا بدون تغییر باقی مانده است و حدود ۳۰۰,۰۰۰ تراکنش در روز است، اما ارزش و حجم این تراکنش ها تغییر کرده است، زیرا ممکن است نهنگ ها در حال آماده شدن برای انجام معاملات یا صرفا تغییر کیف پول های آنلاین هستند.

آیا نهنگ ها در حال آماده شدن برای ایجاد نوسان در قیمت بیت کوین هستند؟

در چند روز گذشته، تراکنش های متوسط صرافی ها بار دیگر باعث شد این پیش بینی به وجود بیاید که آیا نهنگ ها در صدد انجام معاملات بزرگ هستند یا خیر.

بیت کوین پرنوسان تر از شرایط معمول باقی مانده است و انتظار می‌رود که نوسان های بزرگتر صعودی یا نزولی قیمت بیت کوین در راه باشد. به علاوه، انتقال استیبل کوین ها نیز افزایش یافته است. استیبل کوین ها باعث سرعت بخشیدن به معاملات نقدی می‌شود و ممکن است به نقدینگی بیشتر بیانجامد.

اما فعالیت اخیر این نهنگ نیز منجر به ازدحام متوسط و انتقال سرمایه های بیشتر به کوین بیس منجر به افزایش بار معاملاتی شده است.

فهرست ثروتمندترین آدرس های بیت کوین نشان می‌دهد که به غیر از صرافی ها، حجم های مختلفی از بیت کوین در اختیار افراد است. کیف پول هایی با ۱۰۰۰ و هم چنین ۱۰,۰۰۰ بیت کوین افزایش یافته اند و می‌توان گفت نحوه توزیع بیت کوین شرایط مناسب تری نسبت به سایر آلتکوین ها دارد.

این تاپیک سایت ردیت در ادامه به این موضوع پرداخته است که آیا کنترل کردن بخش زیادی از بیت کوین رواج خواهد یافت یا خیر. بیت کوین در مقابل سانسور مقاوم است و قابلیت انتقال حجم بزرگی از آن در شبکه بدان معنا است که سرمایه ها می‌تواند تحت کنترل عوامل مخرب قرار گیرد.

تاکنون بلاک چین بیت کوین مورد بررسی دقیق قرار گرفته است و بسیاری از این آدرس ها شناخته شده اند، اما این سرمایه ها می‌توانند در اختیار دولت های سرکوب کننده قرار گیرند یا برای تامین مالی تروریسم استفاده شوند. به همین دلیل، تراکنش نهنگ ها و افزایش فعالیت آنها باعث جلب توجه می‌شود.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا