اخبار خارجی

🔴 افزایش ۷۰٪ دش و ۳۰۰٪ بیت کوین SV ؛ آیا فصل آلتکوین ها فرا رسیده است؟

بیت کوین اخیرا نشانه های قوی از خود نشان داده است، به طوری که طی دو هفته از ۶۹۰۰ به ۸۶۷۰ دلار افزایش قیمت داشته است. نه تنها بیت کوین با مقطعی از رشد قیمت مواجه شده است، بلکه سایر آلتکوین ها نظیر کوین های حریم خصوصی و فورک های بیت کوین نیز روندی مشابه را از خود نشان داده اند.

قیمت دش طی چهار روز ۷۰ درصد افزایش یافت، در حالی که زیکش طی همین مدت با ۴۵ درصد افزایش قیمت مواجه بوده است. هم چنین بیت کوین کش طی ۱۰ روز گذشته ۵۴ درصد افزایش قیمت داشته است در حالی که قیمت بیت کوین SV در همین مدت، ۳۰۰ درصد افزایش یافت.

دش بهترین عملکرد را در کوین های حریم خصوصی دارد

اخیرا بهترین عملکرد از جانب دش بوده است که طی چهار روز، ۷۰ درصد افزایش قیمت داشت.

دش از رکورد حجم تراکنش ها و از سطح مقاومتی ۵۷ دلار عبور کرد و به سمت سطح مقاومتی بعدی پیش رفت.

سطح مقاومتی شدید بعدی در سطح کنونی است، به طوری که قیمت نتوانست برای مدتی از ۸۷ الی ۹۰ دلار عبور کند. علاوه بر این، در حال حاضر سطح RSI در محدوده بحرانی است و بیانگر این نکته است که اصلاحیه بالقوه ای برای چنین افزایش قیمتی وجود دارد. در حال حاضر قیمت دش ۱۱۶ دلار است و سطح مقاومتی بعدی ۱۰۰ دلار می باشد.

جفت ارز دش با بیت کوین نیز روند مشابهی در هفته های اخیر نشان داده است. این جفت ارز از سطح مقاومتی چشمگیر ۰.۰۰۷۵ عبور کرده است و به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. در حال حاضر، این جفت ارز در حال نزدیک شدن به سطح مقاومتی مهم بعدی است و سطح RSI در این خصوص نیز بیانگر کاهش ارزش این جفت ارز است.

زی کش دنباله روی دش

در هفته های گذشته نه تنها روند دش خوب بود، بلکه زیکش نیز نمودار مشابهی را نشان داده است.

زی کش از سطح مقاومتی مهم تقریبا ۳۳ دلاری عبور کرد و به روند صعودی خود ادامه داد. کندلی با حجم تراکنش بسیار زیاد بیانگر این نکته است که مدت ها بود زیکش با چنین کندل و حجم تراکنشی مواجه نبوده است.

در حال حاضر زیکش به سمت سطح مقاومتی بعدی بر روی ۵۰ دلار پیش می‌رود و نکته جالبی خواهد بود که واکنش قیمت به این سطح را مشاهده کنیم.

جفت ارز زی کش و بیت کوین نیز روند صعودی قوی را نشان داده است و در حال حاضر نزدیک سطح مقاومتی است. محدوده ۰.۰۰۵ ساتوشی، محدوده مهمی است که احتمالا سطح مقاومتی بعدی این جفت ارز خواهد بود.

هرچند اگر از سطح مقاومتی مورد نظر عبور کند، مسیر صعودی تا ۰.۰۰۷۵ ساتوشی هموار است. اگر زی کش نتواند از این سطح مقاومتی عبور کند، احتمالا با سطح حمایتی ۰.۰۰۴۷ ساتوشی مواجه خواهیم شد.

آیا مونرو نیز به دنبال این روند است؟

تنها کوین خصوصی که چنین روند قوی نداشته است مونرو می‌باشد.

مونرو نشانه های روند قوی نشان داده است، به طوری که قیمت آن از روند نزولی ۷ ماهه به روند صعودی تبدیل شده است. علاوه بر این، قیمت مونرو از سطح ۵۵ دلار عبور کرده است.

تا زمانی که مونرو قیمت ۵۵ دلاری را به عنوان سطح حمایتی حفظ کند، ادامه روند صعودی به ۱۰۰ دلار محتمل است.

نکته جالب این است که جفت ارز مونرو با بیت کوین چنین روند مثبتی را نشان نداده است. این جفت ارز نتوانست به ۰.۰۰۷۶۵ ساتوشی برسد و در حال حاضر به دنبال سطح حمایتی جدیدی است. مهم ترین سطح کنونی، سطح ۰.۰۰۶۸ ساتوشی است.

اگر سطح ۰.۰۰۶۸ ساتوشی به سطح حمایتی تبدیل شود، قیمت مونرو مجددا به سمت سطح مقاومتی ۰.۰۰۷۶۴ ساتوشی پیش خواهد رفت. رسیدن به این سطح مقاومتی منجر به روند صعودی بیشتر خواهد شد. اگر مونرو از سطح ۰.۰۰۷۶۵ ساتوشی عبور کند، روند صعودی به سمت ۰.۰۱ یا ۰.۰۱۲ محتمل است.

افزایش قیمت فورک های بیت کوین

کوین های حریم خصوصی روند مثبت قوی نشان داده اند. هرچند طی این مدت، فورک های بیت کوین نیز روندی مشابه داشته اند. بیت کوین کش در دو هفته گذشته ۸۰ درصد افزایش قیمت داشت.

چند روز گذشته پیش از اینکه بیت کوین کش بتواند سطح مقاومت مهم خود را بشکند، در حدود قیمت ۲۷۰ دلار نوسان داشت. سطوح مقاومت این ارز در حال حاضر ۳۲۵ دلار می باشد.

جالب است که محدوده زمانی روزانه می تواند بالاتر از ۳۲۵ دلار باشد. اگر قیمت بالاتر از این محدوده بماند شاهد افزایش قیمت بیشتری خواهیم بود.

جفت ارز بیت کوین با بیت کوین کش، عبور از سطح ۶ ماهه را نشان می‌دهد. این جفت ارز به سمت سطح مقاومتی بعدی در ۰.۰۳۸ حرکت کرده است که در حال حاضر به این سطح نیز رسیده است. رسیدن به سطح ۰.۰۳۳ باعث جابه‌جا شدن سطح مقاومتی و حمایتی می‌شود که برای ادامه روند صعودی نیاز است.

افزایش بیت کوین SV بیش از ۳۰۰ درصد

نمودار بیت کوین SV نشانه هایی از بازار قدیمی ارزهای دیجیتال را دارد و در کمتر از یک ماه بیش از ۳۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

در واقع تمام رکوردهای قبلی از تابستان گذشته را شکستیم و در حال ایجاد حرکت بزرگی هستند. از آنجایی که قیمت ها در بالاترین حد خود بسته شده است احتمال افزایش قیمت نیز وجود دارد. با این حال اگر بازه زمانی روزانه نتواند بالاتر از این منطقه بسته شود می توانیم اصطلاحاتی را بر روی قیمت های ۱۷۵ و ۲۳۵ دلار مشاهده کنیم.

نمودار BSY/BTC نیز ساختار یکسانی را نشان می دهد و این قیمت در حال شکسته شدن است.

ابتدا قیمت سطح مقاومتی ۰.۰۱۶ ساتوشی را شکست و ۰.۰۱۸۸ ساتوشی را به عنون سطح حمایتی پشت سر گذاشت و تا ۰.۰۲۸ و ۰.۰۳ ساتوشی پامپ شد.

بازگشت یا اصلاح قیمت زیانبخش نخواهد بود و سطوح ۰.۰۳ و ۰.۰۲۷ اولین سطوحی است که به هنگام اصلاح قیمت باید در نظر گرفت.

در مجموع، حرکت صعودی قوی میان آلتکوین ها شکل گرفته است. با این حال، بیت کوین و اتریوم بالاترین افزایش قیمت خود را تجربه نکرده اند که برای افزایش دیگر آلتکوین ها به شدت مورد نیاز است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا