تحلیل آنچین

ردپای ماینرهای بیت کوین در ریزش اخیر قیمت؛ آیا در آستانه تسلیم شدن ماینرها هستیم؟

در آستانه نشست فدرال رزرو، بیت کوین تحت فشار فروش شدیدی قرار گرفت. از طرفی معیارهای آنچین نیز نشان می‌دهند که ماینرها در حال فروش تهاجمی موجودی خود هستند. هر چند که ظاهرا ماینرها از طریق بازارهای OTC اقدام به فروش می‌کنند تا تاثیر بالایی روی قیمت بیت کوین نداشته باشد. اما در این مطلب، به بررسی عمیق‌تر این موضوع پرداخته‌ایم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در صورت ادامه این روند می‌توان انتظار داشت قیمت بیت کوین تا ۶۲٬۵۰۰ دلار کاهش پیدا کند. هر چند که در حال حاضر بیت کوین با ۱.۵٪ افزایش با قیمت ۶۷٬۹۰۰ دلار در حال معامله است.

تسلیم شدن ماینرهای بیت‌کوین

خولیو مونرو (Julio Monero)، رییس بخش تحقیقات در کریپتوکوانت، نشانه‌هایی از پدیده تسلیم ماینرها (Capitulation) را گزارش داده است. روز دوشنبه، ماینرها ۱٬۲۰۰ بیت کوین را به فروش رساندند و رکورد فروش از اواخر مارس تاکنون را شکستند.

این تراکنش‌ها در بازار OTC (خارج از صرافی) انجام شد، نه صرافی‌ها. این امر نشان می‌دهد که ماینرها به معاملات بزرگ و مخفی میل دارند که روی قیمت بازار تاثیر فوری نمی‌گذارند. این ماه، موجودی میز OTC بیت کوین برای ماینرها ۵۴٬۰۰۰ بیت کوین افزایش یافت و به سقف سالیانه رسید.

فروش OTC ماینرهای بیت کوین – منبع: کریپتو کوانت

این افزایش در انتقال بیت کوین به میزهای OTC نشان می‌دهد که ماینرها احتمالا به دلیل نگرانی در رابطه با کاهش قیمت احتمالی یا نیاز فوری به پول نقد، در حال آماده شدن برای فروش بیت کوین بیشتری هستند. در پی هاوینگ اخیر، بیشتر شرکت‌های ماینینگ و ماینرهای شخصی اعلام کردند که نمی‌توانند عملیات سودآوری را حفظ کنند که باعث خروج احتمالی آنان از این صنعت می‌شود.

احتمال کاهش قیمت بیت کوین به ۶۲٬۵۰۰ دلار

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌گر بیت کوین بیان کرد که لیکوییدیشن‌های اخیر ممکن است باعث مومنتوم منفی بیشتری روی قیمت بیت کوین شود. وو اظهار داشت که اگر موج بعدی لیکوییدیشن پوزیشن‌های لانگ، این روند نزولی را تقویت کند، بیت کوین ممکن است به ۶۲٬۵۰۰ دلار کاهش پیدا کند تا پوزیشن‌های سفته‌بازانه باقی مانده نیز حذف شوند.

هیت مپ لیکوییدیشن بیت کوین در صرافی بایننس - منبع: ویلی وو
هیت مپ لیکوییدیشن بیت کوین در صرافی بایننس – منبع: ویلی وو

وو بر لزوم پاکسازی سود بازهای فیوچرز تایید کرد و گفت که باید قبل از ادامه هرگونه روند صعودی، این لیکوییدیشن‌ها رخ دهند. طبق اسکلپینگ پرو (Scalping Pro)، بیت کوین با یک تلاش ناموفق دیگر برای شکست سقف محدوده نوسانی خود روبرو خواهد شد. بیت کوین از ماه مارس بین سطح ۶۰٬۵۰۰ دلار و ۷۱٬۵۰۰ دلار در نوسان بوده است و این چهارمین تلاش ناموفق آن برای شکست سطح ۷۱٬۵۰۰ دلاری بود.

این تحلیل‌گر در ادامه سطح حمایت مهم ۶۵٬۰۰۰ دلاری را که در میانه این محدوده نوسانی قرار دارد معرفی کرد و به عقیده وی برای جلوگیری از کاهش قیمت بیشتر، حفظ این سطح ضروری است.

منبع: اسکلپینگ پرو
منبع: اسکلپینگ پرو

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا