اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت ترون و کازموس؛ ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

پس از هفته پر اتفاق گذشته در بازار رمز ارزها با تثبیت بیت کوین در بازه قیمتی تشکیل‌شده، برخی از کوین‌ها توانستند ریزش قیمتی خود را تا حدود زیادی جبران نمایند. ترون یکی از این ارز‌ها است که به نظر می‌رسد خریداران توانسته‌اند گوی سبقت را از فروشندگان بربایند و قیمت آن را به سطوح بالاتر افزایش دهند.

این مطلب تنها تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیست. بازار رمز ارزها با ریسک بالایی همراه است و با مطالعه و آگاهی به این ریسک‌ها وارد این بازار شوید. میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال از دست رفتن سرمایه شما ندارد.

تحلیل تکنیکال قیمت ترون (TRX)

پس از ریزش اخیر، نمودار قیمت ترون در قالب یک کانال صعودی در حال حرکت است که به علت هیجان خرید بالا در آن، رمز ارز TRX حتی برای مدت کوتاهی توانست بالای سقف این کانال معامله شود. با توجه به نظریه امواج الیوت می‌توان دو سیکل صعودی مشخص را درحرکت اخیر ترون مشاهده کرد. ترون پس از تشکیل موج ۱ و اصلاح سه موجی در قالب موج ۲ در حال تجربه یک حرکت پرشتاب در قالب موج ۳ است؛ گرچه همان‌گونه در شکل پیداست به نظر هنوز موج ۳ این سیکل پایان پیدا نکرده است و ترون در حال تکمیل آخرین موج این سیکل یعنی موج ۵ از ۳ آن است. در زمان نگارش این خبر، ترون با قیمت ۰.۱۱۸۱ دلار خرید و فروش می‌شود.

درصورتی‌که خریداران بتوانند ناحیه قیمتی ۰.۱۱۵۵۳ دلار را بشکنند می‌توان انتظار داشت موج ۵ از ۳ این سیکل، در ناحیه همپوشانی سقف کانال موازی ترسیمی و نسبت ۷۸.۶٪ فیبوناچی پروجکشن موج i و iii مدل شده از iv  (۰.۱۲۶۵۲ دلار) پایان یابد و سپس ما با یک موج اصلاحی در قالب موج ۴ مواجه باشیم.

با رشد قیمت ترون تا سقف کانال و موقعیت اندیکاتور مک‌دی (Macd) به‌احتمال‌زیاد شاهد واگرایی در این اندیکاتور خواهیم بود که یکی از نشانه‌های اتمام موج ۵ از یک سیکل است. در حال حاضر این اندیکاتور در وضعیت خرید قرار دارد و درصورتی‌که خطوط مک‌دی و سیگنال بتوانند خود را به خط بالای صفر برسانند انتظار افزایش مومنتوم صعودی را داریم.

بنابراین دو هدف و به‌بیان‌دیگر مقاومت مهم بر سر راه گام صعودی ترون به ترتیب ۰.۱۱۵۵۳ و ۰.۱۲۶۵۲ دلار است که شکست اولی احتمال رسیدن قیمت به هدف دوم را بسیار زیاد می‌کند. البته درصورتی‌که ترون نتوان مقاومت ۰.۱۱۵۵۳ دلار را بشکند انتظار می‌رود تا کف کانال با کاهش قیمت همراه باشد.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت ترون TRX
نمودار قیمت ترون، تایم‌فریم یک ساعت

تحلیل تکنیکال قیمت کازموس (ATOM)

پس از ریزش هفته گذشته، کازموس (رمز ارز ATOM)در قالب یک کنج صعودی در تایم فریم یک ساعت در حال رشد است. به نظر می‌آید موج E این کنج که موج آخر سیکل است به پایان رسیده است. بنابراین شکست خط پایین کنج می‌تواند زنگ خطری برای اصلاح قیمتی در نمودار این رمزارز است. وجود واگرایی در اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) بین موج C و E و همچنین کراس منفی اندیکاتور مک‌دی (MACD) بالای خطوط صفر نیز احتمال سناریو نزولی در کازموس را بیشتر می‌کند.

درصورتی‌که در نمودار قیمت کازموس شاهد کاهش بیشتری باشیم اولین ناحیه حمایتی میانگین متحرک نمایی (EMA) دوره ۵۰ است (در حال حاضر این شاخص بر روی قیمت ۳۳.۸۳ دلار قرار دارد و بارنگ قرمز در تصویر زیر قابل‌مشاهده است) و بعد از آن کف کنج می‌تواند مانع نزول قیمت شود. در صورت شکست کنج صعودی حمایت‌های بعد به ترتیب در قیمت‌های ۳۰.۴۴ و ۲۶.۲۲ دلار قرار دارد؛ لازم به ذکر است میانگین متحرک نمایی (Ema) دوره ۲۰۰ ساعته نیز یک حمایت مهم برای کازموس است.

البته می‌توان یک سناریو صعودی نیز برای ATOM متصور شد؛ برای اینکه این رمزارز بتواند به قیمت‌های بالاتر برسد در مرحله نخست مقاومت ۳۸.۴۴ دلار را در پیش دارد. درصورتی‌که این مقاومت شکسته شود می‌شود انتظار داشت بار دیگر سقف کنج صعودی دوباره تست شود. درصورتی‌که خریداران ارز دیجیتال BTC بتوانند حرکت صعودی چشم‌گیری را در نمودار قیمت بیت کوین ایجاد کنند احتمال رشد ارز دیجیتال ATOM تا نواحی ذکرشده افزایش می‌یابد. اما در حال حاضر با توجه به الگوی شکل‌گرفته در نمودار و وضعیت اندیکاتورها اصلاح قیمتی کازموس سناریو محتمل‌تری است که همان‌گونه که بیان شد رشد قیمت در بیت کوین می‌تواند احتمال این سناریو را کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت کازموس (ATOM)
نمودار قیمت ATOM تایم‌فریم یک ساعت
این مطلب تنها تحلیل تکنیکال قیمت رمز ارزها است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیست. بازار رمز ارزها با ریسک بالایی همراه است و با مطالعه و آگاهی به این ریسک‌ها وارد این بازار شوید. میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال از دست رفتن سرمایه شما ندارد.
منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا