اخبار عمومی

هکر اتمیک والت بخشی از دارایی‌های مسروقه را به میکسر محبوب گروه لازاروس فرستاده است

مطابق گزارش پلتفرم الیپتیک، هکر اتمیک والت (Atomic Wallet) بخشی از ۳۵ میلیون دلار دارایی دزدیده‌شده از کاربران را به میکسر Sinbad.io فرستاده است که میکسر محبوب هکرهای مرتبط با دولت کره شمالی به اسم «گروه لازاروس» است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌تلگراف، شرکت الیپتیک (Elliptic) اعلام کرده است که هکر اتمیک ولت بخشی از ۳۵ میلیون دلار دارایی دزدیده‌شده را به میکسر «Sinbad.io» فرستاده است. این وب‌سایت ادعا کرده که گروه لازاروس (Lazarus Group) مستقر در کره شمالی، در گذشته از این میکسر برای پول‌شویی بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار دارایی استفاده کرده است.

الیپتیک مشخص نکرده که چه مقدار سرمایه به میکسر مذکور ارسال شده، اما خاطرنشان کرده که قبل از این اتفاق، تمام آن با بیت کوین مبادله شده است. این شرکت باور دارد که Sinbad.io نسخه تغییریافته پلتفرم «Blender.io» است که گروه لازاروس از آن استفاده می‌کرده و اولین میکسری بوده که توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده تحریم شده است.

بیشتر بخوانید: کوین میکسر (Coin Mixer) چیست؟ ابزاری برای ناشناس ماندن تراکنش

هرچند ۳۵ میلیون دلار از اتمیک ولت به سرقت رفته، این شرکت اعلام کرده که کم‌تر از ۱٪ از کاربران آن تحت‌تاثیر هک مذکور قرار گرفته‌اند.

رولاند ساد (Roland Säde)، مدیر ارشد بازاریابی این کیف پول، اعلام کرده که تیم اتمیک ولت هر کاری که می‌تواند برای بازگرداندن سرمایه‌های هک‌شده انجام می‌دهد. او پیشنهاد کرده که قربانیان نقل‌وانتقالات غیرقانونی را ردیابی کنند و آن‌ها را به صرافی‌ها گزارش کنند؛ اما داده‌های جدید الیپتیک نشان داده که ممکن است برای انجام این کار دیر شده باشد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا