متوسط کریپتو پدیا

کوین میکسر (Coin Mixer) چیست؟ ابزاری برای ناشناس ماندن تراکنش

حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن تراکنش‌ها در دنیای رمزارز، برای بسیاری از افراد اهمیت دارد. اگر با دنیای ارز دیجیتال آشنا باشید، احتمالا اصطلاح کوین میکسر (Coin Mixer) به گوش شما هم خورده است. کوین میکسر ابزاری است که تراکنش‌های ارز دیجیتال را ناشناس‌تر و ردیابی آن را دشوارتر می‌کند. افرادی که به دنبال سطح بالاتری از حریم خصوصی و ناشناس بودن در خصوص تراکنش‌های بیت کوین و آلتکوین‌ها هستند‌، دائما از کوین میکسر استفاده می‌کنند. در این مقاله با میهن بلاکچین همراه باشید تا شیوه عملکرد ترکیب‌کننده‌های کوین را یاد بگیریم و برخی از کوین میکسر‌های معتبر بیت کوین را به شما معرفی کنیم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی
خلاصه مطلب:
🔸 کوین میکسر‌ها با ترکیب مقادیر تراکنش‌های کاربران با سایر رمزارز‌ها و تبدیل تراکنش اصلی به چندین تراکنش کوچک‌تر‌، امکان ردیابی معاملات شما را دشوارتر می‌کنند.
🔸 کمپانی‌ها و افرادی که تراکنش‌های بزرگی در عرصه کریپتو دارند‌، خواستار حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن معاملات خود در برابر رقبا و حملات هکری هستند.
🔸 از جمله مزایای ترکیب‌کننده‌های کوین می‌توان به حفظ امنیت کاربران در برابر هکر‌ها‌، افزایش حریم خصوصی و کاهش مداخله دولت‌ها در عرصه ارز دیجیتال اشاره کرد.
🔸 کوین میکسر‌ها معایبی از قبیل آسان‌تر شدن کار هکر‌ها و دشوار شدن ردیابی آنها‌، سخت بودن امکان اعتماد به کمپانی‌های ترکیب‌کننده کوین و کارمزد ۱ الی ۳ درصدی را نیز به همراه دارند.
🔸 تمایل کاربران به حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن تراکنش‌هایشان به ظهور ارزهای حریم خصوصی از قبیل مونرو و زی‌کش منجر شده است.
🔸 از جمله کوین میکسر‌های معتبر بیت کوین می‌توان به یونی‌جوین (UniJoin‌)، سینباد (Sinbad‌)‌، یو‌میکس (YoMix.io‌) و میکسرو (Mixero‌) اشاره کرد.
این مقاله در ۱۶ آبان ۱۴۰۲ به‌روزرسانی شده است.

چرا به کوین میکسر نیاز داریم‌؟

کوین میکسر چیست
منبع: Beincrypto

شاید از خودتان بپرسید که چرا برای ارزهای دیجیتال که از سطح بالای ویژگی‌های رمزنگاری برخوردار هستند، به کوین میکسر نیاز داریم؟ پاسخ این است که بسیاری از رمزارزها دارای دفترکل توزیع‌شده عمومی و متن‌باز هستند و تمام تراکنش‌ها را داخل بلاکچین ثبت می‌کنند. این موضوع بدان معنا است که اگر تراکنشی با بیت کوین انجام دهید، این تراکنش برای مشاهده تمام افراد جهان ثبت خواهد شد.

نام شما ضمیمه تراکنش نخواهد شد؛ اما به جای آن، رشته‌ای از اعداد و حروف مرتبط با حسابتان ضمیمه تراکنش می‌شود. همچنین هویت طرف مقابلی که طی تراکنش ارسال‌، بیت کوین برای او می‌فرستید نیز مشخص نخواهد بود. شناسه حساب‌های حاضر در تراکنش، چیزی شبیه به مثال زیر خواهد بود:

7Hkiji79767nnsoijs79rk55kn4mm

هرچند برای بسیاری از افراد، این شرایط نیز به حد کافی ناشناس محسوب نمی‌شود.

دلیل کافی نبودن این حد از ناشناس بودن برای برخی از افراد بدین صورت است که با توجه به عمومی بودن دفترکل، امکان ردیابی تراکنش آنها توسط هکرها یا شرکت‌های ثروتمندی که به دنبال اطلاعات مالی مهم و کلیدی هستند، وجود خواهد داشت. این موضوع برای کسانی که خواستار بالاترین سطح ممکن حریم خصوصی هستند‌، غیرقابل قبول است. بنابراین بسیاری از افراد برای دستیابی به سطح بالاتری از حریم خصوصی به کوین میکسر‌ها روی می‌آورند.

چه کسانی به استفاده از کوین میکسر نیاز دارند؟

کوین میکسر برای چه کسانی مناسب است

با توجه به لزوم احراز هویت (KYC‌) در دنیای کریپتوی امروزی و اقدامات نظارتی در راستای اجتناب از جرایم سایبری‌، به‌منظور افزایش پذیرش عمومی رمزارز‌ها شاهد قربانی شدن بخش عظیمی از حریم خصوصی هستیم. معمولا فرایند احراز هویت به عهده اشخاص و ارگان‌های واسطه قرار دارد.

بر همین اساس، افراد یا سازمان‌های زیادی وجود دارند که خواهان استفاده از کوین میکسر هستند. برای مثال، ممکن است شرکت‌هایی که تراکنش‌های بزرگ ارز دیجیتال انجام می‌دهند، برای حفظ حریم خصوصی معاملات خود، تمایلی به وجود امکان ردیابی تراکنش‌هایشان نداشته باشند. در صورتی که رقبای یک کمپانی بزرگ بتوانند در مورد خرید و فروش‌های آن کمپانی اطلاعات کسب کنند‌، مشکلات زیادی برای آن شرکت به وجود می‌آید.

افراد ثروتمند و با درآمد بسیار زیاد نیز ممکن است خواهان مخفی ماندن تراکنش‌های بیت کوین و آلتکوین خود باشند تا مورد هدف حملات هکر‌ها قرار نگیرند. اگر یک هکر متوجه شود که فردی اخیرا یک تراکنش ۱۰ بیت کوینی انجام داده است، احتمالا ترغیب می‌شود که به او حمله کند؛ زیرا هم‌اکنون می‌داند که آن فرد درآمد بالایی دارد و احتمالا بیت کوین‌های زیادی در کیف پول خود ذخیره کرده است.

ایده‌آل‌گرایان نیز گروه دیگری هستند که افزایش سطح ناشناس بودن تراکنش‌های ارز دیجیتال، از اهمیت بالایی برای آنها برخوردار است. این افراد معتقدند که دولت‌ها یا سایر سازمان‌ها نباید بتوانند تراکنش‌های مردم را ردیابی و رصد کنند. کوین میکسرها می‌توانند برای این دست از افراد نیز بسیار سودمند باشند.

مجرمان نیز گروه دیگری هستند که ناشناس بودن کامل تراکنش‌های ارز دیجیتال برای آنها ارزشمند است. این موضوع در واقع یک دغدغه بزرگ در دنیای رمزارز محسوب می‌شود و به قانون‌گذاری‌های سختگیرانه‌تری در خصوص بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال منجر شده است.

نحوه کارکرد کوین میکسر چگونه است؟

کوین میکسرها منابع مالی ارز دیجیتال شما را دریافت و با انبوهی از رمزارزهای دیگر ترکیب می‌کنند؛ سپس به آدرس مورد نظر شما، واحد‌های کوچک‌تری از ارز دیجیتال را ارسال می‌کنند که مجموع آنها با مقدار اصلی سرمایه اولیه خودتان برابر خواهد بود. البته طی این فرایند به میزان ۱ الی ۳ درصد کارمزد از پول اصلی کسر می‌شود و کوین میکسر‌ها به این صورت درآمدزایی می‌کنند.

افرادی که تمایل دارند از کوین میکسر‌ها استفاده کنند، باید رمزارز‌های خود را به کمپانی‌های ترکیب‌کننده کوین ارسال کنند. بدین ترتیب‌، امکان ترکیب ارز‌های مختلف در اختیار این کمپانی‌ها قرار می‌گیرد. در نتیجه، استفاده از کمپانی‌های میکسر معتبر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در غیر این صورت، در معرض خطر سرقت دارایی‌هایتان قرار خواهید گرفت.

راه‌های مختلفی برای ناشناس ماندن تراکنش‌های کریپتویی وجود دارد. به‌عنوان مثال‌، کوین میکسر‌های همتا‌به‌همتایی وجود دارند که در قالب یک محل ملاقات برای کاربران رمزارز عمل می‌کنند. لازمه این فرایند‌، دست به دست هم دادن کاربران در راستای تشکیل یک صرافی ارز دیجیتال کوچک است. طی فرایند ترکیب کوین‌ها در این روش‌، فقط کمپانی کوین میکسر مربوطه از آدرس‌های کاربران و مقادیر ورودی و خروجی تراکنش‌ها باخبر خواهد بود.

از جمله شرکت‌های ترکیب‌کننده کوین می‌توان به یونی‌جوین (UniJoin‌)، سینباد (Sinbad‌)‌، یو‌میکس (YoMix.io‌) و میکسرو (Mixero‌) اشاره کرد. در حال حاضر ترکیب کوین در نقاط مختلف جهان به شیوه‌های متفاوتی قانون‌گذاری شده است.

ترکیب کوین به نوعی مشابه پولشویی است. شایان ذکر است که استفاده از ترکیب‌کننده‌های کوین به معنای مجرم بودن آن شخص نیست. در وهله اول‌، این موضوع بدان معنا است که فرد مورد نظر خواهان سطح بالاتری از ناشناس ماندن تراکنش‌ها و حفظ حریم خصوصی خود است.

نگرش کلی حاکم بر ترکیب کوین

ترکیب کوین مانند پنهان کردن آدرس IP با استفاده از مرورگر تور (Tor) است. مرورگر تور، شبکه ای از رایانه‌های به هم متصل است که برای تغییر سیگنال‌های ارتباطی، در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اگر از مرورگر تور استفاده می‌کنید، سیگنال آدرس IP شما می‌تواند کشور دیگری را نشان دهد.

ترکیب کوین نیز بسیار مشابه با مورد فوق است؛ زیرا ممکن است ۵ بیت کوین به کیف پول خود ارسال کنید، اما نتیجه کار این است که ۱۰ واحد نیم بیت کوینی از بخش‌های مختلف جهان ارسال کرده‌اید. در نتیجه‌، فرایند ردیابی تراکنش شما به‌شدت دشوار می‌شود. هرچقدر نقاط مبدا محصول نهایی شما بیشتر باشد، ردیابی آن نیز دشوارتر خواهد بود.

مزایا و معایب کوین میکسرها چیست؟

مزایا و معایب کوین میکسر

کوین میکسرها توسط افراد مختلف و با دلایل متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و استفاده از یک کوین میکسر، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در ادامه، مزایا و معایب استفاده از کوین میکسر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مزایای کوین میکسر‌ها

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم‌، استفاده از کوین میکسر‌ها برای گروه‌های متعددی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این بخش به برجسته‌ترین مزایای ترکیب‌کننده‌های کوین می‌پردازیم.

  • یکی از برترین مزایای کوین میکسرها این است که از قرار گرفتن افراد در معرض هدف هکر‌ها جلوگیری می‌کنند. اگر تراکنش‌های بزرگ زیادی در فضای کریپتو انجام می‌دهید، کوین میکسرها انتخاب بسیار مناسبی برای حفظ امنیت و ناشناس ماندن معاملات شما محسوب می‌شوند.
  • مزیت دیگر کوین میکسرها این است که یکی از مفاهیم اصلی دنیای رمزارز را که تحت عنوان حریم خصوصی شناخته می‌شود، به معنای هرچه تمام‌تر پیاده‌سازی می‌کنند. هرچقدر یک ارز دیجیتال بیشتر خصوصی باشد، امکان استفاده از آن در تراکنش‌های خصوصی همتا‌به‌همتا بالا‌تر خواهد بود.
  • مزیت آخر کوین میکسرها این است که امکان مداخله دولت‌ها در دنیای رمزارز را دشوارتر می‌کنند. ساخت ارزهایی که امکان مداخله و دستکاری دولت‌ها در آن وجود نداشته باشد، مفهوم مهم دیگری است که یکی از اصول پایه دنیای بلاکچین محسوب می‌شود. در نتیجه‌، مقاوم بودن در برابر دخالت دولت‌ها می‌تواند یکی دیگر از مزایای کوین میکسرها به حساب بیاید.

معایب استفاده از ترکیب‌کننده‌های کوین

با توجه به فعالیت مجرمان سایبری در عرصه کریپتو‌، بدون شک کار مراجع قانونی برای پیگیری عملکرد مخرب این افراد به اندازه کافی دشوار است. در نتیجه‌، کوین میکسر‌ها می‌توانند معایب عدیده‌ای را نیز به همراه داشته باشند. در این بخش به معرفی چند نمونه از مهم‌ترین معایب ترکیب‌کننده‌های کوین می‌پردازیم.

  • بزرگترین نقطه‌ضعف کوین میکسرها این است که پولشویی و پنهان کردن فعالیت‌های مجرمان را آسان‌تر می‌کنند. این موضوع می‌تواند فرایند ردیابی و دستگیری مجرمان را برای آژانس‌های مجری قانون دشوارتر کند. هرچند با افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال، آژانس‌های مجری قانون نیز روش‌های بهتری را برای ردیابی و رصد مجرمان سایبری پیدا می‌کنند.
  • همانطور که اشاره شد، کوین میکسرها کارمزد ۱ الی ۳ درصدی دارند. این یک نقطه‌ضعف بزرگ در رابطه با تراکنش‌های کوچک محسوب می‌شود؛ البته برای تراکنش‌های بزرگ نظیر تراکنش‌های بیش از ۱۰۰ هزار دلار نیز این رقم می‌تواند به کارمزدهای هزاران دلاری منجر شود. این رقم برای خصوصی‌تر شدن تراکنش‌ها، مبلغ بسیار زیادی محسوب می‌شود. البته هزینه کردن این ارقام برای بسیاری از افراد معقولانه به نظر می‌رسد و به همین دلیل‌، فعالیت کوین میکسر‌ها همچنان ادامه دارد.
  • اعتماد نیز یکی دیگر از دغدغه‌های مربوط به کوین میکسرها است و به نوعی نقطه‌ضعف آنها به شمار می‌رود. به طور کلی برای بسیاری از افراد، اعتماد به ترکیب کوین‌ها دشوار است؛ زیرا سرویس به نسبت جدیدی در فضای رمزارز به حساب می‌آید. اگر این موضوع را در کنار بسته شدن BitMixer.io که یکی از محبوب‌ترین کوین میکسرهای موجود بود قرار دهیم، به این موضوع می‌رسیم که اعتماد کردن به کوین میکسرها می‌تواند بسیار دشوار باشد.

محبوب شدن ارزهای دیجیتال ناشناس

اگر دولت‌ها استفاده از ترکیب کوین‌ها را ممنوع کنند، کاربران سعی خواهند کرد تا روش‌های دیگری را برای ناشناس ماندن کامل تراکنش‌های خود بیابند. ارزهای دیجیتال زی‌کش و مونرو اعتبار خود را بر این مورد بنا نهادند و از ناشناس‌ترین و خصوصی‌ترین ارزهای دیجیتال بازار هستند. بنابراین افرادی که در ترکیب کوین‌ها مشارکت نمی‌کنند یا نمی‌توانند مشارکت کنند و خواهان سطح بالاتری از حریم خصوصی هستند، می‌توانند از این دو ارز دیجیتال استفاده کنند.

ویژگی حریم خصوصی این دو آلتکوین به رشد آنها کمک شایانی کرد. در زمان به‌روز‌رسانی این مقاله (۱۶ آبان ۱۴۰۲‌)، مونرو با ارزش کل بازار ۳٬۰۵۰٬۲۶۷٬۶۲۱ میلیارد دلار در جایگاه ۲۷ جدول رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال قرار دارد. زی‌کش نیز با ارزش کل بازار ۴۳۲٬۳۸۲٬۶۵۲ میلیون دلار‌، رتبه ۱۰۷ را به خود اختصاص داده است.

بنابراین تا زمانی که ترکیب کوین ها قانونی باشد، حتی اگر ردیابی و رصد بلاک چین‌های بیت کوین، اتریوم، لایت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال آسان‌تر شود، باز هم روش‌هایی وجود خواهد داشت که کاربران بتوانند هنگام استفاده از رمزارزها هویت خود را پنهان کنند. اگر ترکیب کوین‌ها غیرقانونی شود، قیمت کوین‌های مبتنی بر حریم خصوصی نظیر زی‌کش و مونرو‌، حتی بیشتر از پیش افزایش خواهد یافت.

بهترین میکسر‌های بیت کوین

همانطور که اشاره کردیم، میکسر‌های بیت کوین نیز همانند سایر کوین میکسر‌ها‌، یک سرویس نرم‌افزاری هستند که منابع مالی شما را به مجموعه‌های کوچک‌تری تقسیم کرده و با تراکنش‌های سایر کاربران ترکیب می‌کنند. پس از این فرایند‌، آدرس دریافت‌کننده به میزان ارزش اولیه مورد نظر در تراکنش اولیه، بیت کوین دریافت می‌کند. تفاوت در این است که مجموعه‌های کوچک‌تری از بیت کوین به آدرس مقصد ارسال می‌شود. به‌عنوان مثال‌، اگر در تراکنش ارسال به میزان ۵ بیت کوین فرستاده باشید‌، آدرس مقصد به تعداد ۱۰ تراکنش نیم بیت کوینی دریافت خواهد کرد. در این بخش تعدادی از میکسر‌های معتبر بیت کوین را به شما معرفی می‌کنیم.

یونی جوین (UniJoin‌)

میکسر یونی جوین
منبع: Unijoin

یونی جوین یکی از سرویس‌های ترکیب کوین است که با استفاده از تکنولوژی کوین‌جوین (CoinJoin‌)‌، تراکنش‌های کاربران را با سایر تراکنش‌های موجود در استخر ترکیب خود میکس می‌کند. در حال حاضر‌، UniJoin تنها از تراکنش‌های بیت کوین پشتیبانی می‌کند؛ اما وعده پشتیبانی تراکنش‌های اتریوم‌، لایت‌کوین و تتر را نیز در آینده کاری خود داده است.

یکی از برجسته‌ترین خصوصیت‌های این سرویس ترکیب کوین‌، آسان بودن فرایند استفاده از آن است؛ بدین صورت که حتی کاربران نوپای کریپتو نیز می‌توانند به‌راحتی از این سرویس استفاده کنند. از جمله سایر خدمات یونی جوین می‌توان به خرید آنلاین کالاها به‌صورت خصوصی و امکان استفاده از آن در کشور‌هایی که کریپتو را ممنوع کرده‌اند‌، اشاره کرد.

حداکثر مقدار بیت کوین قابل میکس در این سرویس‌، در محدوده ۱۰۰۰ BTC تعیین شده است. فی انجام فرایند ترکیب کوین در یونی جوین نیز به میزان ۱ الی ۳ درصد است.

یومیکس (YoMix.IO‌)

میکسر یومیکس
منبع: Yomix.io

در دنیای امروزی‌، کوچک‌ترین فروشگاه‌های آنلاین و صرافی‌های رمزارز نیز تراکنش‌های رمزارز کاربران را ردیابی می‌کنند. با توجه به شیوه عملکرد و قابلیت‌های شبکه‌های بلاکچینی‌، همه افراد می‌توانند روند انتقال منابع مالی آدرس‌های مورد نظر خود را زیر نظر داشته باشند و کل وجوه موجود در کیف پول‌های مختلف را مشاهده کنند.

به عقیده کمپانی یومیکس‌، این به معنای تجاوز به حریم خصوصی کاربران است. تیم فعال در این پروژه معتقد است که ناشناس ماندن معاملات کاربران کریپتویی، حق تمامی افراد است. YoMix.IO در راستای بازیابی این حقوق کاربران‌، سرویسی با هویت مخفی کامل ارائه کرده است که با وعده عدم ذخیره‌سازی اطلاعات کاربران فعالیت می‌کند. یومیکس نسخه مبتنی بر مرورگر تور (TOR‌) وب‌سایت خود را نیز راه‌اندازی کرده است.

سینباد (Sinbad‌)

کوین میکسر سینباد
منبع: Sinbad

سینباد یکی دیگر از میکسر‌های بیت کوین است که نه‌تنها کار کردن با آن بسیار آسان است‌، بلکه از امنیت و قابلیت اعتماد بالایی نیز برخوردار است. Sinbad یکی از جدیدترین سرویس‌های ترکیب کوین در دنیای کوین میکسر‌ها محسوب می‌شود و با سرعت بالایی مورد توجه کاربران قرار گرفت.

این سرویس قابلیت‌های متعددی را در خصوصی افزایش میزان ناشناس بودن تراکنش‌های کاربران ارائه می‌کند و از جمله این خصوصیت‌ها می‌توان به پشتیبانی از مرورگر تور و قابلیت سفارشی‌سازی فرایند ترکیب کوین توسط کاربران اشاره کرد. سینباد این وعده را داده است که اطلاعات‌، IP و آدرس کاربران را به هیچ عنوان ذخیره نمی‌کند.

تیم فعال در این پروژه با سرعت بالا و به‌صورت کارآمدی پاسخگوی کاربران هستند و تراکنش کاربران را سریعا میکس می‌کنند. در راستای ارتباط برقرار کردن با خدمات پشتیبانی کاربران این تیم می‌توانید به تلگرام یا ایمیل سینباد پیام بفرستید.

میکسرو (Mixero‌)

کوین میکسر میکسرو
منبع: Mixero

میکسرو با تولید کوین‌های غیرقابل ردیابی‌، به کاربران کمک می‌کند تا در عین حفظ حریم خصوصی و امنیتشان‌، به ترکیب کوین بپردازند. Mixero با استفاده از تکنولوژی کوین‌جوین می‌تواند رمزارزهای کاربران را با سایرین ترکیب کند تا امکان ردیابی دیجیتال تراکنش‌ها بسیار دشوار و حتی غیرممکن شود.

میکسرو دارای یک حالت پیشرفته نیز هست که با استفاده از رویکردی منحصر‌به‌فرد برای ترکیب کوین‌، بستری تحت عنوان یک «صرافی‌» را می‌سازد. این رویکرد فرایند تبادل BTC با XMR و سپس تبدیل مجدد آن مقادیر به بیت کوین را شامل می‌شود. این روند از کیف پول‌هایی استفاده می‌کند که به‌صورت خودکار ساخته شده‌اند و به هیچ یک از صرافی‌های ارز دیجیتال متصل نیستند. بدین ترتیب‌، ردیابی این فرایند کار بسیار دشواری خواهد بود.

برای استفاده از میکسرو‌، تنها کافیست یک یا چند آدرس مقصد برای BTC مورد ارسال خود تعیین کنید. سپس می‌توانید میزان فی دریافتی این سرویس را مشخص کنید. میکسرو نیز همانند نمونه‌های دیگری از کوین میکسر‌هایی که معرفی کردیم‌، اطلاعات کاربران مثل آدرس IP آنها را ذخیره نمی‌کند.

سوالات متداول (FAQ‌)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
کوین میکسر چیست؟

کوین میکسر یا ترکیب‌کننده کوین به کمپانی‌هایی گفته می‌شود که با دریافت رمزارزهای کاربران و ترکیب آنها در استخر تراکنش‌، فرایند ردیابی معاملات را بسیار دشوار می‌کنند. بدین ترتیب، حریم خصوصی و اصل ناشناس ماندن کاربران حفظ شود.

کوین میکسر چه مزایایی دارد؟

کوین میکسر‌ها از مزایایی مثل حفظ امنیت کاربران در برابر هکر‌ها‌، افزایش حریم خصوصی و کاهش مداخله دولت‌ها در دنیای رمزارزها برخوردار هستند.

معایب ترکیب‌کننده‌های کوین چیست؟

کوین میکسر‌ها معایبی مثل آسان‌تر شدن کار هکر‌ها و دشوار شدن ردیابی آنها‌، سخت بودن امکان اعتماد به کمپانی‌های ترکیب‌کننده کوین و کارمزد ۱ الی ۳ درصدی را به همراه دارند.

سخن پایانی

بعضی از افراد معتقدند که ترکیب کوین‌، نوآوری بسیار خوبی محسوب می‌شود و امنیت تراکنش‌های ارز دیجیتال را افزایش می‌دهد. افراد دیگری نیز معتقد هستند که این فناوری همان پولشویی به شکل دلچسب‌تر است و مجرمان از آن بهره کافی را خواهند برد. کمپانی‌ها و کاربرانی که تراکنش‌های بزرگی در دنیای کریپتو انجام می‌دهند‌، معمولا خواستار مخفی ماندن این تراکنش‌ها و حفظ حریم خصوصی خود در برابر رقبا و حملات هکر‌ها هستند. کوین میکسر‌ها مقادیر موجود در تراکنش‌ها را با ارز‌های دیگر ترکیب می‌کنند و در قالب چندین تراکنش کوچک‌، وجوه شما را به آدرس مقصد ارسال می‌کنند. در این مقاله به برخی از معتبرترین میکسر‌های بیت کوین از قبیل یونی جوین‌، یومیکس، میکسرو و غیره اشاره کردیم که دستاوردهای زیادی را برای شما به همراه دارند. نظر شما در مورد کوین میکسر‌ چیست؟ آیا مراجع نظارتی امکان استفاده از ترکیب‌کننده‌های کوین را در آینده از بین می‌برند؟ آیا مونرو و زی‌کش از شانس زیادی برای رشد قابل توجه در آینده بازار رمزارزها برخوردار هستند؟

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا