اخبار خارجی

بنک آو آمریکا: متاورس فرصتی بزرگ برای صنعت رمز ارز است

استراتژیست بنک آف آمریکا معتقد است متاورس فرصت‌های بزرگی را برای فناوری بلاکچین ایجاد می‌کند و باعث می‌شود دارایی‌های دیجیتال به طور گسترده در تراکنش‌های مالی به کار گرفته شوند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، این استراتژیست مشتاق جهان دیجیتال ایجادشده توسط متاورس است و معتقد است این فناوری، دنیای ارزهای دیجیتال را به سمت‌وسوی دیگری سوق خواهد داد. با این حال، وی خاطرنشان کرد که ارزهایی چون بیت کوین، بیش‌ازحد بی‌ثبات هستند و این احتمال وجود دارد که استیبل کوین‌هایی چون تتر و USDC در نهایت غالب شوند.

متاورس آینده است

حییم اسرائیل، استراتژیست جهانی در بنک آف آمریکا در گفتگوی اخیر خود متاورس را ابزاری توصیف کرد که در صورت رعایت شرایط خاص، صنعت ارزهای دیجیتال را به سمت پذیرش انبوه سوق خواهد داد.

وی در این رابطه گفت:

من قطعا بر این باورم که این فرصتی بزرگ و شگرفت است. شما به پلتفرم‌های مناسب احتیاج دارید. این قطعا فرصتی بزرگ برای کل این اکوسیستم خواهد بود.

به عقیده اسرائیل، متاورس نقطه‌ای است که ما شروع به استفاده از رمزارزها خواهیم کرد. با این حال، وی معتقد است دارایی‌های دیجیتالی چون بیت کوین، اتریوم و سایر آلت کوین‌ها آن‌قدر بی‌ثبات هستند که نمی‌توانند در این بین نقشی را ایفا کنند. به همین خاطر، استیبل کوین‌ها احتمالا غالب خواهند شد چراکه پشتوانه آنها ارزهای فیات و یا فلزات گرانبها است و نوسانات کمتری دارند.

این استراتژیست بر این باور است در صورتی که رمزارزها به طور گسترده در متاورس مورد استفاده قرار گیرند، شرکت‌های بزرگ فناوری به این حوزه وارد خواهد شد.

اصطلاح متاورس در چند ماه گذشته به طور چشمگیری محبوب شده و این محبوبیت را مدیون تصمیم زاکربرگ برای تغییر نام تجاری فیسبوک به متا و تمرکز این شرکت بر این حوزه است.

به زبانی ساده و خودمانی، متاورس دنیایی مجازی است که در آن افراد مختلف می‌توانند بازی کنند، به گفتگو بپردازند، چیزی را خلق کنند، کار کنند و حتی به مبادله دارایی‌های دیجیتال بپردازند.

فضای متاورس ممکن است به‌زودی یک تریلیون دلاری شود

بر اساس گزارشی از گری اسکیل، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی دیجیتال در جهان، ارزش دنیای متاورس به‌زودی می‌تواند از مرز یک تریلیون دلار عبور کند.

این غول سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد که فرصت‌های ارائه‌شده در فضای متاورس بسیار فراتر از صرفا ساخت بازی است و بخش‌هایی همچون تبلیغات، رویدادهای دیجیتال، تجارت اجتماعی، سخت‌افزار و درآمدزایی برای توسعه‌دهندگان را در برمی‌گیرد.

با فرض بر اینکه آخرین آمار ارائه‌شده برای متاورس صحت داشته باشند، ارزش بازار شبکه‌های وب ۳.۰ متاورس کریپتو اکنون نزدیک به ۳۰ میلیارد دلار است. با این حال، این صنعت می‌تواند همانند فیس بوک که وب ۲.۰ را تغییر داد، وب ۳.۰ را متحمل تغییرات کند.

گفتنی است تعداد کیف پول‌های متاورس نسبت به ابتدای سال گذشته ده برابر شده و در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۲۱، به ۵۰۰۰۰ عدد رسیده است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا