اخبار اتریوم

تحلیلگر مطرح: با ریزش بازار سهام، قیمت اتریوم در مقابل بیت کوین ۵۰٪ ریزش خواهد داشت

بنجامین کاون (Benjamin Cowen)، تحلیلگر ارزهای دیجیتال می‌گوید که یک رویداد می‌تواند در نقش کاتالیزور باعث شود قیمت جفت ارز اتریوم (ETH) در مقابل بیت کوین (BTC) بیش از ۵۰٪ سقوط کند. از نظر کاون این کاتالیزور احتمالا ریزش بازار سهام (شاخص S&P 500) خواهد بود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دیلی هودل، بنجامین کاون در مصاحبه جدیدی با ران نوینر (Ran Neuner) میزبان برنامه کریپتو بنتر (Crypto Banter) اظهار داشت که قیمت جفت ارز ETH/BTC می‌تواند بیش از ۵۰٪ از ارزش فعلی خود (۰.۰۶۳ BTC، معادل ارزش ۱٬۸۲۸ دلار) را از دست بدهد.

کاون معتقد است که جفت ارز ETH/BTC احتمالا یک الگوی سقف دوقلو (الگوی نزولی) را در نمودار ماهانه تکمیل خواهد کرد که نشان می‌دهد هولدرها در هر افزایش قیمت، توکن‌های ETH خود را به BTC تبدیل می‌کنند.

تشکیل الگوی سقف دوقلو در نمودار ماهانه ETH/BTC
تشکیل الگوی سقف دوقلو در نمودار ماهانه ETH/BTC؛ منبع: یوتیوب

وی در این باره گفت:

از نظر من، این فقط یک فاز توزیع عظیم در جفت ارز اتر/بیت‌کوین به نظر می‌رسد؛ بی شباهت به آنچه در چرخه گذشته دیدیم که در آن شما یک فاز توزیع عظیم را مشاهده می‌کردید، قیمت افزایش می‌یافت، شما می‌فروختید و سپس دوباره وارد فاز توزیع می‌شدید. من فکر می‌کنم که ما در حال حاضر جایی هستیم که در آن احتمال زیادی وجود دارد که جفت ارز اتر/بیت‌کوین به سمت نزول شکسته شود.

او تاکید کرد که از نظر تاریخی، قیمت جفت ارز ETH/BTC به طور کلی در طول ماه‌های ژوئن تا دسامبر (خرداد تا آذر) کاهش می‌یابد. بر اساس این چرخه تاریخی، طبق پیش‌بینی کاون قیمت این جفت ارز تا ۰.۰۳ BTC (۸۷۱ دلار) کاهش خواهد یافت که بیش از ۵۲٪ کاهش از ارزش فعلی آن خواهد بود.

بنابراین آنچه که من فکر می‌کنم اتفاق می‌افتد این است که جفت ارز اتر/بیت‌کوین می‌تواند به سطح ۰.۰۳ (BTC) تا ۰.۰۴ (BTC) سقوط کند و زمانی که قیمت اتریوم/بیت‌کوین به آنجا رسید، فکر می‌کنم که می‌تواند پایانی برای ریزش آلت کوین‌ها باشد.

به گفته کاون، کاتالیزور کاهش ۵۲٪ قیمت ETH/BTC می‌تواند اصلاح بازار سهام باشد.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به شباهت نمودار فعلی با سال ۲۰۱۷ به احتمال افت ثانویه قیمت اشاره کرد:

اگر به خاطر داشته باشید در اواخر سال ۲۰۱۷، جفت ارز اتر/بیت‌کوین دقیقا در اینجا (در ۰.۰۲۲ BTC) سقوط کرد. اما پس از آن دومین کاهش قیمت به آن سطح (در سال ۲۰۱۸) بود که پایان ریزش بسیاری از آلت کوین‌ها را نشان داد.

احتمال ریزش ثانویه قیمت ETH/BTC
احتمال ریزش ثانویه قیمت ETH/BTC؛ منبع: یوتیوب

وی در ادامه توضیح داد:

و من فکر می‌کنم که ما آن افت اولیه را دیده‌ایم، اما هنوز احتمالا باید یک افت ثانویه به آن سطح (۰.۰۴۹ BTC) داشته باشیم؛ و حتی قیمت از آنجا می‌تواند بیشتر ریزش کند و سپس ممکن است یک برگشت داشته باشیم. اینجا نقطه‌ای است که باید سعی کنیم یک کف خوب پیدا کنیم.

من هنوز فکر می‌کنم که این محتمل‌ترین نتیجه است. دلیلی که من برای این اتفاق متصور هستم یک اصلاح فصلی احتمالی در شاخص S&P 500 است.

ماهرخ شیرودی

خیلی تصادفی وارد دنیای کریپتو شدم، اما آنچه که باعث شد در این حوزه فعالیت کنم سرعت بالای نوآوری و پیشرفت در صنعت کریپتو و بلاکچین بود. علاقه زیادی به یاد گرفتن دارم. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از زمینه‌های مورد علاقمه و بازی کردن با کلمات و انتقال مفاهیم پیچیده در قالب جملات ساده رو دوست دارم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا