اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

بنجامین کوون: در ناحیه طلایی خرید بیت کوین قرار داریم

بنجامین کووِن (Benjamin Cowen) تحلیلگر مطرح بازار رمزارزها در برنامه‌ای با حضور استیو کورتنی (Steve Courtney) به بررسی وضعیت قیمت بیت کوین پرداخت. به گفته این تحلیلگر بازگشت اوسیلاتور Stochastic RSI به بالای سطح ۲۰ در تایم فریم ماهانه بیت کوین می‌تواند به منزله پایان بازار خرسی باشد و در حال حاضر در محدوده طلایی به سر می‌بریم که خرید بیت کوین در آن منطقی به نظر می‌رسد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی
این مطلب صرفا ترجمه‌ای از خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها نیست.

به گزارش میهن بلاکچین، کوون در ابتدا این ویدیو به تحلیل قیمت بیت کوین در تایم فریم ماهانه پرداخت. او در این تحلیل از اوسیلاتور Stochastic RSI استفاده کرد. مطابق این تحلیل در تایم فریم ماهانه تاکنون ۳ بار این نوسان‌ساز به زیر محدوده ۲۰ سقوط کرده است. بار اول مربوط به سال ۲۰۱۴ و بار دوم مربوط به ریزش سال ۲۰۱۸ است و این بار نیز از ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) است که به زیر این سطح سقوط کرده‌ایم.

در ریزش ۲۰۱۴ این اسیلاتور ۵۷۹ روز طول کشیده تا دوباره به بالای محدوده ۲۰ بازگردد و در سال ۲۰۱۸ این مدت زمان برابر ۳۹۵ روز بوده است. از ریزش سال ۲۰۲۲ تاکنون ۱۵۱ روز سپری شده است. جالب توجه است که در ۲۰۱۴ و از لحظه رسیدن Stochastic RSI به زیر محدوه ۲۰ شاهد ۵۰٪ ریزش قیمت بیت کوین بوده‌ایم و این میزان برای سال ۲۰۱۸ برابر ۴۸٪ بوده است. به گفته این تحلیلگر بازگشت اوسیلاتور Stochastic RSI به بالای سطح ۲۰ در تایم فریم ماهانه بیت کوین می‌تواند به منزله پایان بازار خرسی باشد.

 نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ماهانه منبع: تریدینگ ویو

بنجامین کوون برای پیش‌بینی کف قیمت بیت کوین از میانگین متحرک ۲۱ ماهه بیت کوین استفاده کرده است. به عقیده او زمانی که قیمت بیت کوین به پایین میانگین متحرک ۲۱ ماهه ریزش می‌کند، وارد ناحیه‌ای می‌شود که او آن را ناحیه طلایی نامیده است. در این ناحیه بیت کوین کف قیمتی خود را زمانی پیدا می‌کند که شاخص RSI به سطح ۴۱ (خط زرد) رسیده باشد و آن ماه می‌تواند به منزله زمان تغییر روند تلقی شود. در حال حاضر این شرایط در قیمت بیت کوین پدیدار شده است و می‌توان جولای (تیر) را به منزله پایان بازار نزولی تصور کرد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ماهانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ماهانه منبع: تریدینگ ویو

در ادامه کوون از منحنی لگاریتمی رشد بیت کوین استفاده کرده است. مطابق نظر این تحلیلگر ضلع پایینی این منحنی در طی ۱۲ سال نقش حمایتی را به خوبی ایفا کرده است و خروج قیمت از آن همواره با بازگشت همراه بوده است. اکنون مجددا قیمت BTC به زیر سطح این منحنی نزول کرده است و از نظر کوون مدتی طول می‌کشد تا قیمت مجددا به داخل این منحنی بازگردد و اکنون ضلع پایینی تبدیل به مقاومت سنگینی شده است. این تحلیلگر نکته امیدوارکننده قضیه را صعودی بودن ضلع پایینی این منحنی می‌داند بنابرین حتی اگر در ماه دسامبر (آذر) این اتفاق بیفتد، قیمت بیت کوین در آن زمان در حوالی ۴۸,۰۰۰ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ماهانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ماهانه منبع: تریدینگ ویو

کوون به این نکته اشاره کرد که ممکن است قیمت از ۱۷,۵۰۰ دلار نیز پایین‌تر بیاید اما با توجه به اینکه در محدوده طلایی نمودار قبلی قرار داریم؛ از دید میان مدت این قضیه تفاوتی در ارزشمند بودن بیت کوین در قیمت‌های کنونی به وجود نمی‌آورد. کوون اما پایین‌ترین قیمتی که بیت کوین می‌تواند تا آنجا کاهش داشته باشد را ۱۳,۷۰۰ دلار دانست هرچند که از نظر او لزومی ندارد کف قیمت بیت کوین به این اندازه از قیمت کنونی فاصله داشته باشد.

 نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ماهانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ماهانه منبع: تریدینگ ویو

این تحلیلگر برجسته در آخر به معامله‌گران توصیه کرد توجه زیادی به اخبار منفی که این روزها شنیده می‌شود نداشته باشند و صبر پیشه کنند.

منبع
youtube

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا