اخبار خارجی

ری دالیو: دولت‌ها می‌توانند همانند طلا، بیت کوین را هم ممنوع اعلام کنند

ری دالیو (Ray Dalio) موسس بزرگ‌ترین صندوق پوشش ریسک جهان به نام Bridgewater Associates با تکرار موضع خود اعلام کرد دولت‌ها می‌توانند بیت کوین را غیرقانونی اعلام کنند کما اینکه در گذشته در مقاطعی این اتفاق برای طلا و نقره نیز افتاده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بیت کوین، رای دالیو در روز شنبه در یک پادکست مجددا نسبت به ممنوعیت رمز ارزها توسط دولت‌ها هشدار داد. او همچنین اضافه کرد مشکلات نظارتی در رابطه با بیت کوین وجود دارد و وجود یک ارز جایگزین را تهدیدی برای هر دولت دانست. به عقیده او این مسئله زمانی حادتر می‌شود که آن ارز جایگزین (بیت کوین) به دلیل حفظ ارزش خود بهتر از ارز مربوط به آن کشور باشد. وی تصریح کرد:

در گذشته دولت‌ها در مقاطعی طلا و نقره را نیز غیرقانونی اعلام کرده بودند. این مسئله برای بیت کوین نیز می‌تواند اتفاق بیفتد.

با این وجود دالیو تایید کرد که مقدار کمی بیت کوین برای ایجاد تنوع در پرتفو خود در اختیار دارد. دالیو اخیرا اعلام کرده بود که مقداری اتریوم را نیز خریداری کرده است. او در مورد پیشنهادی که بیل میلر (Bill Miller) سرمایه‌گذار مطرح کرده بود که سرمایه‌گذاران باید ۱٪ تا ۲٪ از پرتفو خود را به بیت کوین اختصاص دهند افزود که فکر می‌کند این پیشنهاد درست باشد. دالیو در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تحسین بیت کوین پرداخت:

بسیار مهم است که این مفهوم حدود ۱۱ سال پیش برنامه‌ریزی شده است و آزمون خود را در طول زمان پس داده است.

دالیو در گذشته اعلام کرده بود بر خلاف نظر بعضی از افراد معتقد نیست که بیت کوین جایگزین طلا خواهد شد و به قیمت‌های نجومی نظیر ۱ میلیون دلار برسد. این بر خلاف نظر مایکل سیلور (Michael Saylor) مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی است که معتقد است بیت کوین جای طلا را خواهد گرفت و قیمت بیت کوین به ۶ میلیون دلار خواهد رسید. از نظر سیلور سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای سرمایه‌گذاری در بیت کوین را نسبت به طلا ترجیح می‌دهند زیرا آن را ذخیره ارزش مناسب‌تری برای سرمایه خود می‌دانند.

دالیو در سپتامبر (شهریور) گذشته اعلام کرده بود نهادهای قانون‌گذاری در صورتی که بیت کوین موفقیت زیادی کسب کند به مقابله با آن می‌پردازند. او در اظهارنظر دیگری در ماه می (اردیبهشت) اعلام کرده بود موفقیت رمز ارزها می‌تواند قوانین نظارتی سختی برای آن‌ها به همراه داشته باشد برای نمونه نهادهای نظارتی می‌توانند مالیات را در مورد آن‌ها وضع کنند.

استاد اقتصاد دانشگاه پنسیلوانیا: بیت کوین، طلای نسل هزاره سوم است

جرمی سیگل استاد اقتصاد دانشگاه پنسیلوانیا روز جمعه در مصاحبه با CNBC اعلام کرد سرمایه‌گذاران باید توجه خاصی به امسال داشته باشند. او در پاسخ به سوالی در مورد سرمایه‌گذاری در طلا و سایر دارایی‌ها افزود عملکرد طلا ناامیدکننده است و بیت کوین را جایگزین طلا می‌داند.

من فکر می‌کنم بیت کوین به خاطر خاصیت ضدتورمی خود در ذهن بسیاری از سرمایه‌گذاران جوان جایگزین طلا شده است. رمز ارزها طلای جدید برای هزاران سال خواهند بود. افراد مسن‌تر سال ۱۹۷۰ را به یاد می‌آورند که به دلیل تورم آن زمان قیمت طلا اوج گرفت. این بار اوضاع در مورد طلا فرق می‌کند.

پروفسور سیگل اعتقاد دارد سرمایه‌گذاران باید بر بازارهای نوظهور که به نوسانات قیمت کالاها حساس هستند، تمرکز کنند. او در مورد نگرانی‌های زیادی که در مورد تورم وجود دارد افزود که حدود یک سال و نیم پیش در مورد تورم هشدار داده است. از نظر او فدرال رزرو و مقامات مالی در بسیاری از موارد مثل نقدینگی زیاده‌روی کرده‌اند.

فدرال رزرو در حال افزایش دادن نرخ بهره بیش از میزان تصور بازار است.

به نظر شما بیت کوین می‌تواند به جایگزینی برای طلا تبدیل شود؟

منبع
bitcoin.com

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا