اخبار خارجی

صرافی‌ بایننس و FTX مقدار لوریج معاملات فیوچرز را کاهش دادند

صرافی بایننس در آستانه کاهش لوریج معاملات فیوچرز خود برای تمام کاربران قرار دارد. چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس روز یک‌شنبه در توییتر اعلام کرد بایننس فیوچرز میزان لوریج در دسترس برای کاربران جدید را به لوریج ۲۰ برابری کاهش داده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاک‌کریپتو مدیر عامل صرافی بایننس اعلام کرده است:

به دلیل محافظت از سرمایه مشتریان، این محدودیت را برای کاربران جدید اعمال خواهیم کرد.

طی ۲ ماه اخیر، صرافی بایننس در چندین کشور نظیر آمریکا، کانادا، انگلستان، جزایر کیمن، ایتالیا، لهستان، ژاپن، هنگ کنگ، تایلند و سنگاپور با تشدید سختگیری‌های قانونی مواجه شده است.

کاهش لوریج در صرافی FTX

صرافی FTX حداکثر لوریج موجود در این پلتفرم را از لوریج ۱۰۱ برابری به لوریج ۲۰ برابری کاهش داده است.

سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried) مدیرعامل صرافی FTX، به منظور بهبود و تبلیغ مسئولیت‌شناسی در قبال اقدامات معاملاتی این صرافی، حداکثر لوریج معاملاتی را کاهش داده است. صرافی امور مشتقه FTX تصمیم گرفته است با محدود کردن لوریج در دسترس کاربران، معاملات پرریسک را کاهش دهد.

بنکمن فراید در تاریخ ۲۵ جولای این کاهش سقف لوریج را اعلام کرد و گفت این تصمیم به دنبال اقدامات این صرافی در جهت تشویق به انجام معاملات مسئولانه انجام شده است.

 

وی بیان کرد معاملات دارای لوریج بخش مهمی از حجم کلی معاملات این صرافی را تشکیل نمی‌دهند و تخمین زده شده است که میانگین وضعیت‌های مارجین در FTX تا ۲ برابر لوریج می‌شوند. بنکمن فراید در این خصوص گفت:

این تصمیم بر بخش کوچکی از معاملات FTX تاثیرگذار خواهد بود. اگرچه بسیاری از کاربران گفته بودند که تمایل دارند این گزینه را در اختیار داشته باشند اما کاربران اندکی از آن استفاده می‌کنند.

واکنش جامعه رمز ارز به این تصمیم عمدتا مثبت بود، به طوری که بسیاری از صاحب‌نظران به ریسک زیاد موجود در لوریج‌های بالا اشاره کرده‌اند.

یکی از کاربران توییتر به اسم Crypto Tolkien بیان کرده است که بسیاری از معامله‌گران جدید پس از آنکه در اولین معامله، سرمایه خود را در معاملات با لوریج زیاد از دست می‌دهند، برای همیشه در قبال بیت کوین و رمز ارزها بدبین می‌شوند.

این درحالیست که برخی معتقدند لوریج ۲۰ برابری هم‌چنان لوریج بالایی محسوب می‌شود و اذعان داشته‌اند که این مقدار نیز باید کاهش یابد.

طبق اطلاعات CoinGecko، صرافی FTX سیزدهمین صرافی از لحاظ حجم معاملات است. در حال حاضر، حجم معاملات روزانه FTX تقریبا ۱.۵ میلیارد دلار است. با افزایش بیش از ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین، حجم معاملات این صرافی نیز طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۱ درصد افزایش یافته است.

در تاریخ ۱۶ ژوئن، کوین تلگراف گزارش داد صرافی هیوبی محدودیت‌های معاملاتی برای کاربران جدید و کنونی خود اعمال کرده است. صرافی هیوبی با اشاره به نگرانی‌ها پیرامون افزایش سختگیری‌های قانونی در کشور چین، لوریج معاملاتی خود را از ۱۲۵ برابر به کمتر از ۵ برابر کاهش داده است.

کاهش لوریج پس از آن رخ داد که قانون‌گذاران جهان، توجه خود را به پلتفرم‌های رمز ارز بدون مجوز افزایش دادند.

در اواخر ماه ژوئن، مرجع راهبرد امور مالی انگلستان به بایننس دستور داد تا تمام فعالیت‌های خود در این کشور را متوقف کند. پس از آن، تعداد زیادی از بانک‌ها نیز محدودیت‌هایی در خصوص انجام تراکنش با صرافی‌ها برای مشتریان خود اعمال کردند.

در تاریخ ۲۰ جولای اعلام شد که صرافی FTX، رکورد مقدار سرمایه جذب‌شده در جذب سرمایه اولیه را شکسته است. طی این دوره سرمایه‌گذاری، تقریبا ۹۰۰ میلیون دلار از جانب بیش از ۶۰ سرمایه‌گذار جذب شد.

آیا شما از معاملات لوریج‌دار استفاده کرده‌اید؟ به نظر شما کاهش لوریج این نوع معاملات چه تاثیری در رفتار کاربر و کل بازار خواهد گذاشت؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا