اخبار عمومی

ریچارد تنگ مدیر عامل جدید بایننس شد؛ CZ خداحافظی کرد

به دنبال کناره‌گیری چانگ پنگ ژائو از سمت مدیرعاملی بایننس، ریچارد تنگ (Richard Teng)، رییس سابق بازارهای منطقه‌ای این صرافی به عنوان مدیر عامل جدید معرفی شد.

در حالی که صرافی بایننس با وزارت دادگستری بر سر پرداخت جریمه توافق کرده و ژائو نیز از سمت خود استعفا داده است، این صرافی به عنوان بخشی از این توافق باید فعالیت‌های مشکوک را گزارش و اطلاعات لازم برای بررسی‌های بیشتر را به مقامات تحویل دهد. این کار احتمالا مسئولیت اصلی تنگ خواهد بود تا با رعایت تمام مفاد این توافقنامه، از جریمه‌های بیشتر جلوگیری کند.

یکی دیگر از چالش‌های پیش روی تنگ، بازسازی اعتماد به بایننس است. اگرچه بایننس همچنان با حجم معاملاتی ۱۲.۶ میلیارد دلاری بزرگترین صرافی جهان به شمار می‌رود، اما در سال‌های اخیر و همزمان با مطرح شدن اتهامات، بخش زیادی از کاربران خود را از دست داده است.

ریچارد تنگ، مدیرعامل جدید بایننس

ریچارد تنگ در پیامی توییتری در رابطه با انتخاب خود به عنوان مدیرعامل جدید بایننس نوشت:

این یک افتخار است که به عنوان مدیرعامل جدید بایننس منصوب می‌شوم.

ما بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان از نظر حجم معاملاتی را اداره می‌کنیم. اعتمادی که ۱۵۰ میلیون کاربر و هزاران کارمند به ما دارند، مسئولیتی است که من با جدیت آن را قبول می‌کنم و عزیز می‌دانم.

با حمایت CZ و تیم مدیریتی، این نقش را پذیرفته‌ام تا بتوانیم ضمن دستیابی به ماموریت اصلی خود یعنی آزادی پولی، انتظارات مشتریانمان را برآورده کنیم و از آن‌ها فراتر رویم.

پایه‌ای که بایننس امروز بر آن ایستاده، از همیشه قوی‌تر است.

برای اطمینان از آینده‌ای روشن، قصد دارم همه چیزهایی که در طول سه دهه گذشته در حوزه مالی و قانونی آموخته‌ام را برای هدایت تیم برجسته، نوآور و متعهد خود استفاده کنم.

تمرکز من بر موارد زیر خواهد بود:

۱- اطمینان دادن به کاربران که می‌توانند به قدرت مالی و امنیت شرکت اطمینان داشته باشند.

۲- همکاری با قانون‌گذاران برای حفظ استانداردهای جهانی که نوآوری را تقویت کرده و در عین حال از مصرف‌کنندگان حمایت می‌کند.

۳- همکاری با شرکا برای رشد و پذیرش وب ۳

اینجا آمده‌ایم که بمانیم. لطفا از من حمایت کنید. برای روزهای آینده هیجان زده‌ایم!

توییت ریچارد تنگ
منبع:‌ X

ریچارد تنگ بیش از سی سال تجربه در خدمات مالی و مقررات دارد. وی در آگوست ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) به عنوان مدیرعامل بایننس سنگاپور به بایننس پیوست و اندکی پس از آن رییس بازارهای منطقه‌ای بایننس شد و مسئولیت خاورمیانه و شمال آفریقا، اروپا و در نهایت همه مناطق خارج از ایالات متحده را بر عهده گرفت. قبل از پیوستن به بایننس، ریچارد به عنوان مدیر عامل سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی بازار جهانی ابوظبی (ADGM) و به عنوان مدیر نظارتی صرافی سنگاپور (SGX) و مدیر امور مالی شرکتی در مرجع پولی سنگاپور فعالیت کرده است.

پیام CZ در خصوص کناره‌گیری از بایننس

ژائو نیز در پیامی توییتری نوشت:

امروز از سمت مدیرعاملی بایننس کناره‌گیری کردم. مسلما این تصمیم از نظر احساسی برای من آسان نبود اما می‌دانم که کار درستی است. من اشتباه کردم و باید مسئولیت آن را بپذیرم. این برای جامعه ما، برای بایننس و برای من بهترین تصمیم است.

بایننس دیگر یک بچه نیست. وقت آن است که بگذارم راه برود و بدود. من می‌دانم که بایننس با تیمی که دارد به رشد و برتری خود ادامه خواهد داد.

خوشحالم که اعلام کنم ریچارد تنگ، رییس سابق بازارهای منطقه‌ای ما امروز به عنوان مدیرعامل جدید معرفی شده است.

ریچارد رهبری بسیار ماهر است و با بیش از سه‌دهه فعالیت در خدمات مالی و تجربه‌های قانونی، شرکت را در فاز بعدی رشد خود هدایت خواهد کرد. او از اینکه بایننس امنیت، شفافیت، انطباق و رشد در مرحله بعد را ارائه می‌کند اطمینان حاصل خواهد کرد.

ریچارد قبل از اینکه به بایننس بپیوندد، مدیرعامل سازمان قانون‌گذاری خدمات مالی در بازار جهانی ابوظبی (ADGM) بود و تجربه فعالیت به عنوان مدیر ارشد قانونی صرافی سنگاپور (SGX) و مدیر امور مالی در اداره خدمات مالی سنگاپور را هم در کارنامه دارد.

با وجود ریچارد و کل اعضای تیم، مطمئنم بهترین روزها برای بایننس و صنعت کریپتو رقم خواهد خورد.

به عنوان یک سهامدار و مدیرعامل سابق با دانشی که از شرکتمان دارم، هر زمان نیاز باشد، مطابق با چارچوب تعیین شده در توافقنامه با آژانس‌های آمریکایی در دسترس تیم خواهم بود.

قدم بعدی من چیست؟

اول استراحت می‌کنم. من در ۶ سال و نیم گذشته حتی یک روز هم استراحت واقعی (تلفن همراه خاموش) نداشته‌ام.

پس از آن، فعلا ایده‌ام این است که احتمالا سرمایه‌گذاری منفعل انجام دهم و سهام‌دار یا هولدر مقدار کمی توکن در استارتاپ‌های حوزه بلاکچین، وب ۳، دیفای، هوش مصنوعی و بیوتکنولوژی شوم. خوشحالم که بالاخره وقت بیشتری برای زیرنظر قرار دادن دیفای خواهم داشت.

دیگر خودم را نمی‌توانم به عنوان مدیرعاملی که یک استارتاپ را هدایت می‌کند تصور کنم. من از اینکه یک کارآفرین هستم راضی‌ام. اگر کسی بخواهد، ممکن است به صورت خصوصی بخواهم برای تعداد کمی از کارآفرینان آینده منتور باشم. حداقل می‌توانم به آنها بگویم چه کاری انجام ندهند.

در این پیام، مفتخرم به این نکته اشاره کنم که در توافقنامه‌های ما با آژانس‌های آمریکایی آنها هرگز ادعا نکرده‌اند که بایننس وجوه کاربران خود را سرقت کرده یا بازار را دستکاری کرده است.

وجوه شما در امنیت کامل هستند.

با این اوصاف من مشتاقانه منتظرم مدیریت جدید بایننس را ببینم. لطفا همراه با من ارتقای شغلی شایسته ریچارد را تبریک بگویید.

تا بعد.

CZ

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا