اخبار خارجی

توکن‌سوزی صرافی بایننس؛ ۳۹۳ میلیون دلار BNB از گردش خارج شد

صرافی بایننس شانزده‌مین دوره توکن‌سوزی BNB رمز ارز بومی این شبکه را با موفقیت به اتمام رساند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از u.today بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز جهان روز گذشته حدودا ۱.۳ میلیون توکن BNB به ارزش تقریبی ۳۹۳ میلیون دلار را از چرخه گردش خارج کرده است.

صرافی بایننس پس از ارائه توکن بومی خود متعهد شد نیمی از عرضه نهایی آن را در عملیات توکن سوزی از چرخه گردش خارج کند.

بر اساس نسخه اولیه وایت‌پیپر BNB صرافی بایننس در هر فصل ۲۰٪ از سود سه ماهه خود را می‌سوزاند. با این حال از تابستان سال گذشته روال کار آن تغییر کرده است.

در نسخه کنونی وایت‌پیپر BNB آمده است تعداد توکن‌هایی که باید در هر فصل سوزانده شود بر اساس حجم معاملات کریپتو به کریپتو ثبت شده در سه ماه قبل آن مشخص می‌شود.

در هر سه ماه، ما بر اساس حجم معاملات Crypto-to-Crypto انجام شده در پلتفرم بایننس تعدادی توکن BNB را می‌سوزانیم تا زمانیکه ۵۰٪ از آنها را از گردش خارج کنیم.

بایننس سه ماه قبل مقدار قابل توجه ۵۹۵ میلیون دلار توکن BNB را سوزاند. سم فرید بنکمن مدیر عامل صرافی FTX سود صرافی بایننس در آن فصل را معادل ۷۵۰ میلیون دلار تخمین زد.

از آنجا که بایننس اطلاعات دقیق خود را فاش نمی‌کند میزان درصد توکن سوزانده‌شده در سه ماهه دوم سال مشخص نیست.

بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز دنیا در مقاله‌ای اعلام کرد سرعت بخشیدن به فرآیند توکن‌سوزی BNB امری ضروری است. در غیر این صورت از گردش خارج کردن نیمی از عرضه نهایی این توکن حدودا ۲۷ سال به طول می‌انجامد.

بایننس با حذف کردن توکن بومی BNB مقدار باقیمانده آن را با ارزش‌تر می‌کند. با اینکه خبر سوزاندن این حجم عظیم توکن برای BNB بسیار خوشایند است اما قیمت این ارز دیجیتال به ندرت تکان خورده است. در زمان نگارش این خبر قیمت توکن بایننس ۲۹۹.۹۱ دلار است.

نمودار قیمت بایننس BNB پس از توکن‌سوزی

با این حال BNB توکن بومی بایننس یکی از رمزارزهایی است که در سال ۲۰۲۱ بهترین عملکردها را از خود نشان داده است.

علیرغم آنکه قیمت توکن BNB از اوج تاریخی خود در ماه می حدود ۵۶٪ کاهش یافته است با این حال از ابتدای سال تاکنون ۷۵۳٪ رشد داشته است.

به نظر شما چرا اینبار توکن‌سوزی BNB در قیمت آن تاثیر زیادی نداشته است؟

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا