اخبار خارجی

ماجرای پیش بینی های نادرست مدیر بایننس برای قیمت بیت کوین تمامی ندارد!

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس اغلب به دلیل پیش بینی های خوش بینانه خود در مورد قیمت بیت کوین مورد انتقاد مواجه می‌شود. هرچند ژائو دست از توییت های خود برنمی‌دارد و‌ مدعی است که می‌توان به راحتی تمام موارد مرتبط با پیش بینی های خوش بینانه او را مشاهده کرد. وی در توییتر نوشت:

بعضی از افراد می‌‌گویند حرف های من برخلاف سیگنال های موجود می‌باشد. خیلی جالب است. من همواره، هر روز، هر دقیقه و هر ثانیه خوش بین هستم. من هر روز هم توییت می‌کنم. شما می‌توانید تمام موارد موجود را در توییت های من مشاهده کنید. هم چنین می‌توانید تمام اتفاقات را در توییت های قبلی من بخوانید.

عواقب پیش بینی های خود نادرست!

بعضی از پیش بینی های ژائو در بدترین زمان ممکن بیان شده اند. وی توییت کرده بود که قیمت بیت کوین به کمتر از ۹۰۰۰ دلار نخواهد رسید و یک هفته بعد این ارز دیجیتال طی یک روز ۴۸ درصد کاهش یافت. در ماه نوامبر، وی مدعی شد که قیمت بیت کوین می‌تواند به ۱۶,۰۰۰ دلار برسد اما این پیش بینی نیز اصلا دقیق نبود.

هرچند، ژائو همواره خوش بین بوده است و به همین دلیل است که نباید از او انتظار پیش بینی های بدبینانه داشته باشید. بدبین بودن به شرایط برای کسی که در راس یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال جهان (بایننس) قرار دارد منطقی نیست. ژائو در جایی گفته بود اگر صرافی ها می‌توانستند قیمت بیت کوین را دستکاری کنند، قیمت این ارز دیجیتال بسیار زیاد میشد.

تمام سرمایه ژائو در بیت کوین

ژائو که به CZ نیز معروف است؛ خانه خود در شانگهای را فروخت تا در بیت کوین سرمایه گذاری کند که این موضوع نتیجه هم داد. وی از کار در مک دونالد به یکی از میلیاردرهای معروف تبدیل شد. هرچند برخلاف بعضی از تازه به دوران رسیده های بیت کوین، وی هیچ خانه، قایق تفریحی یا خودروی لوکس ندارد.

ژائو در توییت جدید خود تایید کرد که وی فقط ۵۰۰ دلار به صورت ارز سنتی در اختیار دارد. وی نوشت:

شاید ۵۰۰ دلار به صورت ارز سنتی داشته باشم و هیچ خانه، قایق تفریحی یا خودرویی ندارم. سرمایه من فقط ارز دیجیتال است. بیت کوینی که از فروش خانه ام در سال ۲۰۱۴ خریدم و توکن های BNB که از سال ۲۰۱۷ در اختیار دارم.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا