اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

اظهار نظر چانگ‌پنگ ژائو و هاسکینسون درباره وضعیت شبکه اتریوم بعد از مرج

مدیرعامل صرافی بایننس اعلام کرد کاربران شبکه اتریوم نباید انتظارات غیرواقعی و واهی در مورد مزایای آپدیت مرج اتریوم مانند کاهش گس فی داشته باشند با این حال CZ باز هم نسبت به تاثیر مثبت آپدیت مرج اتریوم در طولانی‌مدت خوش‌بین است. از سوی دیگر، چارلز هاسکینسون، شبکه اتریوم را به خاطر مشخص نبودن وضعیت اترهای استیک شده در بیکن چین مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوگلوب، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) معروف به CZ، مدیرعامل صرافی بایننس در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت که کاربران نباید انتظارات غیرواقعی در مورد مزایای آپدیت مرج اتریوم داشته باشند. به روزرسانی تاریخی مرج اتریوم در تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) با موفقیت اجرا شد.

CZ در مصاحبه با CNBC، قبل از مرج اتریوم اظهار داشت:

بسیاری از مردم انتظارات کوتاه‌مدت بسیار زیادی از مرج اتریوم دارند؛ آن‌ها فکر می‌کنند که گس فی اتریوم از ۱۰ دلار به ازای هر تراکنش به ۰.۰۲ دلار کاهش می‌یابد، آن هم یک شبه. به احتمال زیاد این اتفاق نخواهد افتاد. این یک فرآیند طولانی است.

با این حال، مدیرعامل صرافی Binance اعلام کرد اتریوم علاوه بر «نوآوری قوی»، «پیشرفت در مسیر درست» را سرلوحه خود قرار داده است. وی نسبت به تاثیر مثبت آپدیت مرج اتریوم در طولانی‌مدت خوش‌بین است.

با این حال اظهار نظر چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، به جنبه دیگری از شرایط شبکه اتریوم بعد از مرج اشاره می‌کند. چندی قبل یکی از کاربران توییتر خطاب به استیکرهای اتریوم تاکید کرد تضمینی نیست که اترهای استیک شده در بیکن چین حتی با به‌روز رسانی شانگهای (که اولین هاردفورک مهم بعد از مرج است) امکان آزادسازی پیدا کنند. هاسکینسون در پاسخ به این توییت اظهار داشت:

اتریوم در حال تبدیل شدن به «هتل کالیفرنیای» فضای کریپتو است.

توییت هاسکینسون
منبع: توییتر

اگر خاطرتان باشد آهنگ معروف هتل کالیفرنیا به هتلی اشاره دارد که مهمانان آن امکان ترک کردن آن را ندارند و علی‌رغم جذابیت‌های خود تبدیل به نوعی زندان شده است.

شاهکار فنی مرج اتریوم

علی یاها (Ali Yaha)، از شرکای شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر اندریسن هورویتز (Andreessen Horowitz) در پست وبلاگی در روز اجرای مرج اتریوم این به‌روزرسانی را «شاهکار» خطاب کرد؛ چرا که این آپدیت توانست مهم‌ترین مولفه شبکه اتریوم را که مکانیزم اجماع است، بدون متوقف کردن شبکه از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد. این کار شبیه به تعویض موتور یک ماشین در حال حرکت است. یاها در ادامه مطلب خود برخی مزایای مهاجرت اتریوم به اثبات سهام را به این ترتیب برشمرد:

۱. پس از مرج، اتریوم ۱۰۰ برابر بیشتر از قبل از نظر مصرف انرژی کارآمدتر شده است. پس از مرج، مصرف انرژی شبکه اتریوم با دیتاسنترهای وب۲ قابل مقایسه است.

۲. اثبات سهام به دارایی‌های استیک شده توسط تمام اعتبارسنج‌ها، صندوق‌های سرمایه یا مشارکت‌کنندگان در این فعالیت، دسترسی مستقیم دارد. این موضوع اجازه می‌دهد تا مکانیزم‌های تشویق و تنبیه در اثبات سهام بسیار دقیق‌تر باشند و امنیت شبکه را بیشتر کنند.

۳. هر کس با دارا بودن ۳۲ اتر می‌تواند به عنوان یک ولیدیتور در شبکه اتریوم فعالیت کند.

۴. در بلاکچین‌های اثبات سهام تراکنش‌هایی که مورد تایید مکانیزم اجماع هستند، عملا نهایی شده‌اند. ساز و کار نهایی شدن تراکنش‌ها در شبکه اتریوم زمینه را برای افزایش مقیاس‌پذیری آن در آینده از طریق شبکه‌های لایه ۲ و امکان ارتباط با بلاکچین‌های دیگر از طریق پل‌ها، آماده می‌کند. همچنین ویژگی‌های بهتری که کار توسعه‌دهندگان را ساده‌تر می‌کند، در دسترس خواهند بود.

منبع
cryptoglobe

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا