اخبار کوتاه

بانک مرکزی هلند صرافی بایننس را ۳.۳ میلیون یورو جریمه کرد

بانک مرکزی هلند (DNB) افشا کرد که برای صرافی بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان، به خاطر ارائه خدمات در هلند بدون ثبت نام مناسب، ۳.۳ میلیون یورو (۳.۳۵ میلیون دلار) جریمه اداری در نظر گرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، بانک مرکزی هلند مدعی است فعالیت صرافی بایننس در این کشور حداقل بین ماه می ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹) و دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) خلاف مقررات و فاقد مجوزهای قانونی لازم بوده است. خبرگزاری رویترز اخیرا افشا کرد که این جریمه در آپریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) به اطلاع مسئولان بایننس رسیده است. بانک مرکزی هلند همچنین در آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰) اخطاری عمومی علیه هلدینگ بایننس صادر کرده بود.

بانک مرکزی هلند همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد صرافی بایننس برای این جریمه درخواست تجدید نظر داده است چرا که پیشتر درخواستی برای ثبت‌نام و دریافت مجوز فعالیت در هلند تنظیم و ارسال کرده بود که در حال حاضر توسط بانک مرکزی آن کشور در دست بررسی است. بانک مرکزی هلند اعلام کرد با وجود اینکه ثبت بایننس تایید نشده است، جریمه اولیه در نظر گرفته شده برای این صرافی را به‌خاطر «شفافیت عملیات در دوره مورد بررسی» تا ۵٪ کاهش داده است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا