اخبار عمومی

۴ ماه حبس چانگ پنگ ژائو در زندان فدرال آغاز شد

طبق آخرین گزارش CNBC، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) حبس چهار ماهه خود را در یک زندان فدرال با امنیت پایین در لومپوک (Lompoc)، کالیفرنیا آغاز کرده است. تیم دفاعی ژائو در Latham & Watkins تایید کرده که رییس سابق بایننس در حبس به سر می‌برد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

دوران حبس ژائو در زندان فدرال آغاز شد

به گزارش میهن بلاکچین، در ماه آوریل (فروردین)، ژائو پس از اعتراف به تسهیل پولشویی در صرافی ارزهای دیجیتال خود، به چهار ماه زندان محکوم شد.

حکم رییس سابق بایننس به طور قابل‌توجهی سبک‌تر از سه سالی بود که دادستان‌های فدرال می‌خواستند. وکیل مدافع او درخواست پنج ماه حبس مشروط را داده بود، در حالی که دستورالعمل صدور حکم حبس از ۱۲ تا ۱۸ ماه را توصیه می‌کرد. ژائو قبل از دریافت حکم خود در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده گفت:

‌متاسفم. من معتقدم اولین قدم در قبول مسئولیت، شناخت کامل اشتباهات است. من در بایننس نتوانستم اقدامات کافی برای مبارزه با پولشویی را اجرا کنم. اکنون متوجه جدی بودن آن اشتباه هستم.

در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲)، ژائو با دولت ایالات متحده برای پایان دادن به تحقیقات چند ساله این کشور در مورد بایننس به توافق رسید. به عنوان بخشی از این توافق، ژائو از سمت مدیرعاملی شرکت استعفا داد. علیرغم اینکه ژائو دیگر در راس امور نیست، اما طبق گزارشات، حدود ۹۰٪ درصد از سهام بایننس را حفظ کرده است.

برنامه‌های ژائو پس از زندان

چانگ پنگ ژائو پس از دریافت حکم از دادگاه، برنامه‌های خود را برای بعد از اتمام این دوره چهار ماهه به اشتراک گذاشت. او قصد دارد به هولد و سرمایه‌گذاری منفعلانه روی ارزهای دیجیتال ادامه دهد. او تاکید کرد بر اینکه ‌دوران فعلی ‌«مرحله جدیدی برای صنعت کریپتو» محسوب می‌شود، ‌بر ‌رعایت مقررات و قوانین اهتمام می‌ورزد.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا