اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

کیف پول های لایت کوین با حمله داستینگ مواجه شدند!

صرافی بایننس مدعی شده است که حمله داستینگ برای لایت کوین ، چهارمین ارز دیجیتال برتر رخ داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

حمله ای با مقیاس بزرگ در برابر حریم خصوصی

توییتر رسمی صرافی بایننس مدعی شد که دیروز حمله اصلی برای کاربران لایت کوین رخ داده است. این صرافی در توییتر خود بیان کرد:

تقریبا 5 ساعت پیش حمله داستینگ بزرگی برای کاربران لایت کوین رخ داده است.

این توییت همچنین تراکنشی را لینک کرده است. طبق گفته بایننس این تراکنش بخشی از این حمله می باشد که مقدار خرده ای از این کوین را (۰.۰۰۰۰۰۵۴۶ لایت کوین) به ۵۰ آدرس ارسال کرده است. این صرافی در مورد حمله داستینگ این توضیحات را داد:

حمله داستینگ نوعی فعالیت بدخواهانه و مخرب جدیدی است که هکرها و کلاهبرداران با ارسال مقادیر ناچیز کوین به کیف پول های شخصی کاربرسعی در شکستن حریم خصوصی کاربران بیت کوین و ارز دیجیتال دارند.

استراتژی جمع آوری اطلاعات

نحوه عملکرد این نوع حمله به این صورت است که هکر می تواند فعالیت تراکنش این کیف پول ها را پیگیری و ردیابی کند. با تجزیه و تحلیل این داده ها، هکر سعی می کند هویت افرادی که کنترل آن کیف پول ها را دارند بیابد.

همانطور که کوین تلگراف در پایان ژانویه گزارش داد، تحقیقات نشان می دهد که حمله داستینگ یکی از مهمترین تهدیدات برای ارزهای دیجیتال می باشد.

این نوع حمله به شبکه بلاکچین آسیبی نمی رساند اما کیف پول ها را مورد هدف قرار می دهد و با ردیابی کاربر، هویت او را شناسایی و به وسیله سایت های فیشینگ و کلاهبرداری سعی بر دزدی و سرقت سرمایه از آنها می کند. این حمله تاثیری بر روی قیمت لایت کوین نگذاشته است و در حال حاضر این کوین با قیمت ۸۶.۳۶ دلار معامله می شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا