مقالات عمومی

جان مک کافی: بایننس باید در مقابل قانون گذاران آمریکایی می ایستاد

جان مک کافی اخیرا با BeInCrypto صحبتی داشت. وی با حفظ شخصیت همیشگی خود گفت که بایننس باید در مقابل قانون گذاران آمریکایی می ایستاد، زیرا آنها هیچ صلاحیت قضایی بر بایننس ندارند.

مک کافی ادعا می کند که در حال حاضر از دست مقامات پنهان شده، ولی نظر خود را عوض نکرده است. وی اخیرا طی مصاحبه ای اختصاصی با BeInCrypto، درباره موضوعات مختلفی از لیبرای فیسبوک تا فیریدام کوین خود (که متاسفانه متوقف شد) صحبت کرد. با این حال، وی نظر خود را در مورد بایننس بیان کرد و گفت، نهایتا، این صرافی بی لزوم در مقابل قانون گذاران آمریکایی سر تعظیم فرود آورد.

 

مک کافی می گوید آمریکا هیچ صلاحیت قضایی بر بایننس ندارد

طبق گفته های مک کافی، بایننس باید موقعیت خود را در مقابل قانون گذاران آمریکایی حفظ می کرد و به سادگی، پاسخ منفی به آنها می داد. این بدان خاطر است که بایننس در حال حاضر اغلب عملیات هایش را خارج از خاک آمریکا انجام داده و به گفته وی، این بدان معناست که قانون گذاران هیچ کنترلی بر این صرافی ندارند. مک کافی می گوید:

آمریکا کشوری متفاوت است… و هیچ صلاحیت قضایی بر اینکه چان پنگ ژائو کجا قرار دارد، ندارد.

بایننس در حال حاضر واقع در کشور مالت است، ولی شعبه هایی در کشورهای دیگر نیز دارد. این صرافی اخیرا شعبه ای تحت عنوان Binance U.S را افتتاح کرده است که برای انجام معاملات به احراز هویت مشتری (KYC) نیاز دارد.

با این حال مک کافی می تواند درک کند چرا ژائو تصمیم به تسلیم در برابر قانون گذاران آمریکایی گرفت. به این دلیل که آمریکا دسترسی و نفوذ زیاد و قدرمتندی دارد. در صورت عدم موافقت، عملا بایننس از رسیدن به بسیاری از مخاطبین آمریکایی محروم می ماند که نهایتا باعث صدمه خوردن به این صرافی می شود.

 

تمام موضوع بر سر صرافی های غیرمتمرکز و کوین هایی با حفظ حریم خصوصی است

با این حال، تمام این مصیبت ها از نظر مک کافی ثابت می کنند که ما به صرافی های غیرمتمرکز و کوین های حریم شخصی نیاز داریم. بعضی بانک ها شروع به محروم کردن مشتریانی کرده اند که از وجوه خود برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. به همین شکل، کوین های حریم شخصی نیز در حال مواجهه با مشکلاتی بوده و در حال تبدیل شدن به پای ثابتی در میان قانون گذارانی که آنها را به عنوان مسئولیتی اجتماعی می دانند، هستند. نتیجه ی نهایی، صنعت ارز دیجیتالی خواهد بود که نظارت و کنترل بیشتری بر روی آن شده است، ولی تمام جنبه هایی که آن را در ابتدا جذاب و هیجان انگیز کرده بود را از دست داده است.

نهایتا، منظور مک کافی این است، وی اعتقاد دارد که قانون گذاری ها نباید بر چگونه خرج کردن، کجا ذخیره کردن و چه کاری کردن با پول کنترلی داشته باشد. این نکته از دید وی معنی آزادی است، که شاید یکی از دلایلی باشد که در یک پناهگاه و در جایی نامعلوم پنهان شده است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا