اطلاعیه صرافی

صرافی‌های بایننس، اوکی‌اکس و بیت‌فینکس از ایردراپ ETHW پشتیبانی می‌کنند

صرافی‌های بایننس، اوکی‌اکس و بیت فینکس اعلام کردند در صورتی که پس از انتقال اتریوم به گواه اثبات سهام این شبکه فورک شود و توکن‌های جدیدی به وجود بیایند از «ایردراپ» این توکن‌ها به حساب کاربرانی که پیش از مرج اتر داشتند پشتیبانی می‌کند و کاربران آن‌ها می‌توانند به راحتی رمزارز شبکه‌های فورک شده از اتریوم را دریافت کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

استفاده از اصطلاح «ایردراپ» در مورد توزیع رمزارز شبکه فورک شده، از نظر فنی درست نیست. اما به تسامح و برای آسان‌تر شدن انتقال مطلب از آن استفاده شده است.

صرافی‌های رمز ارز در سراسر دنیا روزانه برنامه‌ها و کمپین‌های متنوعی را با ارائه محصولاتشان به کاربران خود عرضه می‌کنند. در ادامه این مطلب جزییات اطلاعیه‌های هر صرافی را جداگانه توضیح می‌دهیم. در انتهای این پست نیز جدولی از جدیدترین رمز ارزها و بازارهای متنوع ریالی و دلاری اضافه شده به صرافی‌ها آورده شده است.


این پست توصیه سرمایه گذاری نیست و صرفا بازتاب اخبار صرافی‌های رمز ارز است.


صرافی اکسیر

 • صرافی اکسیر از به‌روز رسانی اپلیکیشن موبایلی خود خبر داد.

صرافی اکسیر از به‌روز رسانی اپلیکیشن موبایلی خود خبر داد و از کاربران خواست نسخه جدید برنامه اکسیر را دانلود کنند. در اطلاعیه این صرافی آمده است بخش‌های زیر در این به‌روز رسانی بهبود داده شده‌اند:

 • احراز هویت آنی (UID)
 • جستجوی بازارهای مختلف
 • تفکیک بازارهای تتری و تومانی
 • اصلاح وضعیت حساب کاربری
 • قیمت لحظه‌ایی بازارهای جهانی
 • تعریف حساب بانکی تا 10 حساب
 • اضافه شدن چت آنلاین با پشتیبانی 24 ساعت
 • بازطراحی کامل اپلیکیشن و بهبود تجربه کاربری
 • بازارهای محبوب و پر بازدید بر اساس حجم

صرافی اوام‌پی فینکس

 • صرافی او ام پی فینکس اعلام کرد به دلیل به‌روزرسانی ساختار جدید در پلتفرم اوام‌پی‌فینکس، کارمزد تمامی معاملات در تمامی بازارها به مدت یک هفته برابر با صفر خواهد بود.
 • ارز دیجیتال NFT به بازار معاملات اوام‌پی‌فینکس اضافه شد.
 • ارز دیجیتال OP به بازار معاملات اوام‌پی‌فینکس اضافه شد.
 • ارز دیجیتال Alpine به بازار معاملات اوام‌پی‌فینکس اضافه شد.
 • ارز دیجیتال USDC به بازار معاملات اوام‌پی‌فینکس اضافه شد.
 • ارز دیجیتال BUSD به بازار معاملات اوام‌پی‌فینکس اضافه شد.

صرافی نوبیتکس

 • رمزارز کوانت (QNT) به بازار نوبیتکس اضافه شد.

صرافی نوبیتکس اعلام کرد رمزارز کوانت در دو بازار ریالی و تتری به نوبیتکس اضافه شده است. واریز و برداشت کوانت روی شبکه‌ اتریوم امکان‌‌پذیر است.

کارمزد معاملات این کوین تا ساعت ۱۶ روز سه شنبه ۸ شهریور صفر است.

 • رمزارز ایپ کوین (APE) به بازار نوبیتکس اضافه شد.

صرافی نوبیتکس اعلام کرد رمزارز ایپ کوین در دو بازار ریالی و تتری به نوبیتکس اضافه شده است. واریز و برداشت کوانت روی شبکه‌ اتریوم و BSC امکان‌‌پذیر است.

کارمزد معاملات این کوین تا ساعت ۱۶ روز سه شنبه ۸ شهریور صفر است.

 • رمزارز چیلیز (CHZ) به بازار نوبیتکس اضافه شد.

صرافی نوبیتکس اعلام کرد رمزارز چیلیز در دو بازار ریالی و تتری به نوبیتکس اضافه شده است. واریز و برداشت کوانت روی شبکه‌ اتریوم امکان‌‌پذیر است.

کارمزد معاملات این کوین تا ساعت ۱۶ روز سه شنبه ۸ شهریور صفر است.

صرافی رمزینکس

 • رمزارز جاست (JST) در رمزینکس لیست شد.

صرافی رمزینکس اعلام کرد بازار معاملاتی جاست (JST | IRR) به صرافی رمزینکس اضافه شد. در حال حاضر،‌ قابلیت واریز و برداشت برای جاست بر روی شبکه trc20 فعال شده است.

 • بازار معاملاتی تتا فیول (TFUEL | IRR) و پروجکت گلکسی (GAL | IRR) به صرافی رمزینکس اضافه شد.

در حال حاضر،‌ قابلیت واریز و برداشت برای تتا فیول بر روی شبکه theta و واریز پروجکت گلکسی بر روی شبکه‌های erc20 و bep20 فعال شده است.

برای مشاهده بهترین قیمت خرید و فروش رمز ارزها در صرافی‌های ایرانی به این صفحه مراجعه کنید: مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها

صرافی اوکی‌اکس (OKX)

 • صرافی اوکس اکس از ایردراپ توکن زنجیره‌های فورک اتریوم پشتیبانی خواهد کرد.

صرافی اوکی اکس اعلام کرد در صورتی که پس از آپدیت مرج اتریوم، شاهد پیدایش فورک و توکن جدیدی باشیم، توکن‌های جدید را مانند هر توکن دیگری ارزیابی و بررسی می‌کند. اگر توکن شبکه فورک استانداردهای مد نظر صرافی را داشته باشد صرافی آن را لیست خواهد کرد و از ایردراپ توکن جدید به حساب کاربرانی که تا پیش از مرج در این صرافی اتر داشته باشند، پشتیبانی می‌کند. مقدار توکن‌های ایردراپ شده در نسبت ۱ به ۱ با مقدار اتر کاربران در صرافی اوکی اکس پیش از مرج قرار دارد.

واریز و برداشت اتر در زمان مرج به حالت تعلیق در می‌آید. برای جزئیات تعلیق اتر در زمان مرج در سرویس‌های صرافی اوکی اکس اطلاعیه این صرافی را مطالعه بفرمایید.

صرافی بیت فینکس (Bitfinex)

 • صرافی بیت فینکس از ایردراپ توکن فورک‌های شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کند.

صرافی بیت فینکس مانند صرافی اوکی اکس اعلام کرد توکن‌های شبکه فورک اتریوم را بررسی می‌کند و در صورت تشخیص صلاحیت آن‌ها در صرافی لیست می‌کند و به نسبت ۱ به ۱ با دارایی‌های کاربر قبل از مرج به حساب او توکن فورک شده را ایردراپ می‌کند.

صرافی بایننس (Binance)

 • صرافی بایننس از ایردراپ توکن زنجیره‌های فورک‌ اتریوم پشتیبانی می‌کند.

صرافی بایننس اعلام کرد از آنجایی که احتمال دارد پس از مرج اتریوم زنجیره‌های فورک و توکن‌های مربوط به آن‌ها به وجود بیایند، به نسبت ۱ به ۱ با دارایی‌های کاربران روی شبکه اصلی قبل از مرج به آن‌ها توکن شبکه‌های فورک شده ایردراپ می‌کند (هر چند کلمه ایردراپ در مورد کیس فورک‌های اتریوم کلمه درستی نیست).

در این مورد صرافی نوشت از دارایی کاربران قبل از مرج اسنپ شات تهیه می‌شود و بر اساس آن به حساب کاربران توکن فورک‌شده توزیع می‌کند.

شایان ذکر است صرافی بایننس ابتدا کیفیت توکن فورک‌های شبکه اتریوم را بررسی و ارزیابی می‌کند و سپس در صورت احراز شایستگی توکن‌ زنجیره‌های فورک‌، آن‌ها را لیست و به حساب کاربران واجد شرایط واریز می‌کند.

در زمان ارتقای بلاتریکس در ۶ سپتامبر ۲۰۲۲ ساعت ۱۱:۰۰ به وقت جهانی مصادف با ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران و ارتقای لایه اجرای پاریس در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ ساعت ۰۰:۰۰ به وقت جهانی مصادف با ۰۴:۳۰ به وقت ایران واریز و برداشت اتر و توکن‌های ERC20 به حالت تعلیق در می‌آید.

 • صرافی بایننس از ارتقای شبکه کلیتن (KLAY) پشتیبانی می‌کند.

صرافی بایننس اعلام کرد از ارتقای شبکه کلیتن (KLAY) که در ارتفاع بلاک ۹۹٬۸۴۱٬۴۹۷ حدودا ۲۹ آگوست ۲۰۲۲ ساعت ۰۲:۰۰ به وقت جهانی مصادف با ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۳۰ به وقت ایران اتفاق می‌افتد پشتیبانی می‌کند.

در طول فرایند ارتقا شبکه، واریز و برداشت توکن KALY به حالت تعلیق در می‌آید اما معاملات این کوین تاثیر نخواهد پذیرفت.

 • صرافی بایننس رمزارز NEAR را به دارایی‌های قابل استقراض در سرویس Binance Loans اضافه کرد.

صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap)

 • صرافی پنکیک سواپ هشدار داد با سایت PancakeSwapMeta هیچ ارتباطی ندارد.

صرافی پنکیک سواپ اعلام کرد با سایت «PancakeSwapMeta» هیچ ارتباطی ندارد و نوشت:

https://pancakeswap.finance (آدرس صحیح پنکیک سواپ) به هیچ وجه با PancakeSwapMeta مرتبط نیست. برای استفاده از سایت پنکیک سواپ، لطفا URL و نام دامنه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از پنکیک سواپ واقعی بازدید می‌کنید.

صرافی هوبی (Houbi)

 • صرافی هوبی پشتیبانی از سرویس نام اتریوم (ENS) را آغاز کرد.

صرافی هوبی اعلام کرد پشتیبانی از دامنه ENS را به Huobi اضافه کرده است و از این پس، کاربران می‌توانند دارایی‌ها را با آدرس سفارشی خود منتقل کنند.

صرافی گیت (Gate.io)

 • صرافی گیت بخش معاملات آپشن خود را راه‌اندازی کرد.

صرافی Gate.io بخش معاملات آپشن خود را راه‌اندازی کرد. Gate.io محصولات قراردادهای دائمی، ETF و CBBC و محصولات دیگر را راه اندازی کرد. در حال حاضر، Gate.io خدمات خود را به معاملات آپشن کریپتو گسترش می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد تا معاملات آپشن USDT انجام دهند.

صرافی کوکوین (Kucoin)

 • صرافی کوکوین اعلام کرد سرویس برداشت توکن کاوا به طور موقت بسته شد.

صرافی کوکوین اعلام کرد با توجه به تعمیر و نگهداری شبکه، برای امنیت حساب و دارایی‌های کاربران، خدمات برداشت توکن‌های کاوا (KAVA) را به حالت تعلیق در آورده است.

 • صرافی کوکوین اعلام کرد خدمات سپرده و برداشت گرین (GRIN) به طور موقت بسته شد.

صرافی کوکوین اعلام کرد با توجه به تعمیر و نگهداری شبکه، برای ایمنی حساب و دارایی‌های کاربران، خدمات واریز و برداشت برای گرین (GRIN) را به حالت تعلیق درآورده است.

کاربران ایرانی توجه داشته باشند به دلیل آنکه کشور ایران در لیست OFAC قرار دارد، هیچ سازمانی به صورت قانونی اجازه خدمات‌دهی به کاربران ایرانی را ندارد لذا اکثر صرافی‌های خارجی احراز هویت را برای کاربران ایرانی محدود کرده اند. احراز هویت با پاسپورت ایرانی در صرافی های خارجی به مثابه بسته شدن حساب شما می باشد. پس احتمال از دست رفتن سرمایه کاربران در این صرافی‌ها وجود دارد. توصیه می‌شود از این صرافی‌ها با احراز هویت ایرانی استفاده نکنید.

رمز ارزها و بازارهای معاملاتی زیر به لیست سرویس‌های صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال حذف و اضافه شده‌اند:

صرافیرمز ارز جدیدبازار اسپاتبازار مارجینرمزارزهای حذف شده
نوبیتکسAPE
CHZ
GNT
بازار داخلی
رمزینکسJST
TFUEL
GAL
بازار داخلی
اوام‌پی فینکسNFT
OP
Alpine
USDC
BUSD
بازار داخلی
بایننسANKR/TRY
ARK/BUSD
BETH/BUSD
LOOM/BUSD
SNM/BUSD
BEL
TRB
WING
بای بیتSTG/USDT
GateSQUIDGROWSQUIDGROW/USDT
هوبیMETIS
RYOMA
ZCX
METIS/USDT
RYOMA/USDT
ZCX/USDT
FTX (perpetual futures) STG
بیت فینکسETC/USDT
XMR/USDT
کراکنALPHA
BLZ
BOBA
CELR
NODL
POLS
POND
TRU
XCN
(USD, EUR) ALPHA
(USD, EUR) BLZ
(USD, EUR) BOBA
(USD, EUR) CELR
(USD, EUR) NODL
(USD, EUR) POLS
(USD, EUR) POND
(USD, EUR) TRU
(USD, EUR) XCN
کوینکسEWTEWT/USDTBCN
BRD
MINE
کوکوین(DC) Dogechain DC/USDT
 • قیمت ارز دیجیتال در کدام صرافی ارز دیجیتال ایرانی کمتر است؟

می‌توانید قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ایرانی را یکجا ملاحظه کرده و با یکدیگر مقایسه کنید. برای این منظور می‌توانید به صفحه مقایسه قیمت صرافی‌ها بروید. قیمت ارز دیجیتال در سایت میهن بلاکچین به صورت لحظه‌ای آپدیت می‌شود.

 • کدام صرافی‌ها از ایردراپ توکن زنجیره‌های فورک شده اتریوم پشتیبانی می‌کنند؟

صرافی‌های بایننس، اوکی اکس، بیت فینکس و چند صرافی دیگر اعلام کرده‌اند از ایردراپ توکن زنجیره‌های فورک شده پس از مرج پشتیبانی می‌کنند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا