کریپتو کده

معرفی کامل پروژه Klaytn و توکن بومی KLAY

پروژه Klaytn یک ارائه دهنده خدمات بلاک چین است که هدف آن ادغام راه حل‌های بلاک چین در زیرساخت‌های تجاری سنتی است. با استفاده از توکن بومی KLAY، بلاک چین Klaytn محیطی کاربرپسند برای ایجاد و استقرار برنامه‌های بلاک چین (BApps) با حداقل هزینه برای کسب و کارها فراهم می‌کند. Klaytn تمام ابزارهای لازم را برای راه اندازی سریع برنامه‌های بلاکچینی شرکت‌ها فراهم می‌کند. همچنین، اعلان ادغام KlaytnPhone سامسونگ، با مشارکت چندین شرکت بزرگ که برای اولین بار به دنبال استفاده از قدرت بلاکچین هستند، همراه است.

علاوه بر این، پروژه Klaytn قصد دارد پذیرش گسترده فناوری بلاک چین را تا حد ممکن ساده کند. این امر با تهیه ابزارها و منابع مورد نیاز کسب و کارها برای ادغام آسان برنامه‌ها و خدمات بلاک چینی محقق می‌شود. همچنین، Klaytn کیف پول Klaytn را برای پیمایش آسان شبکه Klaytn، در کنار کیف پول‌ها و برنامه‌های مختلف دیگر، معرفی کرده است.

در این مقاله، می‌خواهیم بلاکچین Klaytn و عناصر مختلف پروژه Klaytn را بررسی کنیم. همچنین، در مورد توکن KLAY و نقشی که در اکوسیستم پروژه Klaytn بازی می‌کند، بحث خواهیم کرد. به علاوه، برخی از مشارکت‌های قابل توجهی که در حال تحقق هستند را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. در ادامه، برخی از برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین را که در پروژه Klaytn کار می‌کنند، از جمله KlaytnPhone سامسونگ و کیف پول Klaytn، را معرفی خواهیم کرد.

پروژه Klaytn چیست؟

پروژه Klaytn

Klaytn پروژه بلاک چینی سرویس‌گرا است. Klaytn قصد دارد تجربه‌های ساده و کاربر پسند بلاک چین و رمزنگاری را برای کاربران به ارمغان بیاورد. همچنین، Klaytn از فناوری بلاک چین عمومی و خصوصی در یک مدل ترکیبی ابتکاری استفاده می‌کند. بلاک چین عمومی برای غیرمتمرکز نگه داشتن داده‌ها و تسهیل حاکمیت توزیع شده استفاده می‌شود. با این حال، بلاک چین خصوصی علاوه بر امنیت داده‌های حساس، برای بهبود مقیاس‌پذیری و کاهش تاخیر نیز استفاده می‌شود.

علاوه بر این، پروژه Klaytn یک چشم انداز توسعه با عملکرد بالا فراهم می‌کند که متناسب با سطوح مختلف برنامه نویسی و مهندسی بلاکچین برای کاربردهای مختلف استفاده است، از تجارت‌های کوچک گرفته تا شرکت‌های جهانی. شبکه Klaytn ایجاد برنامه‌های بلاک چین (BApps) را برای توسعه دهندگان ساده می‌کند. این موارد می‌توانند به طور یکپارچه با سیستم‌های مالی سنتی ادغام شوند.

Klaytn با کارمزد پایین، توان عملیاتی بالا و تاخیر کم، در حال ایجاد یک اهرم برای کسب و کارهایی است که می‌خواهند از فناوری بلاکچین استفاده کنند. علاوه بر این، Klaytn با هدف تسهیل مقیاس پذیری، اطمینان حاصل می‌کند که کسب و کارها و توسعه دهندگان می‌توانند با دنیای سریع بلاکچین همگام باشند.

معرفی Ground X

Ground X یک شرکت تابعه مبتنی بر بلاک چین کاکائو (Kakao)، بزرگترین پلتفرم ارتباطی در کره است که بیش از ۵۰ میلیون کاربر ماهانه را خدمات می‌دهد. کاکائو در حال توسعه Klaytn به عنوان یک پلتفرم قابل توسعه با بلاک چین است که برای اتخاذ انبوه برنامه‌های بلاک چین در سطح شرکت طراحی شده است. علاوه بر این، تیم Ground X مسئولیت عمده ایجاد و توسعه پایدار بلاکچین Klaytn را بر عهده داشته است.

انجمن حکومتی Klaytn

انجمن حکومتی Klaytn اتحادیه‌ای از کسب و کارها و سازمان‌های چند ملیتی است که مسئولیت انجام عملیات اجماع و رشد اکوسیستم را بر عهده دارند. اعضای انجمن می‌توانند به پیشنهادات مربوط به ایجاد تغییرات در پلتفرم، از جمله توسعه راه حل‌های لایه ۲، سیاست‌های کارمزد تراکنش‌ها و سایر قوانین ساختاری رای دهند.

بلاکچین klaytn

همچنین، اعضای انجمن حاکمیتی Klaytn مسئول رشد پایدار اکوسیستم پروژه Klaytn هستند. این انجمن روابط خود را با کسب و کارها برقرار نگه می‌دارد و با ارائه راه حل‌های مبتنی بر بلاک چین متناسب با سیستم‌های سنتی در حالی که بسیاری از موانع موجود در این کار را برطرف می‌کند، به دنبال گسترش کاربری فعلی خود است.

بعلاوه، اعضای انجمن حکومتی Klaytn وظیفه بررسی عملکرد نودهای شبکه Klaytn را بر عهده دارند تا اطمینان حاصل شود که برای هر تراکنش انجام شده در شبکه Klaytn توافق حاصل شده است. انجمن حکومتی Klaytn ستون فقرات اکوسیستم Klaytn است و بر بسیاری از تصمیمات قانونی و ساختاری در فرآیندهای حکومتی Klaytn نظارت می‌کند.

چرا کسب و کارها به Klaytn نیاز دارند

Klaytn

معمولا تصور می‌شود که فناوری بلاک چین در بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری قابل استفاده است. با این حال، سودمندی و کاربردهای بیشتری برای فناوری بلاکچین، غیر از صنعت مالی وجود دارد. ماهیت این فناوری به این معنی است که هر کسب و کاری که با تراکنش‌های مالی یا داده‌ای، بین اشخاص داخلی، طرفین، همکاران و مشتریان در ارتباط باشد، می‌تواند از فناوری بلاکچین بهره مند شود.

فناوری بلاک چین می‌تواند در زمان و هزینه بسیاری از شرکت‌ها و افراد صرفه جویی کند، زیرا همه تراکنش‌های آنها به صورت شفاف در بلاکچین ثبت می‌شوند. علاوه بر این، مزیت بلاک چین‌های خصوصی این است که با دسترسی مجاز می‌توان هر داده محرمانه یا حساسی را به صورت رمزنگاری ایمن کرد. در حالی که این فناوری توانایی ایجاد انقلابی در داده‌های معاملاتی را دارد، اما با این وجود موانعی وجود دارد که باید برطرف شود. این‌ها شامل پذیرش بلاکچین و زیرساخت‌های سازمانی است که می‌تواند برای ارضای خواسته‌های پذیرش جمعی مقیاس بندی شود.

بلاکچین پروژه Klaytn با در نظر گرفتن کسب و کارها ساخته شده است و به شرکت‌های کوچک و بزرگ امکان ادغام بلاک چین در زیرساخت‌های IT فعلی خود با حداقل دردسر را می‌دهد. Klaytn همچنین جنبه‌های عمومی و خصوصی بلاک چین را تحت پوشش قرار می‌دهد و به کسب و کارها امکان می‌دهد، از هر دو جنبه سود ببرند.

علاوه بر این، Klaytn روی مقیاس پذیری و رابط کاربر پسند برنامه‌ها برای کمک به ایجاد بلاکچین در کسب و کارها تمرکز دارد. بعلاوه، Klaytn چندین کیف پول برای تعامل با شبکه را نیز ارائه می‌دهد. این موارد شامل کیف پول آنلاین برای تلفن‌های همراه است که در ادامه بررسی می‌کنیم.

معرفی سیستم بهبود بلاک چین Klaytn

سیستم بهبود بلاکچین Klaytn یک سیستم مبتنی بر پاداش است که از توکن KLAY برای ایجاد انگیزه در تعهد به حفظ رشد اکوسیستم Klaytn استفاده می‌کند. با ارائه پیشنهادهایی درباره مشوق‌های جامعه، ایجاد تغییراتی در پلتفرم و تجربه کاربر یا توسعه دهنده، می‌توان به متقاضیان به دلیل سهم خود در اکوسیستم پاداش داد.

همچنین، سیستم بهبود بلاک چین Klaytn به سازمان‌های غیر انتفاعی کمک می‌کند تا خدمات بلاکچین را پیاده سازی کنند و طیف وسیعی از ابزارهای توسعه دهنده را برای ساده سازی روند ایجاد برنامه‌های مبتنی بر بلاکچین فراهم می‌کند تا در کنار پلتفرم‌های سنتی استفاده شود.

یکی از برجسته ترین پیشنهادهای سیستم بهبود بلاکچین Klaytn، سیاست تفویض هزینه است. نتیجه این پیشنهاد باعث شد تا کلیه کارمزدهای تراکنش‌ها که توسط توسعه دهندگان همکار تامین می‌شد، توسط Klaytn پرداخت شود. این به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های هوشمند مبتنی بر قرارداد را به روشی سریع و مقرون به صرفه پیاده سازی، استقرار و اجرا کنند.

پیشنهادهای دیگر شامل تجزیه و تحلیل‌های زنجیره‌ای، راه حل نظارت بر امنیت بلادرنگ (RT-Monitor) پیشنهاد شده توسط Quantstamp و Klaytnscope است. Klaytnscope به عنوان مرورگر بلوک‌ها، اکنون یک برنامه کاملا فعال و در حال استفاده است.

توکن KLAY

توکن KLAY قدرت بلاک چین Klaytn و برنامه‌های بلاک چینی (اصطلاحا BApps) را که در سراسر بلاک چین Klaytn فعالیت می‌کنند، تأمین می‌کند. KLAY برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و استیکنیگ استفاده می‌شود. علاوه بر این، توکن KLAY به عنوان واسطه مبادله بین BAppهای مختلف در اکوسیستم Klaytn استفاده می‌شود.

در زیر برخی از برجسته‌ترین BApps که در حال حاضر بر روی بلاک چین Klaytn کار می‌کنند و به توکن KLAY متکی هستند را ذکر کرده‌ایم.

برنامه‌های بلاک چینی Klaytn

پروژه Klaytn میزبان بیش از ۵۰ برنامه بلاک چین (BApps) است که نقش‌ها و عملکردهای مختلفی را برای کاربردهای مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد.

Angel League

Angel League بستری است که معامله NFTها را تسهیل می‌کند.

Quotabook

Quotabook یک پلتفرم مدیریت اوراق بهادار و سرویس ابری مستقر در کره جنوبی برای مدیریت سرمایه گذاری‌ها ، سهامداران و برنامه‌های سهام با استفاده از NFTهاست.

Tessa

پلتفرم TESSA همراه با ARTBLOC، برای خرید و فروش مالکیت جزئی آثار هنری، در شبکه Klaytn راه اندازی شده است.

Makestar

Makestar یک بستر سرمایه گذاری جمعی مستقر در کره است که با مشارکت افراد مشهور و هنرمندان تجربیات بی نظیری را ارائه می‌دهد، شامل موسیقی، هنر و چت‌های ویدیویی اختصاصی است که از NFTها برای رسیدن به این مهم استفاده شده است.

Klaytn همچنین میزبان چندین پلتفرم بازی رمزنگاری، شامل بازی‌های RPG KnightStory ،Crypto Sword & Magic و Crypto Dragon است.

علاوه بر این، اکوسیستم Klaytn میزبان سرویس‌های مختلفی شامل ابزار استیکنیگ KLAYSTATION، ابزار استیکنیگ KlayPortal با پشتیبانی HashQuark و کیف پول nBlocks، است. بلاکچین klaytn همچنین میزبان پلتفرم غیر متمرکز ارتباط بین بلاکچین (IBC) بنام Orbit Bridge است که امکان همکاری با سایر زنجیره‌های بلوک را فراهم می‌کند.

کیف پول‌های Klaytn

اکوسیستم Klaytn کیف پول‌های مختلفی دارد که می‌توانند با برنامه‌های بلاکچینی (BApps) در شبکه ارتباط برقرار کنند. این موارد شامل کیف پول آنلاین Klaytn، کیف پول وب Kaikas و کیف پول دارایی دیجیتال تلفن همراه، Klip است.

کیف پول klip

کیف پول Klaytn

کیف پول Klaytn یک کیف پول آنلاین غیر متمرکز یا کیف پول گرم است. کاربران می‌توانند افتتاح حساب کنند، تراکنش‌های توکن KLAY را انجام دهند و فعالیت درون زنجیره‌ای را در Klaytnscope مشاهده کنند. کیف پول وب بدون نیاز به اعتماد (Permissionless) است و به هر کسی امکان ایجاد حساب کاربری را می‌دهد. علاوه بر این، کاربران کنترل و مسئولیت کلیدهای شخصی را خودشان بر عهده دارند.

کیف پول Kaikas

افزونه کیف پول مرورگر وب که می‌تواند با شبکه‌های مختلف Klaytn تعامل داشته باشد به عنوان کیف پول Kaikas شناخته می‌شود. کاربران می توانند از تست نت BaoBab، شبکه اصلی Cypress یا یک شبکه خصوصی انفرادی که دارایی‌های مستقر در Klaytn را میزبانی می‌کند، استفاده کنند. Kaikas در مرورگرهای کروم و Firefox در دسترس است و می‌تواند از رمزارزها و NFTها پشتیبانی کند.

کیف پول Klip

Klip یک کیف پول و برنامه مدیریت دارایی دیجیتال برای تلفن همراه است که با برنامه پیام رسان KakaoTalk ادغام شده است. همچنین، Klip با درنظر داشتن اطلاعات دموگرافیک غیرفنی طراحی شده و تجربه کاربری بی نظیری را برای افرادی که با بلاکچین آشنا نیستند، ایجاد می‌کند.

KlaytnPhone سامسونگ

KlaytnPhone یکی از مدلهای پیشرو جهانی تلفن‌های هوشمند است. گلکسی نوت ۱۰ توسط سامسونگ، یکی از محبوب‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان، ساخته شده است. مشارکت  KlaytnPhone سامسونگ به دارندگان KlaytnPhone اجازه می‌دهد تا مستقیما از طریق گوشی خود، از برنامه‌های بلاکچین و کیف پول اختصاصی استفاده کنند.

سامسونگ قبلا چندین ویژگی بلاکچین را در محصولات خود ادغام کرده است. با این حال، KlaytnPhone این مرحله را یک قدم جلوتر می‌برد. KlaytnPhone سامسونگ دستگاهی مناسب برای بلاکچین در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌تواند پذیرش گسترده ارزهای رمزنگاری را تسریع کند. همچنین، KlaytnPhone سامسونگ دارای کیف پول اختصاصیKlaytn  همراه با سایر برنامه‌های داخلی مبتنی بر بلاکچین است.

وضعیت حال حاضر توکن KLAY

در زمان نوشتن این مقاله، طبق اطلاعات سایت کوین مارکت کپ، ارزش بازار توکن KLAY در حدود ۵.۹ میلیارد دلار است و با قیمت ۲.۴۵ دلار معامله می‌شود. این به دنبال یک افزایش قابل توجه قیمت در اوایل سال ۲۰۲۱ است. به نظر می‌رسد که افزایش قیمت همزمان با افزایش قابل توجه در پذیرش بلاکچین Klaytn است. با این آمار این توکن در حال حاضر در رده ۲۵ بازار کریپتو از لحاظ ارزش بازار است و میزان مبادلات ۲۴ ساعات گذشته آن بیش از ۸۰ میلیون دلار است.

بالاترین قیمت KLAY در تاریخ ۲ آپریل ۲۰۲۱ با قیمت ۴.۳۸ دلار ثبت شده و کمترین میزان آن ۰.۰۵ دلار بوده است.

نتیجه‌گیری

Klaytn از زمان راه اندازی در اوایل سال ۲۰۱۹ زیر نظر بسیاری از سرمایه گذاران کریپتوها بوده است. با این حال، این پروژه توسط شرکت‌های پیشرو در صنعت پشتیبانی می‌شود و یک اکوسیستم متنوع از برنامه های مبتنی بر بلاکچین را متناسب با موارد مختلف استفاده توسعه داده است.

Klaytn با ایجاد پل ارتباطی بین نوآوری‌های مدرن و سیستم‌های مالی سنتی و فناوری اطلاعات، قصد دارد صنعت بلاکچین را متحول کند. Klaytn با توانمند سازی شرکت‌هایی با توانایی ساخت سریع و استقرار خدمات بلاکچینی، در مقام پذیرش بلاکچین سازمانی قرار می‌گیرد.

چشم انداز آینده برای کاربرد بالقوه توکن KLAY و اکوسیستم بلاک چین پروژه Klaytn بسیار روشن به نظر می‌رسد. به زودی می‌توان انتظار داشت که توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) مبتنی بر بلاک چین Klaytn در پلتفرم OpenSea، بزرگترین بازار NFT، در دسترس باشند. همچنین، راه اندازی KlaytnPhone سامسونگ به معنای اعتماد به نفس زیاد برای اکوسیستم Klaytn و سرویس‌های پشتیبانی شده توسط بلاک چین Klaytn است.

منبع
ivanontech

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا