متوسط مقالات

راه‌کارهای انجین برای کاهش هزینه و پشتیبانی از توکن‌های NFT

پلتفرم گیمینگ بلاک چین انجین (Enjin) برنامه‌های خود در خصوص عرضه راهکارهای جدید را اعلام کرد. این راهکارها به منظور حذف گس و پشتیبانی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بین پلتفرمی طراحی شده است.

این راهکارها به اسامی جامپ‌نت (JumpNet) و افینیتی (Efinity) در سال جاری عرضه خواهند شد و با کاربران امکان خواهند داد تا به صدور و انتقال آسان توکن‌ها بیت چندین شبکه و بدون پرداخت کارمزد گس بپردازند.

تراکنش‌های اتریوم به دلیل حجم معاملات زیاد تراکنش‌های کم ارزش، به مشکلات قابل توجهی در صنعت گیمینگ بلاک چین تبدیل شده‌اند.

کاهش هزینه‌ها با انجین و جامپ‌نت

پلتفرم انجین

جامپ‌نت که عرضه آن برای تاریخ ۶ آوریل برنامه‌ریزی شده است به عنوان پل پرسرعتی عمل خواهد کرد که کارمزد گس را از تراکنش‌های درون زنجیره‌ای انجین کوین (ENJ) و توکن‌های ERC-1155 حذف می‌کند و تراکنش‌های آنی را امکان‌پذیر می‌سازد.

تاریخ عرضه افینیتی هنوز مشخص نشده است، اما برای عرضه در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است. افینیتی یک شبکه بلاک غیرمتمرکز خواهد بود که به طور ویژه برای NFT ها طراحی شده است و پشتیبانی از ارزهای دیجیتال تمام شبکه‌ها و ویژگی توکن‌های نسل بعدی را پشتیبانی می‌کند.

تعامل‌پذیری چند زنجیره‌ای، به دلیل افزایش ازدحام شبکه و کارمزد گس در اتریوم که ناشی از رشد چشمگیر دیفای در سال ۲۰۲۰ بوده است، دغدغه روزافزونی در صنعت گیمینگ بلاک چین و سایر حوزه‌ها بوده است.

اگرچه انتظار می‌رود که اتریوم ۲.۰ بعضی از مسائل مطرح شده را برطرف کند، اما هنوز مشخص نیست که این به‌روزرسانی قادر به انجام این کار هست یا خیر.

انجین با تلاش برای ایجاد شبکه بلاک چین مخصوص خود، این پیام را می‌دهد که افزایش حوزه‌های مختلف بازار، گویای فرصتی برای صنعت NFT است تا موانع ورود به عرصه ارزهای دیجیتال را کاهش دهد و تجربه بهتری فراهم کند که پذیرش از جانب صنایع مختلف را تسهیل سازد.

جامپ‌نت چیست؟

جامپ‌نت نسخه خصوصی از بلاک چین اتریوم خواهد بود که بر فراهم ساختن تراکنش‌های آنی، ایمن و بدون کارمزد گس در شبکه معطوف است. جامپ‌نت با استفاده از الگوریتم اجماع گواه اثبات اختیار (PoA) که بر اساس اعتبار نودها عمل می‌کند، در صدد ارائه این ویژگی‌ها است.

اولین نسخه‌ای که در ماه آوریل اجرا خواهد شد عملکرد محدودی خواهد داشت. تیم توسعه‌دهنده انتظار دارد که این موضوع را در آینده و بر اساس بازخورد کاربران بهبود ببخشد.

هرچند، این نسخه چندین ویژگی ارائه خواهد داد که به کاربران امکان می‌دهد تا انجین کوین‌های خود را از اتریوم به جامپ‌نت انتقال دهند، به انتقال ENJ و توکن‌های ERC-1155 بپردازند، توکن‌های ERC-1155 صادر کنند، توکن‌های ERC-1155 را از طریق کد QR توزیع کنند و توزیع توکن‌ها را از برنامه‌ها یا بازی‌ها به حالت خودکار درآورند. تمام این اقدامات نیز بدون پرداخت هیچگونه کارمزدی انجام می‌شود.

انتظار می‌رود که حذف کارمزدها از صدور و توزیع توکن‌ها منجر به تسریع و افزایش پذیرش اکوسیستم انجین توسط توسعه‌دهندگان شود زیرا هزینه‌های تیم را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد.

گیمرها نیز از این نسخه سود خواهند برد زیرا کارمزدهای گس حذف می‌شوند. کارمزدهای گس باعث شده است که گیمینگ در بلاک چین از لحاظ هزینه، برای بلندمدت غیرقابل قبول شود زیرا هزینه کارمزد گس بیشتر از هر درآمد و ارزشی است که از تراکنش‌های داخل بازی به دست می‌آید.

پروژه‌ای روبه‌رشد

انجین از سال ۲۰۰۹ و ۱۲ سال قبل از عرضه ICO خود وجود داشته است و از آن زمان تاکنون با جذب بیش از ۸۷۰۰ خالق و تولیدکننده و صدور بیش از ۲.۱۵ میلیارد توکن ERC-1155 به یکی از ارکان اصلی حوزه گیمینگ بلاک چین تبدیل شده است. گفتنی است استاندارد توکن ERC-1155 توسط خود انجین معرفی شده است.

این پروژه با شرکت‌های مشهوری نظیر مایکروسافت، آتاری و Bancor همکاری داشته است تا حضور خود را صنایع مختلف گسترش دهد و به دنبال بهره بردن از فناوری NFT بوده است. گفتنی است NFT ها فقط محدود به صنعت گیمینگ و بازی‌های رایانه‌ای نمی‌شوند.

طبق گزارش اتحادیه تفریحات نرم‌افزاری آمریکا، در ۷۵ درصد خانواده‌های آمریکایی حداقل یک گیمر وجود دارد، در حالی که ۶۵ درصد کل افراد بزرگسال آمریکایی به انجام بازی‌های رایانه‌ای می‌پردازند. این عرصه در سراسر جهان در حال افزایش محبوبیت است.

افزایش علاقه به گیمینگ باعث شده است که پروژه‌هایی نظیر انجین برای سرمایه‌گذاران بسیار جالب و جذاب شود، زیرا عرصه گیمینگ و بازی‌های رایانه‌ای به عنوان یکی از مسیرهای پذیرش گسترده فناوری بلاک چین در نظر گرفته می‌شود. این موضوع در عملکرد توکن ENJ طی سال گذشته نمود پیدا کرده است.  طی این مدت ارزش این توکن بیش از ۹۰۰ درصد افزایش یافته است.

اخبار مبنی بر توسعه محصولات آتی انجین باعث شد که قیمت توکن ENJ در تاریخ ۳ مارس به رکورد ۱.۳۲ دلار دست یابد. پس از اعلام خبر اخیر در خصوص محصولات انجین، قیمت توکن ENJ طی ۱۵ دقیقه از ۰.۹ به ۱.۱۹ دلار افزایش یافت.

منبع
blockonomi

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا