اطلاعیه صرافی

بایننس درخواست رد شکایت SEC را به دادگاه ارائه داد؛ استخدام مقام سابق SEC برای وکالت پرونده

شعبه آمریکایی صرافی بایننس از دادگاه خواسته است که درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای مسدود کردن دارایی‌های آن را رد کند. این صرافی می‌گوید که ضبط کردن دارایی‌های صرافی کل کسب‌وکار آن‌ها را نابود می‌کند و بسیاری از سرمایه‌گذاران آمریکایی را هم با مشکلات مهمی مواجه می‌نماید. در همین راستا بایننس برای دفاع از خود قصد دارد از جورج کانلوس (George Canellos)، دادستان سابق ناحیه جنوبی نیویورک و ویلیام مک‌لوکاس (William McLucas)، رئیس سابق بخش اجرایی SEC، به عنوان وکیل و مشاور در این پرونده استفاده کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین‌تلگراف و دبلاک، شعبه آمریکایی صرافی اعلام کرده است که درخواست SEC برای مسدود کردن وجوه مشتریان «BAM Trading Services» به‌شدت سخت‌گیرانه، بی‌رحمانه و غیرقابل‌تحمل است و در درجه اول به خود آن‌ها آسیب می‌رساند. گفتنی است که این شرکت مسئولیت ارائه خدمات مربوط به مبادله و معامله رمزارزها در بایننس آمریکا را برعهده دارد و در ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) دادگاه مربوط به مسدود شدن وجوه آن برگزار می‌شود.

بایننس آمریکا در اسناد خود تأکید کرده که تمام ادعاهای SEC نادرست است و هرچند که این آژانس ادعا می‌کند حداقل ۶۸ رمزارز اوراق بهادار هستند؛ هنوز نتوانسته معامله یک اوراق بهادار در پلتفرم BAM را شناسایی کند. این صرافی ادامه داده است:

SEC باور دارد که بنابر یک نتیجه‌گیری از قبل تعیین‌شده، رمزارزها نوعی اوراق بهادار هستند؛ اما این صحت ندارند. اینکه بسیاری از صرافی‌ها از جمله BAM، مدت‌ها بدون دخالت SEC در آمریکا فعالیت‌ کرده‌اند، نشان می‌دهد که آن‌ها تحت پوشش قوانین اوراق بهادار بوده‌اند.

علاوه بر این، بایننس آمریکا اعلام کرده است که از ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰ (۳۰ آذر ۱۳۹۹) با SEC همکاری می‌کرده؛ اما این آژانس گفته که صرافی مذکور نتوانسته داده‌های موردنیاز را فراهم کند. طبق گفته‌های SEC، گزارش حسابرسی سال گذشته بایننس آمریکا هم ثابت نمی‌کند که این صرافی دارایی کاملی برای پرداخت برداشت‌های مشتریان خود دارد.

در هر صورت، SEC در ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) از بایننس و شرکت‌های وابسته به آن شکایت و ادعا کرد که این صرافی، یک بورس اوراق بهادار ثبت‌نشده است و بسیاری از رمزارزها هم نوعی اوراق بهادار هستند. این آژانس اعلام کرده که چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، به وجوه سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها دسترسی دارد و ۱۲ میلیارد دلار از آن‌ها را از طریق نهادی به اسم «Merit Peak» جابه‌جا کرده است.

با این وجود، بایننس آمریکا اعلام کرده است که ژائو فقط یکی از مالکان حساب بانکی BAM Trading است و به تنهایی حق امضا ندارد. گفتنی است که این صرافی برای دفاع از خود قصد دارد از جورج کانلوس (George Canellos)، دادستان سابق ناحیه جنوبی نیویورک و ویلیام مک‌لوکاس (William McLucas)، رئیس قدیمی بخش اجرایی SEC، استفاده کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا