اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

وضعیت نامشخص بیت کوین؛ آیا قیمت بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می دهد؟

شاید اینطور به نظر برسد که بیت کوین طی دو هفته گذشته شاهد نوسان قیمت شدیدی بوده است. این موضوع کاملا صحت دارد.

اطلاعات پلتفرم اوراق مشتقه ارز دیجیتال Skew.com نشان می‌دهند فقط در هفته گذشته تقریبا ۲۵۰ میلیون دلار وضعیت های معاملاتی در بیتمکس نقد شده اند. در کل بازار ارز دیجیتال نیز شاهد صدها میلیون دلار نقدشدگی دیگر بودیم.

از دید کلان، این موضوع مرتبط با خروج ماینرها از بیت کوین می‌باشد.

جاش اولشویچ (Josh Olszewicz) یکی از معامله کنندگان و تحلیلگران ارز دیجیتال در تاریخ ۸ ژوئن، نمودار زیر را به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد نوسان قیمت بیت کوین طی ۵ هفته گذشته باعث شده است که خروج ماینرها از بیت کوین منکر به شکل گیری الگوی مثلث باریکی شود.

قیمت بیت کوین می‌تواند به هر سمتی پیش برود، زیرا الگوی مثلث متقارنی شکل گرفته است، در عین حال نظر تحلیلگران بر روند صعودی است. در ادامه به بیان چند دلیل این موضوع می‌پردازیم.

دفتر سفارشات بیتفینکس به سود گاوهای بیت کوین

یکی از معامله کنندگان برجسته ارز دیجیتال در آخر هفته گذشته نمودار زیر را به اشتراک گذاشته است. این نمودار قیمت بیت کوین در بیتفینکس همراه با اندیکاتورهای باندهای تسلط دفتر سفارشات را نشان می‌دهد که شرایط سفارشات خرید و فروش را بیان می‌کند.

این نمودار مهم است زیرا سرمایه گذاران اخیرا به انجام معاملات زیاد در قسمت ۹۵۰۰ دلار پرداخته اند.

طبق باندهای تسلط اخیر، چنین دفتر سفارشات قوی ای هنگامی وجود داشت که قیمت بیت کو‌ین در کانال ۶۰۰۰ و ۷۰۰۰ دلار بود. این موضوع بیان می‌کند که بیت کو‌ین در هفته های آتی افزایش قیمت خواهد داشت.

خوش بین شدن مجدد ماینرهای بیت کوین

ماینرهای بیت کوین علیرغم هاوینگ ماه گذشته، به سرعت در حال به روزرسانی و ارتقای سخت افزارهای خود و شروع ماینینگ هستند.

طبق گفته Digitalik.net تحلیلگر اطلاعات بیت کو‌ین، مقدار فعالیت از جانب ماینرها از ماه ژوئن ۲۰۱۴ افزایش یافته و به بیشترین سطح خود رسیده است.

تحلیلگران اذعان دارند که این موضوع برای بیت کوین نکته مثبتی است زیرا نشان می‌دهد که تسلیم شدن و خروج ماینرها از شبکه پایان یافته یا حتی هرگز رخ نداده است. مت دسوزا (Matt D’Souza) در این خصوص گفته است:

دستگاه های S9s و میان رده در حال جایگزین شدن با دستگاه های نسل بعدی هستند. خوشبختانه، تولیدکنندگان پیش بینی دقیقی نداشته اند. دستگاه های نسل بعد تا اکتبر کاملا فروخته شده اند. دو کاهش سختی داشته ایم که به نظرم هیچکدام به دلیل خروج ماینرها نبوده است، بلکه قیمت و هاوینگ موثر بوده اند.

افزایش شاخص های بورس و رشد عملکرد ارزهای دیجیتال

علیرغم ۴۰ میلیون فرد فاقد شغل در آمریکا، بازار بورس به رشد خود ادامه داده است. قیمت بعضی از کالاها در حال نزدیک شدن به بالاترین مقدار خود است، در حالی که سایر کالاها به پشتوانه تریلیون ها دلار محرک مالی به رکورد جدیدی دست یافته اند.

اگرچه بعضی از افراد می‌گویند که بیت کوین هیچ ارتباطی با بازار بورس ندارد، اما نمی‌توان گفت که افزایش ارزش بازار کالاها منکر به رشد بازار ارز دیجیتال نمی‌شود.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا