اخبار بیت کوین

بررسی ۳ عاملی که می تواند موجب افزایش قیمت بیت کوین شود

قیمت بیت کوین ممکن است به صورت کوتاه مدت افزایش یابد زیرا ماینرها بیت کوین کمتری نسبت به مقداری که استخراج می‌کنند می‌فروشند.

قیمت بیت کوین طی سه ماه گذشته ۱۷۰ درصد افزایش یافته است و از ۳۶۰۰ به ۹۷۰۰ دلار رسیده است. علیرغم این بازیابی چشمگیر ۳ ماهه، مجموعه ای از عوامل فاندامنتال به روند صعودی دیگری در آینده نزدیک اشاره می‌کنند.

۳ دلیل احتمالی برای افزایش قیمت بیت کوین عبارتند از افزایش خروجی صرافی ها، سطح حمایتی درآمد ماینرها و افزایش تعداد هودل کنندگان یا سرمایه گذارانی که بیت کوین را برای مدت طولانی نگه می‌دارند.

ترکیب ۳ عامل منجر به افزایش قیمت بیت کوین می‌شود

هنگامی که خروجی بیت کوین از صرافی ها افزایش یابد بدان معنا است که سرمایه گذاران در حال آماده شدن برای حفظ طولانی مدت بیت کوین هستند.

معمولا هدف کاربران صرافی ها از برداشت بیت کوین، ارسال آن به کیف پول شخصی است و این موضوع اغلب بیانگر آن است که کاربران علاقه کمتری به معامله بیت کوین در آینده نزدیک هستند.

افزایش خروجی بیت کوین صرافی ها با بازیابی درآمد ماینرها مصادف شده است. با تولید بیت کوین های بیشتر توسط ماینرها پس از تنظیم سختی هش ریت اخیر، سودآوری ماینرهای کنونی در حال افزایش است.

اگر هزینه های عملیاتی برای استخراج بیت کوین کمتر شود، نیاز به فروش بیت کوین های بیشتر در کوتاه مدت برای مراکز ماینینگ مهم نیز می‌تواند کاهش یابد.

اطلاعات موثق درون زنجیره ای نشان می‌دهند که ماینرها در هفته گذشته بیت کوین کمتری نسبت به مقدار استخراج شده فروخته اند. طی ۷ روز گذشته، ماینرها تقریبا ۶۶۹۴ بیت کوین استخراج کرده اند و ۶۳۸۴ بیت کوین فروخته اند و موجودی آنها ۳۱۰ بیت کوین افزایش یافته است.

ماینرها بیت کوین کمتری نسبت به مقداری که استخراج می‌کنند می‌فروشند
ماینرها بیت کوین کمتری نسبت به مقداری که استخراج می‌کنند می‌فروشند

یکی از معامله کنندگان ارز دیجیتال به اسم Byzantine General گفته است:

خروجی صرافی ها افزایش می‌یابد. درآمد ماینرها به سطح قابل قبولی رسیده است. ماینرها در حال هودل کردن بیت کوین های بیشتری هستند. بنابراین حتی اگر نمودار آنچنان هم هیجان انگیز نباشد، نمی‌دانم خرس ها انتظار دارند که فشار فروش بزرگ از کجا حاصل شود.

به طور کل، ماینرها بیت کوین کمتری انتقال داده اند و فشار فروش کمتری به قیمت اعمال کرده اند. ترکیب فروشندگان کمتر در بازار بیت کوین و افزایش مستمر هودل کنندگان، احتمال ادامه یافتن روند صعودی را افزایش می‌دهد.

عاملی که می‌تواند مانع روند صعودی شود

پیش بینی فاز جدیدی از روند صعودی قیمت بیت کوین در آینده نزدیک بر اساس این موضوع است که ماینرها، بیت کوین زیادی در ماه های آتی نخواهند فروخت. اما تغییر شدید در قیمت بیت کوین و سختی استخراج می‌تواند سریعا منجر به تغییر این روند شود.

شرایط ایده آل برای روند صعودی قوی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ به این موضوع نیاز دارد که قیمت بیت کوین بالاتر از ۱۰,۰۰۰ دلار ثابت بماند و مقدار بیت کوین های فروخته شده توسط بیت کوین به طور روزانه کاهش یابد.

اگر این موضوع رخ دهد بیانگر آن است که افزایش قیمت بیت کوین از سطح مقاومتی و افزایش اعتماد سرمایه گذاران و ماینرها باعث می‌شود که روند صعودی بلندمدت مناسبی امکان پذیر شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا