اخبار خارجی

موسس کاردانو: ارز دیجیتال یک جنبش سیاسی است!

چارلز هاسکینسون طی جلسه پرسش و پاسخ اخیر خود ارز دیجیتال را موضوعی سیاسی خواند و جامعه ارز دیجیتال را ملزم کرد تا در مقابل اقدامات در حال انجام به منظور فرونشاندن این عرصه بایستند.

چارلز هاسکینسون موسس کاردانو (ADA) حضور و مشارکت در ارز دیجیتال را همانند یک اقدام سیاسی خوانده است.

چارلز هاسکینسون در جلسه پرسش و پاسخ در یوتیوب بیان کرد که تغییرات بنیادی ناشی از ارزهای دیجیتال در روابط پولی بدون زحمت و تلاش به وجود نخواهد آمد و جایگاه پدیده ارز دیجیتال را در عرصه سیاسی قرار داد.

هاسکینسون هم چنین اعضای جامعه ارز دیجیتال را به ایستادگی در مقابل افزایش قانونگذاری ها به منظور سرکوب رمزگذاری ملزم کرد.

ارز دیجیتال عرصه ای سیاسی است

چارلز هاسکینسون مدعی شد که ارز دیجیتا‌ل یک جنبش سیاسی است.

وی گفت:

ارز دیجیتال یک اقدام سیاسی است. ما در حال بازآفرینی مفهوم پول و خروج آن از دستان دولت و به دست گرفتن کنترل آن هستیم.

هاسکینسون تاکید کرد پدیده ارز دیجیتال به دلیل ساختارشکنی نوآورانه ای که در صدد ارائه به کالاها و سیاست پولی است، ماهیت سیاسی دارد. وی بیان کرد که پول بیشترین و مهم ترین تاثیر را در تمام سیاست ها دارد.

با در نظر گرفتن عواقب پذیرش گسترده فناوری های دفترکل توزیع شده، هاسکینسون خاطرنشان کرد که تاثیر ارز دیجیتال بسیار فراتر از حوزه پول خواهد بود. وی گفت:

هرچیزی باید تغییر کند. معاملات تغییر می‌کند، حق مالکیت تغییر می‌کند، بیزینس تغییر می‌کند، ساختار تجاری تغییر می‌کند، قوانین تغییر می‌کند.

اقدام قانونگذاران در مقابل رمزگذاری

هاسکینسون پیش بینی کرده است که ارزهای دیجیتال با افزایش مخالفت از جانب قانونگذاران مواجه خواهند شد. وی گفت:

افرادی در سنا و کنگره آمریکا و سراسر جهان وجود دارند که ممنوعیت ارزهای دیجیتال را می‌خواهند.

موسس کاردانو جامعه ارز دیجیتال را به مبارزه علیه اقدامات قانونگذاری در جهت ممنوعیت ارزهای دیجیتال ملزم کرده و گفته است:

اگر در این صنعت حضور دارید، چه اقدامی انجام می‌دهید؟ آیا صرفا حضور دارید و لذت می‌برید و برایتان مهم نیست؟ خیر، متاسفم. باید اظهارنظر کنید. باید برای به دست آوردن چیزهای خوب بجنگید.

وی افزود:

در حال حاضر، جنبش قوی برای ممنوعیت رمزگذاری وجود دارد. بنابراین هنگامی که از رمزگذاری استفاده می‌کنید باید راه فراری در سیستم خود داشته باشید.

وی از کاربران پرسید:

اگر کاردانو از روش های مخفی استفاده کند و سیستم آن را به این شکل طراحی کرده باشیم و گروه کوچکی از افراد کنترل پول شما را در دست داشته باشند و بتوانند هر لحظه که بخواهند سرمایه شما را مسدود کنند، آیا باز هم از آن استفاده خواهید کرد؟ چند نفر از شما تمایل دارد از چنین سیستمی استفاده کند؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا