اخبار بیت کوین

افزایش قیمت ۱۵۰ درصدی؛ عبور قیمت بیت کوین از سطح مقاومتی کلیدی!

از ماه مارس که بیت کوین در کف قیمت ۳۷۰۰ دلار قرار داشت، این ارز دیجیتال عملکرد به شدت خوبی داشته است. بیت کوین با از بین بردن ترس از رکود، توانست از قیمت ۳۷۰۰ به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد و عملکرد بهتری نسبت به تمام دارایی های دیگر داشته باشد.

طبق گفته یکی از معامله کنندگان برتر، روند صعودی اخیر بسیار مهم تر از صرفا افزایش قیمت بیت کوین است.

عبور بیت کوین از روند نزولی کلیدی در مسیر دستیابی به روند صعودی

یکی از معامله کنندگان برجسته اخیرا نمودار زیر را به اشتراک گذاشته و بیان کرده است که علیرغم اصلاحیه های چند روز گذشته، بیت کوین بالاتر از سطح مقاومتی کلیدی و مهم قرار دارد: این روند نزولی پس از رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۴,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۹ شکل گرفت. وی گفت اکنون زمان مناسب و مثبتی است و در این خصوص نوشت:

با بررسی کلی تر نمودار ۳ روزه به وضوح  مشاهده می‌کنیم که روند نزولی از ۱۴,۰۰۰ دلار از بین رفته است و در سطح کنونی باقی مانده ایم و در آستانه روند صعودی قرار داریم.

مراقب اصلاحیه های کوتاه مدت باشید

علیرغم چشم انداز مثبتی که این معامله کننده برای بیت کوین متصور است، اما بعضی از افراد نگران کاهش قیمت در کوتاه مدت هستند.

چهار مورد از ۶ معیار اختصاصی شرکت تحلیل بلاک چین IntoTheBlock نشان داده است که بیت کوین در حال حاضر نزولی است، به طوری که تعداد تراکنش های بزرگ در حال کاهش است، سود معامله کنندگان در حال از بین رفتن است و رشد کوتاه مدت بیت کوین کند و آرام شده است.

قیمت بیت کوین

تنها عامل مثبتی که در شرایط کنونی وجوددارد، نامتوازن بودن اندک نسبت حجم خرید و فروش است که به سمت خرید متمایل می‌باشد. این موضوع بیانگر تقاضای پنهان برای بیت کوین علیرغم نوسان قیمت اخیر می‌باشد.

علاوه بر این، نشانه های مختلفی وجود دارند که ماینرها در آستانه تسلیم شدن و خروج از شبکه می‌باشند که طی آن، مجبور به خاموش کردن دستگاه های خود یا فروش کوین ها برای کسب پول نقد می‌شوند.

طبق اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در تاریخ ۱۴ می توسط شرکت تحلیل بلاک‌ چین کوین متریکس (CoinMetrics) پس از هاوینگ، هش ریت شبکه بیت کوین ۳۰ درصد کاهش یافته است. دسوزا (D’Souza) در روز هاوینگ گفت اگر قیمت بیت کوین به کانال ۸۰۰۰ یا ۹۰۰۰ برسد، سودآوری بیش از ۳۰ درصد ماینرها از بین می‌رود.

پرستون پایش (Preston Pysh) تحلیلگر برجسته اقتصادی معتقد است که این روند می‌تواند به کاهش قیمت دیگری طی هفته های آتی منجر شود. وی در توییت خود نوشت:

۳۱ بلاک در این دوره از برنامه زمانبندی عقب هستیم. به نظر می‌رسد این مقدار بیشتر هم بشود. احتمالا کاهش قیمت دیگری در پیش باشد. هودل کنندگان آماده خرید باشند.

بیت کوین هم چنان در بلندمدت در روند صعودی قرار دارد

اگرچه عبارت “تسلیم شدن و خروج از شبکه” باعث ایجاد ترس در بین سرمایه گذاران بیت کوین می‌شود، اما‌ لزوما نکته بدی نیست.

اطلاعات جمع آوری شده توسط چارلز ادواردز (Charles Edwards) بیان می‌کنند که پس از هربار تسلیم و خروج ماینرها، افزایش قیمت چشمگیری در بازار رخ داده است زیرا هربار که ماینرها تسلیم شده اند، اندیکاتور روبان های هش (Hash Ribbons) به رکورد جدیدی دست یافته است.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا