اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین به بالاترین سطح در ۳ هفته اخیر رسید؛ آیا روند صعودی ادامه دارد؟

بیت کوین که از اواسط ماه دسامبر تاکنون نتوانسته بود حتی یک روز معاملاتی را با قیمت بیش از ۱۷٬۰۰۰ دلار به پایان برساند؛ دیشب توانست کندل هفتگی را در سطح ۱۷٬۱۶۳ دلار ببندد تا موجی از خوشبینی (هرچند مقطعی) به بازار کریپتو باز گردد. عده‌ای معتقدند این اتفاق، آغاز روندی صعودی است که می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۱۸٬۰۰۰ دلار برساند و بعضی تحلیل‌گران تا آنجا پیش‌ رفته‌اند که پشت سر گذاشته شدن کف بازار را ممکن می‌دانند. هرچند که نشانه‌هایی وجود دارد که با این ادعاهای خوشبینانه به شدت مخالفت می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، بیت کوین در روز یک‌شنبه توانست به قیمت ۱۷٬۰۰۰ دلار دست یابد و از محدوده قیمت اخیر خود عبور کرده و بالاترین قیمت سه هفته اخیر را ثبت کند. روز جمعه و پس از انتشار اطلاعات مبنی بر آنکه کسب‌وکارهای خدماتی آمریکا در روند نزولی قرار گرفتند، قیمت‌ بیت کوین به کانال ۱۷٬۰۰۰ دلار وارد شد.

معامله‌گران بازارهای سنتی و بازار رمزارزها، روند نزولی کسب‌وکارهای خدماتی را به عنوان نشانه‌ای از این موضوع در نظر میگیرند که فدرال رزرو ممکن است به زودی اقدامات سختگیرانه خود در خصوص شرایط اقتصادی را کاهش دهد. اما چند روزی طول کشید تا بیت کوین بتواند از سقف قیمتی که از اواسط ماه دسامبر تاکنون پابرجا بوده است عبور کند.

تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که نمودارهای قیمت هم‌چنان به سمت روند نزولی متمایل هستند، هرچند دیوید دونگ (David Duong) از کوین‌بیس در گزارش خود نوشته است که عبور موفقیت‌آمیز قیمت‌ بیت‌ کوین از ۱۷٬۱۰۰ دلار ممکن است این رمزارز را در مسیر دستیابی به سطح تکنیکال بعدی بر روی ۱۷٬۸۰۰ دلار قرار دهد. البته همان‌طور که در مطلب قبلی میهن بلاکچین اشاره شد، برای هدف قرار دادن سطوح قیمت بالاتر بیت کوین ابتدا باید بر مقاومت ۱۷٬۳۰۰ دلار غلبه کند.

طبق گفته شان فَرِل (Sean Farrel) از فاندسترت، اطلاعات بلاکچین نشان می‌دهد که خریداران بسیار زیادی وجود دارند که مشتاق خرید بیت کوین در سطح قیمت ۱۶٬۰۰۰ الی ۱۷٬۲۰۰ دلار هستند. فرل در گزارش خود نوشته است:

این موضوع دیوار خرید بسیار قدرتمندی در سطح قیمت کنونی ایجاد می‌کند. این موضوع بیانگر آن است که کف قیمت مستحکمی در حال شکل‌گیری است.

در هفته پیش‌رو، معامله‌گران بیت کوین به بررسی گزارش مهم تورم آمریکا می‌پردازند. گزارش CPI ماه دسامبر، در تاریخ ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) اعلام می‌شود و فدرال رزرو در تاریخ ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) در مورد میزان افزایش نرخ بهره تصمیم‌گیری خواهد کرد. سیاست‌های پولی انقباضی فدرال رزرو در سال ۲۰۲۲، از مهم‌ترین عوامل سقوط تمام بازارها و ۶۴٪ کاهش قیمت بیت کوین در این سال به شمار می‌آید که بدترین عملکرد این رمزارز طی چهار سال اخیر را رقم زده است.

معامله‌گران بازار رمزارزها هم‌چنان اخباری که در مورد آینده شرکت گروه ارز دیجیتال (DCG) و زیرشاخه آن یعنی جنسیس (Genesis) منتشر می‌شود را زیر نظر دارند. در صورت اعلام ورشکستگی جنسیس (یا شرکت مادر آن DCG) امکان دارد با ریزش شدیدی در بازار مواجه باشیم و مومنتم مثبت شکل گرفته در بازار از دست برود.

  • آیا روند صعودی قیمت بیت کوین ادامه پیدا می‌کند؟

در صورت آرام ماندن بازار و غیاب اخبار بد از سوی جنسیس و DCG و انتشار آمار مثبت در مورد تورم ماه دسامبر در روز پنج‌شنبه این امکان وجود دارد که روند صعودی قیمت بیت کوین ادامه پیدا کند؛ اما در ابتدا باید بر مقاومت سرسخت در سطح ۱۷٬۳۰۰ دلار غلبه کند.

  • آیا کف قیمت بیت کوین را پشت سر گذاشته‌ایم؟

با توجه به رشد چشمگیر قیمت بعضی آلت‌کوین‌ها مانند گالا، لیدو، سولانا و کاردانو، که نشانه لورج بالا در بازار است و با توجه به شرایط نامساعد اقتصاد کلان در سال ۲۰۲۳ و احتمال وقوع Recession، به نظر می‌رسد برای هیجان‌زده شدن در مورد وضعیت بازار هنوز زمان مناسب فرا نرسیده است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا