اخبار خارجی

تحلیل قیمت BTC؛ سطح ۴۰،۰۰۰ دلار شمشیری دو لبه برای بیت کوین

روز گذشته قیمت بیت کوین حدود ۲۰٪ کاهش یافت. Bitcoin نتوانست سطح حمایت‌های مهم نزدیک به ۳۵،۰۰۰ دلار را نگه دارد و تا تا کانال ۳۰،۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰ سقوط کرد. در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در حال بازگشت از سطح ۳۰،۰۰۰ دلار است و ممکن است تلاشی برای بازگشت به بالای سطح ۴۰،۰۰۰ دلار داشته باشد.

کف قیمت در نزدیکی ۲۹۷۵۰ دلار شکل گرفت. در حال حاضر بازگشت قیمت توانسته است از سطح مقاومت ۳۵۰۰۰ عبور کند. حتی شکستی در سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی از سقوط اخیر از قیمت ۴۵،۷۵۵ تا ۲۹،۷۵۰ دلار رخ داده است.

با این حال قیمت بیت کوین هم‌اکنون پایین‌تر از ۴۲۰۰۰ دلار و سطح میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

علاوه بر آن در چارت ساعتی جفت BTC/USD، خط روند نزولی بسیار مهمی با مقاومت ۳۹،۰۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است. این خط روند به سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی در ریزش قیمت از ۴۵،۷۷۵ تا ۲۹،۷۵۰ قرار دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین نمودار قیمت BTC

شکست این سطح مقاومت می‌تواند قیمت را به بالای ۴۰،۰۰۰ دلار برساند. در آن صورت مقاومت بعدی در ۴۲۰۰۰ دلار قرار دارد که در صورت شکستن آن نیز مقاومت بعدی در ۴۶۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

در صورتی که بیت کوین بتواند به ۴۰۰۰۰ دلار دست یابد این فرصت وجود دارد که با حمایت های بیشتر مواجه شود. اما اگر بیت کوین نتواند از مقاومت ۳۹۰۰۰ و ۴۰،۰۰۰ دلار عبور کند، احتمال ریزش مجدد قیمت وجود دارد. در این صورت اولین سطح حمایت در ۳۶۰۰۰ دلار قرار خواهد داشت.

سپس سطح حمایت کلیدی در ۳۴۰۰۰ دلار قرار خواهد داشت. در صورت شکسته شدن این سطح، احتمال ریزش قیمت در کوتاه مدت تا ۳۰،۰۰۰ قوت می‌گیرد.

اوج جریان ورودی به صرافی‌ها در سال ۲۰۲۱

در پی کاهش قیمت بیت کوین در هفته گذشته، جریان ورودی آن به صرافی‌ها به بالاترین میزان خود در یک سال گذشته رسیده است. ممکن است تعبیر این چنین باشد که سرمایه‌گذاران سازمانی و سرمایه‌گذاران خرد در حال نقد کردن دارایی‌های خود هستند.

واریز بیت کوین به صرافی‌ها

بر اساس داده‌های سایت تحلیلی Glasssnode ، صرافی‌های ارز دیجیتال شاهد واریز ۳۲،۲۷۴.۰۵ BTC بوده‌اند. این میزان نشان‌دهنده اختلاف تعداد بیت کوین واریز شده به صرافی‌ها و تعداد برداشت شده آن است. رکورد قبلی آن در سال جاری، در ۲۲ آپریل زمانیکه قیمت بیت کوین از ۶۳۰۰۰ دلار به ۴۹۰۰۰ سقوط کرد اتفاق افتاد.

معمولا سرمایه‌گذاران سازمانی ارزهای دیجیتال خود را در کیف پول‌های سرد ذخیره می‌کنند و زمانیکه قصد نقد کردن آنها را داشته باشند، دارایی‌ها را به صرافی‌ها منتقل می‌کنند.

دلیل این امر بسیار ساده است. از آنجا که شرکت تسلا اعلام کرد موقتا درگاه‌های پرداخت به وسیله بیت کوین را غیرفعال می‌کند، این ارز دیجیتال شاهد فشار فروش گسترده‌ای بود.

با در نظر گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) به میزان ۲۴.۰۳، Bitcoin با سرعتی به فروش می‌رود که در چرخه کنونی آن اتفاق نیفتاده است.

در دو روز گذشته میزان برداشت بیت کوین از صرافی‌ها به ترتیب برابر ۷۴۵۰۲ واحد و ۶۴،۶۲۳ واحد بوده است. میزان واریز به صرافی‌ها نیز به ترتیب ۱۰۶،۳۲۶ و ۵۱،۹۱۷ BTC بوده است.

این بدان معنی است که سرمایه‌گذاران سازمانی، با نرخ ثابت در حال خرید در کف قیمت هستند و میزان فروش آنها با توجه به کاهش واریز بیت کوین به صرافی‌ها، در حال کمتر شدن است.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا