اخبار خارجی

بیت کوین بهترین سرمایه گذاری دهه گذشته است!

قیمت بیت کوین از اواسط سال ۲۰۱۷ شاهد افت و خیزهای مختلفی بوده است به طوری که چندین بار با افزایش یا کاهش قیمت مواجه شده است.

آلتکوین ها در خطر بی ارزش شدن

با نگاهی به گذشته می‌توان گفت که قیمت بیت کوین طی دو سال گذشته در هر سال افزایش ۶۴ درصدی داشته است. هرچند حجم سود به دست آمده هم چنان غیرقابل پیش بینی مانده است. تحلیل های اخیر نشان می‌دهد روزهای افزایش و کاهش قیمت چگونه در دو سال گذشته توزیع شده اند.

بیت کوین دوره های خاصی را نشان داده است که افزایش قیمت آن تضمین شده بود. پس از آن، روند بازار نزولی از راه رسید که تقریبا تمام افزایش قیمت های قبل را بی اثر کرده است. اکنون بیت کوین وارد مرحله پیچیده ای شده است که روند مشخصی در آن وجود ندارد.

در خصوص بیت کوین، “خرید در کف قیمت” ابزاری برای بهره بردن از کف قیمت موقتی بوده است، هرچند این استراتژی همیشه در روند نزولی ۲۰۱۸ برقرار نبوده است. اما در مقایسه با سایر کوین ها، افزایش قیمت بیت کوین و کسب سود از آن شرایط بسیار بهتری داشته است.

پس از شروع معاملات چین لینک (LINK)، این توکن افزایش قیمت مستمری داشته است اما سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ این توکن اغلب با کاهش قیمت مواجه شد. توکن LINK توجهات را به خود جلب کرده بود اما انتقادهایی نیز به آن شد که ممکن است این افزایش قیمت به دلیل فعالیت های پامپ این توکن باشد.

بیت کوین بهترین دارایی قابل سرمایه گذاری دهه گذشته

زمانبندی کردن بازار تقریبا غیرممکن است اما در دهه گذشته سرمایه گذاری در آلتکوین ها پرخطرتر بوده است و حفظ این دارایی ها به معنای احتمال بیشتر ورود به روند نزولی قیمت بوده است. از طرف دیگر، خرید بیت کوین در کف قیمت و حفظ آن برای چند ماه به استراتژی تقریبا موفقی برای بیت کوین تبدیل شده است.

علاوه بر این، بیت کوین سودآورترین دارایی دهه گذشته و عملکرد آن بهتر از سایر کلاس های دارایی بوده است.

با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۹، قیمت بیت کوین ۷۲۹۷ دلار است و سه ماهه گذشته نشان داده است که این کوین غیرقابل پیش بینی است و دوره های افزایش و کاهش قیمت آن به سرعت تغییر می‌کنند. در حال حاضر، بیت کوین از دورهای نوسان قیمت مستمر خارج شده است و گاوها و خرس ها بر سر تغییر قیمت چندصد دلاری این ارز دیجیتال به مبارزه می‌پردازند.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا