اخبار بیت کوین

تماشای نهنگ‌های بیت کوین برای تحلیل بازار بی‌فایده است!

تحلیلگران می‌گویند که پیگیری حرکات کیف پول‌های بزرگ بیت‌کوین (نهنگ‌ها) علی‌رغم رواج این روش برای حدس زدن احساسات بازار، برای تحلیل واقعی بی‌ارزش است و تنها برای جلب‌توجه در شبکه‌های اجتماعی کاربرد دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

جیمز چِک، تحلیلگر ارشد شرکت تحلیل بلاکچینی گلس‌نود، با لقـب مستعار Checkmatey، با انتشار توییتی در تاریخ ۱۵ ژوئن گفت:

بچه‌ها، تماشای نهنگ‌ها فایده‌ای ندارد، دنبال کردن آن‌ها، اطلاعات مفیدی ارائه نمی‌دهد.

توییت جیمز چِک

او افزود:

من هرگز ندیدم که با تماشای نهنگ‌ها بتوان تحلیل درستی از بازار به‌دست آورد. این کار برای شبکه‌های اجتماعی خوب است، اما تقریباً هرگز تحلیل جدی و باارزشی به حساب نمی‌آید.

باور رایجی بین تریدرهای ارز دیجیتال وجود دارد که نهنگ‌های بیت‌کوین با دارایی‌های هنگفت BTC خود، می‌توانند با روش‌های معاملاتی بر بازار تأثیر بگذارند. البته که این اشخاص می‌توانند تأثیرگذار باشند، اما حرکاتشان را می‌توان به روش‌های مختلفی تفسیر کرد، بنابراین این داده‌ها هرگز نباید معیاری قطعی در نظر گرفته شوند.

برای مثال، فعال شدن ناگهانی آدرس‌های راکد با دارایی‌های کلان را به فروش در بازار تفسیر می‌کنند، به‌ویژه اگر به آدرس‌های صرافی منتقل شوند. تحلیلگر رمزارز با نام مستعار TXMC، مجری کانال یوتیوبی Alpha Beta Soup، در پستی در تاریخ ۱۵ ژوئن هشدار داد که از استفاده از معیارهای نهنگ‌ها و نتیجه‌گیری قطعی در مورد آن‌ها خودداری کنید.

توییت تحلیلگر رمزارز با نام مستعار TXMC، مجری کانال یوتیوبی Alpha Beta Soup

او توضیح داد که فروش مقدار زیادی بیت کوین توسط نهنگ‌ها در مدت کوتاه، همیشه به معنای سقوط بازار نیست. چِک در پستی در روز ۷ می (۱۸ اردیبشت) توضیح داد:

این کاهش پلکانیِ به مدیریت کیف پول اشاره دارد و شما فقط بخشی از یک تصویر بزرگ‌تر را می‌بینید. اینها گاهی اوقات شرکت‌ها و مؤسساتی هستند که چندین کیف پول و صدها یا هزاران مشتری دارند.

او در ادامه افزود:

به‌ نظر من، داده‌های مربوط به این کیف پول‌ها به‌طور بدنامی پرنوسان است و من تقریباً می‌توانم تضمین کنم که کیف پول‌های بزرگ نهنگ‌هایی که زیر نظر دارید، متعلق به صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) و صرافی‌ها هستند. به‌نظر من این فقط ترفندی نخ‌نما برای جلب‌توجه است.

پست‌های شبکه‌های اجتماعی که حرکات نهنگ‌ها را پوشش می‌دهند، معمولاً با استقبال زیادی روبرو می‌شوند. اخیراً پستی از سوی تریدری با نام مستعار مارتی پارتی در مورد فعالیت نهنگ‌های بیت‌کوین، بیش از ۲۰۵ هزار بار دیده شد. او در ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) نوشت:

نهنگ‌های قدیمی بیت‌کوین در ۱۰ روز گذشته بیش از ۵۰ هزار BTC فروخته‌اند که در مجموع تقریباً ۳.۳ میلیارد دلار می‌شود.

تحلیلگرانی که به حرکات نهنگ‌های بیت‌کوین استناد می‌کنند، اغلب برای مقایسه‌ فعالیت در طول زمان، نمودارهایی ارائه می‌دهند. ویوک سن، بنیانگذار بیت‌گرو لب، در ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) با ارائه نموداری از شرکت کریپتوکوانت نوشت:

همین الان که شما نگران اتفاقات بازار هستید، نهنگ‌ها، ۱.۳ میلیارد دلار BTC خریدند.

توییت ویوک سن، بنیانگذار بیت‌گرو لب

با تمام این احوال هنوز هستند افرادی که همچنان برای سنجش جهت بازار به حرکات نهنگ‌ها نگاه می‌کنند. کریپتوکوانت در ۱۵ می اعلام کرد که تقاضای نهنگ‌های بیت کوین پس از دو ماه روند نزولی، دوباره وارد حالت شتاب شده است. این شرکت گفت:

به نظر می‌رسد رشد تقاضای بیت‌کوین پس از روند نزولی از مارس، در حال تثبیت است.

کریپتوکوانت با استناد به این داده‌ها، ادعا کرد که برای ادامه‌ این رالی قیمت، تقاضا باید بیشتر افزایش یابد. شما درباره ردیابی نهنگ‌های بازار ارزهای دیجیتال چه دیدگاهی دارید؟ از تجربه‌هایی که داشتید برای ما بنویسید.

منبع
Cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا