مبتدی مصاحبه

مصاحبه با مدیر توسعه صرافی کراکن: بیت کوین می‌تواند به یک میلیون دلار برسد!

دن هلد (Dan Held) که مسئول توسعه تجارت صرافی ارز دیجیتال کراکن (Kraken) است، معتقد است که قیمت بیت کوین می‌تواند روزی به یک میلیون دلار برسد. هلد از سال ۲۰۱۳ در فضای ارز دیجیتال بوده است. او اخیرا در مصاحبه‌ای توضیح داده که چگونه این امر می‌تواند تحقق پیدا کند. او در این مصاحبه همچنین اشاره کرده که بیت کوین می‌تواند به یک دارایی خسته‌کننده تبدیل شود و معتقد است که وقت آن فرا رسیده که آزمایش آلتکوین‌ها و سر و کار داشتن با آنها را متوقف کنیم.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

بیت کوین خیلی خسته‌کننده خواهد شد

فناوری بلاک چین

بیت کوین اینک برای نوسان‌هایش شناخته شده است اما هلد معتقد است که این وضعیت برای همیشه ادامه پیدا نمی‌کند و به مرور زمان که این ارز تبدیل به ابزار ذخیره ارزش می‌شود، حجم بازار آن بسیار افزایش پیدا می‌کند. هلد بر این باور است که سلطان ارز‌های دیجیتال در نهایت و بعد از رسیدن به بلوغ و حجم بازار زیاد به نوعی سرمایه‌گذاری خسته کننده بدل خواهد شد. بیت کوین در سال ۲۰۰۹ با تکیه بر فناوری بلاک چین ساخته شد و از آن زمان تا کنون یکی از مهیج‌ترین انواع سرمایه‌گذاری بوده است.

هلد پیش‌بینی می‌کند که سلطان ارز‌های دیجیتال در مراحل نهایی خود دارای حجم بازاری بین ۵ تا ۱۰۰ ترلیون دلار باشد و این باعث می‌شود که این ارز از یک دارایی پرنوسان به یک دارایی خسته‌کننده تغییر کند.

فناوری بلاک چین تنها به درد بیت کوین می‌خورد

اعتقاد هلد به بیت کوین تزلزل ناپذیر است. او معتقد است که فناوری بلاک چین تنها برای این ارز دیجیتال مناسب است و به همین علت اقدام به متنوع‎‌سازی پورتفولیوی خود نمی‌کند. او چندین بار شاهد بوده که ارزش بیت کوین‌های او بالا رفته و بعدا حدود ۸۰ درصد افت کرده است اما باز او اقدام به متنوع‌سازی نمی‌کند و تنها اقدام به نگهداری سلطان ارز‌های دیجیتال می‌کند.

او معتقد است که ساتوشی فناوری بلاک چین را تنها مختص بیت کوین و برای آن ساخته است و استفاده از این فناوری در موارد دیگر وحشتناک است. او با ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) مخالف است و به نظر او دلیلی برای وجود آلتکوین‌ها وجود ندارد. به نظر او، آلتکوین‌ها تنها آزمایشاتی برای اثبات این هستند که فناوری بلاک چین جز برای بیت کوین مناسب نیست.

نظر شما چیست؟ مقالات زیادی در مورد کاربرد‌های فناوری بلاک چین نوشته است، آیا نویسندگان همه این مقالات در اشتباه بوده‌اند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا