اخبار خارجی

به روزرسانی جدید بیت کوین کش؛ حمایت از ماینرها یا قرص سمی؟

آمائوری ساچه (Amaury Séchet) توسعه دهنده بیت کوین ABC اخیرا نسخه به روزرسانی شده از برنامه تامین بودجه زیرساخت ماینرها (IFP) را منتشر کرده است. این برنامه اولین بار توسط جیانگ ژوئر (Jiang Zhuoer) موسس BTC.TOP معرفی شده است.

این برنامه در نسخه ۰.۲۱ نرم افزار بیت کوین ABC اجرا خواهد شد که عرضه آن برای ۱۵ می برنامه ریزی شده است. این تغییر پروتکل باید توسط ماینرها از طریق BIP9 فعال شود.

صدور پول برای توسعه دهندگان

تفاوت عمده پروپوزال ساچه، کاهش مالیات توسعه دهندگان به ۵ درصد است (مقدار اصلی ۱۲.۵ درصد بود) دلیل این کاهش چشمگیر، ضرورت توسعه زیرساخت نرم افزاری بیت کوین کش است.

وی گفت:

بیت کوین ABC به عنوان یک پروژه معتقد است که تامین بودجه ثابت برای زیرساخت نرم افزاری بیت کوین کش برای موفقیت این پروژه بسیار مهم و حیاتی است.

این سرمایه ها به فهرست نامشخصی از پروژه ها اختصاص داده خواهد شد که این مورد پس از موضوع مالیات، بحث برانگیزترین نکته موجود است.

کوین آمائوری

طبق سخنان پیتر ریزون (Peter R. Rizun) از بیت کوین آنلیمیتد (Bitcoin Unlimited)، ساچه در صدد اصلاح این پروتکل به منظور صدور کوین هایی برای خود است و پروپوزال او را “قرص سمی” خوانده است. اگر صرافی ها طبق برنامه او پیش بروند، اشخاص ثالث می‌توانند این کوین را به دست آورند.

پیتر ریزون در این خصوص توییت کرده است:

آمائوری ساچه در حال اصلاح پروتکل بیت کوین کش است تا برای خود و دوستانش کوین صادر کند. به دلیل وجود این قرص سمی، ماینرها و صرافی ها باید تا قبل از ۱۵ می به روزرسانی شوند. اگر طبق معمول عمل کنند و نسخه جدید بیت کوین ABC را دانلود کنند، نقشه ساچه موفق خواهد شد.

بعضی از اعضای جامعه حتی این پروپوزال را یک دزدی خوانده اند و صرافی ها را ملزم به عدم پشتیبانی از آن کرده اند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا