اخبار خارجی

آغازی نافرجام؛ هارد فورک جدید بیتکوین کش (BCHA) مورد حمله ۵۱ درصد قرار گرفت

هارد فورک جدید بیتکوین کش که به تازگی اتفاق افتاده بود، اکنون توسط یک ماینر ناشناس مورد حمله قرار گرفته، که تلاش می‌کند هر چیزی که در این زنجیره باقی مانده را از بین ببرد.

این ماینر ناشناس که با نام مستعار voluntarism.dev شناخته می‌شود، قوانین کوین بیس را تغییر داده، به طوری که دیگر ماینرها به جای ارسال ۸ درصد از پاداش بلاک، ۱۰۰ درصد آن را به آدرس IFP ارسال کنند.

این یک سافت فورک است و بلا‌ک‌ها توسط دیگر ماینرها و طبق قانون جدید این فورک (ABC) تایید می‌شوند؛ قانون ABC می‌گوید که حداقل ۸ درصد برای اهدا کردن مورد نیاز است. اما voluntarism.dev هر بلاکی را که طبق قانون ABC عمل می‌کند و ۱۰۰ درصد پاداش را ارسال نمی‌کند را بلاک اورفان (Orphan) می‌کند و از شبکه خارج می کند. بلاکهای اورفان هنگامی که دو استخراج کننده در یک زمان مشابه یک بلاک را تولید می‌کنند، ایجاد می‌شود.


برای آشنایی بیشتر با بلاک اورفان شده و دیگر انواع بلاک‌ها، این مقاله به شما کمک می‌کند: معرفی انواع بلاک در بلاکچین: بلاک‌های اورفان، استِیل، آنکل و جنسیس


این مفهوم “مالیات ماینر” به نظر ناعادلانه می‌رسد و اگر هارد فورک BCHA می‌خواهد ۸ درصد از پاداش ماینرها را دریافت کند، پس چرا کل آن را نمی‌گیرد؟ ماینرها با این روند، یا ورشکست می‌شوند و یا ماینینگ BCHA را متوقف می‌کنند.

ماینر مهاجم توییت کرده:

مقدار ارزشی که قانون ABC از بیتکوین کش دزدیده، در مقابل هزینه‌های ما بسیار کمرنگ است. ما یک گروه از ماینرها و نهنگ‌ها هستیم. ما می‌توانیم این کار را سال‌ها انجام دهیم. دفعه بعدی که فورک زدید، از جنسیس بلاک و الگوریتم POW خودتان استفاده کنید و جامعه خودتان را بسازید. بیتکوین کش محافظت شده است.

حمله به هارد فورک جدید بیتکوین کش

تا حدودی غافلگیرانه، اخبار هیچ تاثیری بر روی قیمت BCHA را در صرافی Coinex نمایان نمی‌کنند؛ یعنی یکی از صرافی‌هایی که بعد از هارد فورک BCHA، همچنان آن را پشتیبانی می‌کند.

به هر حال کوین‌هایی شبیه به این، زمانی که مورد حمله ۵۱ درصدی و مشکوک به حمله دو بار خرج شدن می‌شوند، نیاز به خارج شدن از لیست صرافی دارند. برخی از کاربران در توییت‌های خود، خواستار خارج شدن ABC از لیست کوین های صرافی‌ها هستند.

هارد فورک جدید بیتکوین کش - حمله ۵۱ درصدی - پاداش استخراج

ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم، درباره این سناریو در توییتر خود گفته:

ظاهرا هدف حمله ۵۱ درصدی استخر ماینینگ به BCHA، نابود کردن آن است. آیا این اولین حمله Spawn Camp بر روی زنجیره گواه اثبات کار است؟

به هر صورت، توسعه دهندگان جامعه بیت کوین کش، این حمله را به عنوان یک “دفاع” برای شبکه آن می‌بینند. یکی از کاربران اعلام کرده که Bitcoin ABC با گرفتن ۸ درصد از پاداش‌های ماینرها، پروژه بیتکوین کش را به شکست کشانده است.

هارد فورک جدید بیتکوین کش - حمله ۵۱ درصدی - پاداش استخراج

در زمان نوشتن این خبر،‌ بر روی شبکه، ۲ بلاک با سازماندهی مجدد اجرا شده‌اند.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا