اخبار آلتکوین

دومین هاوینگ بیت کوین کش با موفقیت انجام شد

دقایقی پیش دومین هاوینگ تاریخ بلاکچین بیت کوین کش در ارتفاع بلاک ۸۴۰٬۰۰۰ انجام شد و پاداش بلاک در این شبکه از ۶.۲۵ واحد BCH به ۳.۱۲۵ واحد کاهش یافت. اولین هاوینگ بیت کوین کش در ماه آپریل سال ۲۰۲۰ انجام شده بود.

تاریخ هاوینگ بیت کوین

به گزارش میهن بلاکچین، بیت کوین کش یکی از موفق‌ترین فورک‌های شبکه بیت کوین است که در آگوست سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. تیم توسعه بیت کوین کش معتقد بودند برای برطرف شدن مشکلات مقیاس‌پذیری بیت کوین نیاز به افزایش سایز بلاک‌ها وجود دارد و به همین خاطر از طریق یک هارد فورک بلاکچین جدیدی را راه‌اندازی کرد.

هاوینگ دوم بیت کوین کش در حالی اتفاق می‌افتد که قیمت این ارز دیجیتال در روزهای اخیر رشد چشمگیری را تجربه کرد و به حوالی ۶۹۷ دلار رسید که بالاترین قیمت از نوامبر سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شود. با این حال، به دنبال اصلاح کلی بازار کریپتو، قیمت بیت کوین کش نیز در حال حاضر کمی کاهش یافته و به ۵۹۷ دلار رسیده است.

هاوینگ دوم بیت کوین کش چه تاثیری روی قیمت این رمزارز می‌گذارد؟

روی کاغذ، به دنبال هاوینگ، عرضه در دسترس به نصف کاهش می‌یابد، اتفاقی که با تداوم تقاضا می‌تواند قیمت را افزایش دهد. با این حال، برخی از ارزهای دیجیتال به اندازه کافی بزرگ نیستند که هاوینگ و نصف شدن پاداش بلاک آنها به تغییرات عمده در قیمتشان منجر شود و باید این را مد نظر قرار داد.

این دومین هاوینگ بیت کوین کش است و نمی‌توان چندان به داده‌های موجود از هاوینگ قبلی استناد کرد. با این حال، اگر نگاهی به نمودار هفتگی بیت کوین کش و روند این ارز دیجیتال پس از نخستین هاوینگ بیندازیم، تا حدودی می‌توانیم مسیر احتمالی پیش روی این ارز دیجیتال را پیش‌بینی کنیم.

نمودار بیت کوین کش تایم فریم ۱ هفته - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین کش تایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

همانطور که در نمودار بالا مشخص است، قیمت بیت کوین کش پیش از نخستین هاوینگ خود ریزش سنگینی را تجربه کرده و پس از این فرآیند، برای ۲۵۲ روز بدون هیچ روند خاصی نوسان کرده و راکد مانده است. پس از گذشت این مدت زمان، قیمت بیت کوین کش رالی خود را آغاز کرده و به مدت ۱۴۰ روز صعود کرده است.

اما در چرخه فعلی بر خلاف چرخه قبلی، قیمت بیت کوین کش پیش از هاوینگ رشد چشمگیری را تجربه کرده و به حوالی ۷۰۰ دلار رسیده است. با این حال، اگر بنا به تکرار تاریخ باشد، انتظار می‌رود قیمت این ارز دیجیتال تا ماه دسامبر بدون هیچ روند خاصی نوسان کند و پس از آن رالی خود را آغاز کند. بر این اساس احتمالا اوج بعدی بیت کوین کش، در ماه می سال ۲۰۲۵ ثبت خواهد شد.

این پیش‌بینی صرفا حدس و گمان است و لزوما محقق نخواهد شد. این دومین هاوینگ بیت کوین کش است و نمی‌توان انتظار داشت رفتار چرخه‌ای این ارز دیجیتال عینا تکرار شود. این مطلب جنبه خبری دارد و به هیچ عنوان نباید توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شود.

اما بررسی ذخایر کیف پول ماینرهای بیت کوین کش داده‌های جالبی را ارائه می‌دهد. همانطور که در نمودار پایین مشخص است، ماینرهای بیت کوین کش پیش از هاوینگ این ارز دیجیتال از فرصت جهش قیمت این ارز دیجیتال استفاده کرده‌ و با فروش کوین‌های استخراج شده، سود زیادی کسب کرده‌اند. با این حال، از روز گذشته، این فشار فروش به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

ذخایر ماینرهای بیت کوین کش - منبع: IntoTheBlock
ذخایر ماینرهای بیت کوین کش – منبع: IntoTheBlock

داده‌های وب‌سایت اینتو د بلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهد ماینرهای بیت کوین کش از ۲۹ مارس (۱۰ فروردین ۱۴۰۳) تا روز گذشته، بیش از ۴۰ هزار BCH را انباشت کرده‌اند و عرضه در اختیار این دسته از سرمایه‌گذاران به ۶.۱۹ میلیون واحد BCH افزایش یافته است. انباشت حجم زیادی بیت کوین کش در روزهای منتهی به هاوینگ دوم این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که اکثر ماینرها انتظار دارند قیمت در روزهای پس از هاوینگ افزایش یابد.

نمودار دفتر سفارشات مربوط به بیت کوین کش در صرافی‌های ارز دیجیتال نیز این پیش‌بینی صعودی را تایید می‌کند. نمودار زیر، مجموع سفارشات خرید و فروش بیت کوین کش در ۱۵ صرافی برتر را جمع‌آوری کرده که بر اساس آن، سفارشات خرید، ۷۰۰۰ واحد BCH از سفارشات فروش پیشی گرفته است.

نمودار دفتر سفارشات بیت کوین کش - منبع: IntoTheBlock
نمودار دفتر سفارشات بیت کوین کش – منبع: IntoTheBlock

با توجه به افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین کش، ممکن است این ارز دیجیتال در روزهای آتی برخلاف هاوینگ قبلی خود، رشد کند و به ۶۴۰ دلار برسد. در این منطقه ۲۹۹۷۰ بیت کوین کش برای فروش گذاشته شده که ممکن است روند صعودی این رمزارز را مختل کند. با این حال، اگر قیمت باز هم به افزایش ادامه دهد و از اوج قبلی در حوالی ۷۰۱ دلار فراتر برود، می‌تواند تا ۱۰۰۰ دلار رشد کند.

در سمت دیگر اما اگر سرمایه‌گذاران و ماینرها تصمیم به فروش بگیرند، قیمت بیت کوین کش ممکن است به زیر ۴۰۰ دلار سقوط کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا