اخبار خارجی

قیمت بیت کوین ۱۹٬۰۰۰ دلار؛ تحلیلگران ریزش بیشتری را پیش‌بینی می‌کنند

قیمت بیت کوین به ۱۹,۰۰۰ دلار رسید و معامله‌گران در مورد از دست رفتن باقی سطوح حمایتی هشدار دادند.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کوین تلگراف، معامله‌گران خوش‌بین رمزارز که امیدوار بودند بازار در مسیر صعودی قرار بگیرد، در تاریخ ۲۹ ژوئن (۸ تیر) با واقعیت مواجه شدند، زیرا قیمت بیت کوین مجددا به کمتر از ۲۰,۰۰۰ دلار کاهش یافت. معامله‌گران معتقدند پس از چندین بار کاهش قیمت به سطح حمایتی، تمام سطوح حمایتی مهم ممکن است سرانجام از دست برود.

اطلاعات کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهند که بیت کوین در اوایل ساعات معاملاتی ۲۹ ژوئن تحت فشار قرار گرفت و خرس‌ها توانستند قیمت این رمزارز را امروز در تاریخ ۹ تیر ماه به کف روزانه ۱۸,۹۹۳ دلار برسانند.

قیمت بیت کوین
قیمت روز بیت کوین

در ادامه به بررسی نظرات تحلیلگران در خصوص آینده قیمت BTC و خروج از محدوده نوسان کنونی می‌پردازیم.

منتظر تابستان کم‌نوسان باشید

یکی از تحلیلگران و کاربران توییتر به اسم IncomeSharks نمودار زیر را در خصوص هشدار به معامله‌گرانی که در صدد ورود به بازار در وضعیت کنونی هستند به اشتراک گذاشته است. این نمودار یکی از مسیرهای احتمالی که ممکن است بیت کوین در ماه‌های آتی پیش روی خود داشته باشد را نشان می‌دهد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت Bitcoin. منبع: Twitter

وی در این خصوص گفته است:

در چنین شرایطی که نوسان‌های کمتری در قیمت بیت کوین رخ می‌دهد نسبت به شرایط کاهش ناگهانی قیمت، افراد بیشتری سرمایه خود را از دست می‌دهند. من به دلایل زیادی به روند میان‌مدت خوش‌بین هستم. این تابستان با انباشت و نوسان‌گیری مواجه هستیم. من بخش عمده‌ای از دارایی‌های خود را در پایان ماه نوامبر یا دسامبر می‌فروشم.

آلتکوین شرپا Altcoin Sherpa کاربر دیگری در توییتر گفت احتمال اصلاح قیمت قوی وجود دارد و نمودار زیر را به اشتراک گذاشت که اهمیت سطح قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار را نشان می‌دهد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین. منبع: Twitter

وی در این خصوص گفت:

سطح قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار سطح بسیار مهمی در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت است. به نظرم در صورت از دست رفتن این سطح، شاهد کاهش قیمت به ۱۷,۰۰۰ دلار خواهیم بود. اگر این سطح به عنوان کف قیمت در نظر گرفته شود، انتظار دارم که قیمت بیت کوین مجددا به ۱۷,۰۰۰ الی ۱۸,۰۰۰ دلار برسد.

احتمال اصلاح قیمت بیت کوین به ۱۶,۴۰۰ دلار

Rekt Capital معتقد است نوسان قیمت کنونی بازتابی از سایر بازارهای نزولی است و می‌تواند نشانه‌هایی در خصوص کف قیمت را در اختیار ما بگذارد.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین
نمودار هفتگی قیمت بیتکوین. منبع: Twitter

در هفته گذشته، بیت کوین با حجم خرید مشابه با کف بازار خرسی سال ۲۰۱۸ مواجه شد. وی گفت:

در مدت شکل‌گیری کف قیمت سال ۲۰۱۸، حجم خرید پس از کاهش قیمت ۲۰٪ به وجود آمد. اگر قیمت بیتکوین ۲۰٪ کاهش یابد، تقریبا به ۱۶,۴۰۰ دلار می‌رسد.

کاربر دیگری در توییتر به اسم Miles J Creative نظر مثبت‌تری داشت و نمودار زیر را به اشتراک گذاشت. این نمودار بیانگر این است که روند صعودی در راه است.

مقایسه قیمت بیت کوین و موج هودل
مقایسه قیمت بیت کوین و موج هودل

وی در این خصوص گفت:

در تاریخچه بیت کوین فقط در شرایطی با این ساختار انباشت کنونی مواجه بودیم که بازار در شرایط خروج از روند نزولی قرار داشته است، نه ورود به روند نزولی. شاید این بار شرایط فرق کند اما ساختار انباشت نشان می‌دهد که روند صعودی در راه است.

ارزش کل بازار رمزارز ۸۵۲ میلیارد دلار و تسلط بیت کوین ۴۲.۶٪ است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا