اخبار خارجی

بهبود شبکه بیت کوین؛ کاهش ۲۰ درصدی زمان تایید تراکنش های این ارز

یکی از نشریه های اقتصادی اخیرا اطلاعاتی در خصوص زمان تراکنش ها، اعتبار شبکه پرداخت و عملکرد تراکنش های بیت کوین جمع آوری کرده است و نتایج آن از شرایط مثبت این ارز دیجیتال گفته است.

زمان انجام تراکنش بیت کوین به تدریج در حال کاهش بوده است و بهبودهای این فناوری بر این نکته تاکید می‌کند که عملکرد ارزهای دیجیتال با اختلاف فاحشی بهتر از بانک ها می‌باشد.

نشریه اقتصادی واقع در نیویورک LearnBonds که اطلاعات مرتبط با دارایی های سنتی و دیجیتال را منتشر می‌کند، نتایج تحلیل اطلاعات زمان تایید و عملکرد تراکنش شبکه های بلاک چین مهم را منتشر کرده است. به طور کل، به نظر می‌رسد ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به دارایی برتر می‌باشند.

زمان تایید تراکنش بیت کوین که به طور میانگین ۱۰ دقیقه است، بر اساس چند عامل تغییر می‌کند اما زمان کلی از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است. اطلاعات نشان می‌دهند که در تاریخ ۱۵ ژانویه، زمان تایید تراکنش ۸.۲۷ دقیقه بود، در حالی که این زمان در نوامبر ۲۰۱۹ برابر با ۱۱.۰۷ دقیقه بود. سریعترین زمان تایید تراکنش سال گذشته ۸.۴۲ دقیقه بود که در ماه می به دست آمد.

تعداد تراکنش های بیت کوین در هر ثانیه تقریبا ۵ تراکنش است. گفتنی است این تعداد برابر با تعداد تراکنش بیت کوین SV نیز می‌باشد. در بین ۵ ارز دیجیتال ارزیابی شده، بیت کوین کش که از بلاک های بزرگ تر بهره می‌برد با ۱۱۶ تراکنش در ثانیه در رتبه دوم قرار دارد. ریپل که با سویفت مقایسه می‌شود و اغلب به آن سویفت ۲.۰ گفته می‌شود، با تعداد تراکنش چشمگیر ۵۰،۰۰۰ تراکنش در ثانیه (هرچند تعداد تراکنش های واقعی آن در داخل زنجیره تقریبا ۱۵۰۰ تراکنش در ثانیه) در رتبه اول قرار دارد. گفتنی است تعداد تراکنش های ویزا کارت ۲۴,۰۰۰ تراکنش در ثانیه است.

به علاوه، بیان شده است که شبکه بیت کوین از زمان پیدایش خود، ۹۹.۹۸ درصد فعال و مشغول به کار بوده است اما همانطور که می‌دانید سیستم های سنتی اغلب اوقات در دسترس نیستند.

اگرچه این اطلاعات درباره عرصه ارزهای دیجیتال مفید خواهد بود، اما در نتیجه گیری این گزارش منتشر شده است که بیت کوین در مسیر تدریجی به سمت اصلاحات و بهبودهای بیشتر است.

شبکه لایتنینگ و مسیر به سمت راندمان بالا

عملکرد تراکنش های شبکه ویزا اغلب به عنوان بنچمارک و سنگ محکی برای راندمان تراکنش شبکه های بلاک چین در نظر گرفته می‌شود. اگر شبکه ها بتوانند به عملکرد مشابهی با شبکه های پردازش آنی تراکنش ها دست یابند، در آن صورت می‌توان ارزهای دیجیتال را جانشین بر حقی برای سیستم های سنتی در نظر گرفت.

هرچند به نظر می‌رسد بیت کوین به عملکرد خوبی دست یافته است. توسعه دهندگان سخت مشغول آزمایش، اصلاح، بهبود و پیاده سازی شبکه لایتنینگ هستند که به عنوان عاملی بسیار مهم و برجسته برای پذیرش گسترده در نظر گرفته می‌شود.

شبکه لایتنینگ که قادر است میلیون ها الی میلیاردها تراکنش در ثانیه انجام دهد و زمان پرداخت را از چند ثانیه به چند میلی ثانیه برساند، رویکرد بیت کوین به منظور تبدیل شدن به شبکه پرداخت بین المللی است.

پیشرفت ها در حد معقول و متوسطی انجام گرفته است، به طوری که چندین نهاد نظیر بیتفینکس و اسکوئر، برنامه ها و توسعه های افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال را معرفی و اعلام کرده‌اند، در حالی که سایر افراد از آن برای طولانی شدن زمان پرداخت، انتقاد می‌کنند.

یکی از ویژگی های بی رقیب بیت کوین، در واقع آن است که هزینه تراکنش های این شبکه، به ویژه برای تراکنش های بزرگ، به شدت کم است. در تاریخ ۲۱ ژانویه، یکی از نهنگ های بیت کوین، ۱.۱ میلیارد دلار به صورت بیت کوین را با کارمزد تقریبا ۸۳ دلار انتقال داد. چنین موضوعی را در انتقال بین‌المللی مبتنی بر بانک ها مشاهده نخواهید کرد.

با وجود آنکه شبکه لایتنینگ و سایر راهکارها هنوز در مرحله توسعه قرار دارند، احتمال دارد که بیت کوین در تمام بخش های ذکر شده در سال های آتی بهبود خواهد یافت.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا