اخبار بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ پدیدار شدن الگوی صعودی کف دوقلو

ماه سپتامبر (شهریور- مهر) از لحاظ تاریخی برای بیت کوین ماه خوبی محسوب نمی‌شود و پادشاه ارزهای دیجیتال در سال‌های گذشته در این ماه عملکرد ضعیفی داشته است. اما برخی از تحلیلگران معتقدند که امسال ممکن است این قضیه فرق داشته باشد. در حال حاضر در تایم فریم ۳ روزه الگویی شبیه به کف دو قلو (Double Bottom) در نمودار بیت کوین ظاهر شده است. در صورتی که قیمت BTC بتواند از سطح ۲۵,۰۰۰ دلار عبور کند؛ این الگو کامل خواهد شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این مطلب صرفا ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان، توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، چنین پیش‌بینی صعودی به دنبال احتمال تشکیل الگوی کف دو قلو در تایم فریم‌های طولانی‌مدت در نمودار بیت کوین مطرح شده است. الگوی کف دو قلو، الگوی کلاسیک صعودی است و به دلیل وجود دو کف قیمتی در این الگو و تغییر روند، به حرف W شباهت دارد.

الگوی کف دو قلو
نمایی از الگوی کف دو قلو

ریزش قیمت بیت کوین به زیر ۲۰،۰۰۰ دلار در ماه جولای (تیر) و به دنبال آن، افزایش قیمت تا حدود ۲۵،۰۰۰ دلار و متعاقب آن افت تا ۲۰،۰۰۰ دلار در ماه آگوست (مرداد)، تا حدی سناریو وقوع الگوی کف دو قلو را تایید می‌کند. برای تکمیل این الگو قیمت بیت کوین باید تا ۲۵،۰۰۰ دلار افزایش یابد.

در صورتی که روند W شکل بیت کوین تکمیل شود، ممکن است شاهد جهش قیمت دیگری باشیم که گاها به دنبال تشکیل الگوی کف دو قلو اتفاق می‌افتد.

هدف الگوی کف دو قلو با اندازه‌گیری فاصله میان قله الگو (خط گردن) و کف قیمت و اضافه کردن عدد به دست آمده به نقطه شکست از خط گردن حاصل می‌شود. در رابطه با بیت کوین، همانطور که از شکل زیر مشخص است، در صورت تکمیل این الگوی صعودی احتمالا شاهد افزایش ۵۰٪ قیمت این ارز خواهیم بود.

الگوی کف دو قلو در نمودار بیت کوین
الگوی کف دو قلو در نمودار بیت کوین – تایم فریم ۳ روزه منبع: تریدینگ ویو

البته باید به این مسئله توجه کرد که الگوی کف دو قلو در ۲۱.۴۵٪ از مواقع با شکست مواجه می‌شود.

ترس شدید دوباره بر بازار حاکم شده است

سناریو بازگشت صعودی قیمت بیت کوین در بحبوحه افت ارزش دارایی‌های مختلف در بازارهای مالی جهانی مطرح شده است.

هفته گذشته جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سخنرانی خود در همایش جکسون هول از مواضع سخت‌گیرانه فدرال رزرو در مقابل تورم خبر داد. صحبت‌های پاول باعث شد تا قیمت بیت کوین به ۲۰،۰۰۰ دلار کاهش یابد و شاخص ترس و طمع این ارز، بار دیگر به محدوده «ترس شدید» وارد شود.

علیرغم ورود مجدد شاخص ترس و طمع بیت کوین به محدوده ترس شدید، فلیپ سوئیفت، بنیانگذار وب سایت تحلیلی LookIntoBitcoin معتقد است احساسات بازار به اندازه ماه ژوئن که در آن، شاهد فشار فروش بالایی به دلیل ورشکستگی شرکت‌های مختلفی مانند تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital) و همچنین فروپاشی استیبل کوین ترا بودیم؛ منفی نیست.

توییت فلیپ سوئیفت
منبع: توییتر

وی در این رابطه اظهار داشت:

شاخص ترس و طمع به اندازه‌ زمانی که شاهد کاهش آن به عدد ۶ بودیم، ترسناک نیست. این شاخص اکنون در عدد ۲۳ قرار گرفته است. در آن زمان، وحشت زیادی در بازار وجود داشت اما اکنون به دوره بی‌تفاوتی وارد شده‌ایم و مردم از بازار نزولی خسته شده‌اند و بیشتر سرگرم تعطیلات تابستانی خود و یا هزینه‌های زندگی‌شان هستند.

گلسنود در گزارش هفتگی خود با اشاره به اینکه خریداران بیت کوین در نبرد سختی قرار گرفته‌اند نوشته است:

ظاهرا سرمایه‌گذاران مشتاق این هستند تا صرفا «پول خود را پس بگیرند» یا بخش زیادی از دارایی خود را در همان حوالی قیمت خریدشان نقد کنند.

اخیرا Ecoinometrics در توییتی به انباشت نهنگ‌هایی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ بیت کوین هولد می‌کنند؛ اشاره کرد. مطابق داده‌های این پلتفرم، این نهنگ‌ها در حین نوسانات اخیر بیت کوین در حوالی ۲۰،۰۰۰ دلار، مقدار زیادی بیت کوین انباشت کرده‌اند.

توییت Ecoinometrics
منبع: توییتر

نیک، تحلیلگر وب سایت Ecoinometrics در این رابطه می‌گوید:

در این بازار نزولی، شما می‌توانید یا با استراتژی میانگین هزینه دلاری بیت کوین بخرید و یا در یک کف قیمتی خرید کنید و منتظر بمانید.

استراتژی میانگین هزینه دلاری شبیه به استراتژی خرید پله‌ای است که در آن در بازه‌های زمانی مختلف مقادیر یکسانی پول برای خرید یک دارایی اختصاص داده می‌شود.

  • شرایط تشکیل الگوی کف دو قلو بیت کوین چیست؟

در حال حاضر ۲ کف قیمتی در یک سطح برای بیت کوین به ثبت رسیده است. برای کامل شدن این الگو بیت کوین باید بتواند خط گردن را در حوالی قیمت ۲۵,۰۰۰ دلار بشکند. در این صورت می‌توانیم شاهد رشد قیمت تا ۳۰,۰۰۰ دلار باشیم.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا