اخبار خارجی

افزایش تعداد تراکنش های ارزهای دیجیتال؛ ۳.۱ میلیارد تراکنش طی ۱۰ سال!

کل تراکنش های شبکه بیت کوین و سایر شبکه های ارزهای دیجیتال از زمان عرضه بیت کوین در سال ۲۰۰۸ به ۳.۱ میلیارد تراکنش رسید.

افزایش تعداد تراکنش های بیت کوین و سایر شبکه های ارزهای دیجیتال برتر در سال ۲۰۱۹

تمام ارزهای دیجیتال شاهد رشد تصاعدی در پذیرش خود بودند و مجموعا ۳.۱ میلیارد تراکنش را ثبت کرده اند. کل ارزش انتقال یافته از طریق این تراکنش ها متفاوت است، اما فعالیت زیاد در این زمینه به کاربردها و پذیرش کلی عرصه ارزهای دیجیتال اشاره می‌کند. در یکی از بخش های سایت ردیت، بعضی از بزرگترین بلاک چین ها از لحاظ رشد سالانه مقایسه شده اند. در این خصوص، بیت کوین در رتبه اول قرار دارد.

شبکه EOS یکی از شبکه هایی بوده است که در زمان عرضه شرایط خوبی نداشت اما به تدریج به تعداد تراکنش چشمگیری دست یافت. اکثر فعالیت این شبکه توسط برنامه های توزیع شده و غیرمتمرکز و هم چنین طرح های شبیه سازی ماینینگ انجام می‌شود.

رقبای دیگر در سال گذشته، بیت کوین کش و بیت کوین SV بودند. مشخص نیست که چه مقدار از رشد این شبکه ها طبیعی و واقعی بوده است و چه مقدار از آن از طریق تراکنش ها و آزمایش های اسپم و یا اقداماتی صرفا مختص به افزایش آمارها به دست آمده است. حتی تا حدودی می‌توان گفت که تعداد تراکنش های بیت کوین نیز دقیق نیست و احتمالا شامل تراکنش های اسپم و ترکیب کوین است. بررسی تراکنش های اقتصادی از محاسبات درون زنجیره ای دشوار است.

ارتباط نسبی تراکنش ها با نوسان قیمت

سلامت تراکنش ها به منظور تعیین و نشان دادن رشد شبکه، نکته ای مهم است. در سال ۲۰۱۹، به نظر می‌رسد کاربردهایی نظیر امور مالی غیرمتمرکز و هم چنین قراردادهای هوشمند برای انجام تراکنش ها، فعال تر شده است.

سایر بلاک چین ها شاهد رکود یا کاهش تعداد تراکنش ها بودند. بلاک چین هایی نظیر آیوتا نتوانستند وعده های خود در خصوص تعداد تراکنش زیاد را محقق کنند، به طوری که این شبکه برای دو هفته نیز غیرفعال بود. تراکنش های توکن نیز می‌تواند نتایج قابل توجهی را نشان دهد، اگرچه این تراکنش ها بیشتر مرتبط با ایردراپ ها، شبیه سازی یا سایر طرح های کوتاه مدت بوده اند.

کوین های قدیمی تر نظیر لایت کوین و دش نیز شاهد افزایش فعالیت در سال گذشته بودند. در عین حال شبکه هایی نظیر ترون در مقایسه با EOS عملکرد ضعیف تری داشتند.

افزایش تعداد تراکنش ها مستقیما با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال ارتباطی ندارد. در عین حال، فعالیت درون زنجیره ای نشان داده است که حداقل برای بعضی از ارزهای دیجیتال می‌تواند شاخص مناسبی باشد. در خصوص بیت کوین و لایت کوین، افزایش فعالیت درون زنجیره ای با دوره های افزایش نوسان قیمت مصادف شده است. اکنون در شبکه بیت کوین روزانه ۳۰۰,۰۰۰ الی ۴۰۰,۰۰۰ تراکنش به ارزش یک میلیارد دلار انجام می‌شود.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا