کریپتو پدیا

بیت کوین کاستدی (bitcoin custody) چگونه کار می کند؟

بیت کوین کاستدی (bitcoin custody) به معنی موجود ساختن مقداری بیت کوین برای طرف دیگر به عنوان ضمانت برای قرارداد یا تراکنشی خاص است. این سفارش به کاربر دیگر فرستاده می شود و در خلال قرارداد حفاظت در یک کیف پول آفلاین ذخیره می شود. در طول این مدت، طرف دیگر به این بیت کوین برای هر نوع معامله تجاری و یا تراکنش مالی دسترسی ندارد؛ این ارز به خاطر شما نگهداری می شود و صرفا به عنوان یک ضمانت عمل می کند. در هر زمان این ضمانت می تواند به مالک قرارداد حفاظت برگردانده شود. در پایان قرارداد، بیت کوین به مالک قرارداد برگردانده می شود که البته یک کارمزد انتقال از آن کسر می شود که معمولا بین ۰.۱ درصد تا ۰.۴ درصد متغیر است. این نوع حفاظت را می توان برای ضمانت کرایه دارایی ها، کرایه کردن کارمندان و حتی در مذاکرات خاص بدهی مورد استفاده قرار داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بیت کوین را می توان به عنوان یک دارایی رمزنگاری شده تعبیر کرد. بیت کوین صادر کننده مرکزی ندارد و هیچ مقام متمرکزی مسئول کنترل این فرآیند نیست. بسیاری از پلتفرم های موجود از سیستم های انبارش آفلاین استفاده می کنند که سطح امنیتی بالایی برای کاربران و پورتفو های آنان فراهم می کند. این بدین معنی است که داده های شما در مکان امنی ذخیره می شود که به اینترنت متصل نیست و این محافظتی عالی در برابر سوء عملکرد های کامپیوتری است. برای افزایش بیشتر امنیت، بسیاری از پلتفرم ها همچنین از اکانت های ترکیبی استفاده می کنند که دارای یک پاک کننده خاص مسیر بیت کوین هستند و همه اطلاعات مربوط به بیت کوین ترید شده را پاک می کنند، این عملکرد با ذخیره دارایی های باقی مانده شما در یک کیف پول آفلاین امنیت بیشتری را ضمانت می کند.

بعد از اتمام قرارداد چه ضمانتی وجود دارد که طرف دیگر با بیت کوین شما فرار نمی کند؟

مانند هر توافق یا کسب و کار دیگر در اولین مرحله ضمانت یک قرارداد ساده اما مفصل و عملی تنظیم می شود. زمانی که این قرارداد توسط همه طرفین درگیر امضا شد و جزئیات شخصی آنها توسط مستند سازی و گواهی محضری تایید شد، می توانید انتخاب کنید که این قرارداد در تراکنش حفاظتی شما باشد یا نه. لطفا توجه داشته باشید که اگر شما انتقال بیت کوین را قبل از امضا شدن، تایید و گواهی محضری آن را انتخاب کرده باشید، این قرارداد معتبر نخواهد بود.

زمانی که این اقدامات انجام شد، شما وارد این تجارت می شوید و بیت کوین مانند هر دارایی دیگری در حفاظت باقی می ماند تا هر نوع قراردادی را که شما می خواهید، ضمانت نماید.

تفاوت بین انبارش، خرید، فروش، ترید، قرض دادن و صرافی های حفاظتی چیست؟

یکی از جنبه های کلیدی اکوسیستم بیت کوین مبادله می باشد. این امر تقریبا مانند هر گونه مبادله سهام انجام می گیرد و مبادله ارز بومی با بیت کوین و بر عکس را امکان پذیر می کند. صرافی بیت کوین چیزی جز یک پلتفرم ترید برای خرید و فروش بیت کوین نیست. شما شروع به واریز به اکانت ترید خود خواهید کرد و زمانی که روند رو به بالا بود نسبت به آن اقدام خواهید کرد.

 صرافی انبارشی (Storage Exchange)

با استفاده از یک سیستم غیر متمرکز یعنی بلاک چین، اجازه ذخیره تراکنش های مالی بدون نیاز به واسطه داده می شود. شما می توانید بدون هیچ هزینه ای به ارسال و دریافت بیت کوین بپردازید.

صرافی خرید و فروش (Purchase and Sale Exchange)

با استفاده از یک سیستم انبارش غیر متمرکز مشابه، خدمات اضافی مانند خرید و فروش از طریق ارز های متمرکزی مانند دلار و یورو وغیره ارائه می شود که استفاده از این ارز ها بستگی به کشور آن پلتفرم خاص دارد.

صرافی ترید (Trading Exchange)

بایننس و توکن BNB

این نوع پلتفرم مانند صرافی خرید و فروش متمرکز بر ترید ارز هاست که پرداخت های کمسیونی کوچکی از خریداران و فروشندگان دریافت می شود.

صرافی وام (Lending Exchange)

وام

آیا امکان دارد که فرد پول قرض دهد و در عوض وامی به صورت بیت کوین دریافت کند؟ بله این نوع تراکنش وام همتا به همتا یا وام P2P نامیده می شود. بیت کوین یک اقتصاد موازی است، بنابراین همیشه افراد خرج کننده و ذخیره کننده موجود هستند. شرکت های خاصی تصمیم گرفته اند که از این حقیقت استفاده کنند و آنها خالقان سیستم وام همتا به همتا هستند.

این شرکت ها مکان امنی را ایجاد می کنند که در آنجا کاربران می توانند به ارائه و درخواست وام های بیت کوینی بپردازند و دیگر برای وام گرفتن نیاز به تشریفات بانکی نباشد. برای مشارکت لازم است که فقط ثبت نام کرده و آگهی خود را ایجاد نمایید. در بعضی موارد، بازار پلتفرم سطوح سود را تعیین می کند. در بعضی دیگر، وبسایت خودش چنین محاسباتی را بر اساس سوابق اعتباری شما در پلتفرم انجام می دهد. قرارداد های امضا شده دیجیتال ضمانت می کنند که وام دهندگان از منظر قانونی حفاظت شوند و همچنین به کاربران اجازه می دهد که از ذخیره بیت کوین خود درآمد داشته باشند.

صرافی حفاظتی (Custody Exchange)

این پلتفرم هم از سیستم های بلاک چینی استفاده می کند و سبب می شود که تراکنش های مالی توسط یک میانجی ذخیره شوند. شما می توانید به ارسال و دریافت بیت کوین بپردازید، قرارداد های حفاظتی را برای تضمین دیگر توافق ها و تراکنش های تجاری تنظیم کنید و به سیستم وام همتا به همتا دسترسی داشته باشید که این باعث می شود که شما با هر تراکنشی که صورت می گیرد مقداری سود کسب کنید.

بسیاری از پلتفرم های موجود از سیستم های انبارش آفلاین استفاده می کنند که سطوح بالای امنیتی را برای کاربران و پورتفو های آنها فراهم می کند. این بدین معنی است که داده های شما در مکان امنی ذخیره می شود که به اینترنت متصل نیست که این خود حفاظت عظیمی در برابر سوء عملکرد های کامپیوتری است. برای افزایش بیشتر امنیت، بسیاری از پلتفرم ها از اکانت های مرکبی استفاده می کنند که دارای پاک کننده خاص مسیر بیت کوین است و همه اطلاعات مربوط به ترید بیت کوین را پاک می کند. این عملکرد با ذخیره دارایی های باقی مانده شما در یک کیف پول آفلاین امنیت بیشتری را تضمین می کند.

 

منبع
financecategory

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا