اخبار خارجی

تایید ETF بیت کوین در برزیل؛ شرکت‌های آمریکایی همچنان در انتظار تایید

سال جاری، سال نویدبخشی از لحاظ تایید ETFهای بیت کوین بوده است، در عین حال ETF دیگری این بار در کشور برزیل ارائه شده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل (CVM)، با درخواست شرکت QR Capital موافقت کرده است و محصول ETF این شرکت به اسم QBTC11 در بازار بورس سائوپائولو ارائه خواهد شد.

تایید ETF بیت کوین در برزیل

ETF بیت کوین

شرکت QR Capital خاطرنشان کرده است که این چهارمین ETF آنها است. این موضوع، بر اهمیت تصمیمات CVM تاکید می‌کند.

پس از آنکه سه ETF بیت کوین در کشور کانادا عرضه شد، برزیل به دومین کشوری تبدیل شده که با این ETFها موافقت کرده است. B3 نیز دومین بازار بورس در سراسر جهان است که دسترسی به این کالا را ارائه می‌دهد.

دفتر مرکزی شرکت QR Capital در شهر ریودوژانیرو قرار دارد و به بزرگ‌ترین شرکت مدیریت ارزهای دیجیتال آمریکای لاتین معروف است. این شرکت اخیرا به حوزه ETF بیت کو‌ین وارد شده است و امروز نیز اعلام کرد که تاییدیه مراجع قانونی برزیل را کسب کرده است. بازار بورس سائوپائولو میزبان این ETF با نشان QBTC11 خواهد بود.

شرکت QR Capital گفته که با عرضه این ETF در کشورهای آمریکای لاتین به شهروندان کشورهای مختلف امکان خواهد داد تا بدون نگرانی در خصوص ذخیره‌سازی و مدیریت دارایی‌های خود، دسترسی آسانتری به بیت کوین داشته باشند.

گذر زمان به ضرر آمریکا

اخبار مختلفی در خصوص تأییدیه‌های اخیر ETFهای بیت کو‌ین منتشر شده است. طبق گزارش CryptoPotato، سازمان اوراق بهادار ایالت انتاریو (OSC) به تایید BTCC پرداخته است؛ BTCC محصول ETF بیتکوین است که توسط شرکت Intent Investment عرضه شده است.

طی ماه اول تایید، این ETF به موفقیت چشمگیری دست یافت. شرکت Purpose Investment روز گذشته اعلام کرد که ETF بیت کو‌ین این شرکت به یک میلیارد دلار سرمایه دست یافته است.

از طرف دیگر، بازار ETF پنج تریلیون دلاری آمریکا، هنوز به Bitcoin دست نیافته است. شرکت‌های VanEck و WisdomTree Investment و NYDIG اوایل سال جاری پروپوزال‌های خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه داده‌اند. سایر شرکت‌ها نظیر Valkyrie Digital Assets نیز منتظر تایید از جانب کمیسیون SEC هستند.

اوایل هفته جاری، درخواست VanEck توسط کمیسیون SEC به رسمیت شناخته شد. کمیسیون SEC تا ماه می فرصت دارد تا تصمیم خود را اعلام کند.

کمیسیون SEC تاکنون تمام ETFهای بیت کوین را رد کرده است. هرچند شرکت QR Capital گفته است که تایید اخیر QBTC11، عرضه این محصولات در آمریکا را سرعت می‌بخشد.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا