اخبار بیت کوین

کمیسر سابق SEC: تا زمانی که دموکرات‌ها رییس جمهور هستند، ETF بیت کوین تایید نخواهد شد

جان رید استارک (John Reed Stark)، کمیسر سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) معتقد است این کمیسیون هیچ کدام از درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین را تایید نخواهد کرد. علاوه بر این، وی مدعی است رویکرد کمیسیون بورس در قبال ارزهای دیجیتال ممکن است به طور کامل بسته به نتیجه انتخابات سال ۲۰۲۴ آمریکا تغییر کند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین تلگراف، رییس سابق دفتر اقدامات اجرایی اینترنت در کمیسیون بورس آمریکا روز گذشته در توییتی مدعی شد که انتخاب شدن یک رییس‌جمهور جمهوری‌خواه می‌تواند روند قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال را به طور کل تغییر دهد و حتی باعث استعفای احتمالی گری گنسلر، رییس SEC شود.

به عقیده استارک، در شرایط فعلی بعید است کمیسیون بورس با راه‌اندازی ETF بیت کوین موافقت کند. وی در این رابطه نوشته است:

تصور من این است که اعضای فعلی کمیسیون بورس با درخواست‌های ETF بیت کوین با استناد به دلایل مختلفی موافقت نمی‌کنند.

در این توییت، استارک به نامه شرکت بتر مارکتس (Better Markets) به کمیسیون بورس آمریکا اشاره کرده است. در این نامه، بتر مارکتس معتقد است با توجه به نگرانی‌ها در رابطه با دستکاری حجم معاملات، متمرکز بودن بازار کریپتو و متکی بودن به گروه کوچکی از افراد برای حفظ شبکه بیت کوین، کمیسیون بورس باید با درخواست‌های ETF اسپات مخالفت کند.

نامه شرکت بترمارکتس به کمیسیون بورس آمریکا
نامه شرکت بتر مارکتس به کمیسیون بورس آمریکا – منبع: Better Markets

به عقیده استارک، انتخاب یک جمهوری‌خواه به عنوان رییس‌جمهور آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۴ می‌تواند اقدامات اجرایی کمیسیون بورس در قبال صنعت کریپتو را کاهش دهد و احتمالا به تایید درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین منجر شود:

اگر یک جمهوری خواه انتخاب شود، کمیسیون بورس احتمالا به مراتب بیشتر پذیرای تایید درخواست‌های ETF بیت کوین خواهد شد و به احتمال زیاد رفتار دوستانه‌ای با این بخش خواهد داشت.

در حال حاضر، دونالد ترامپ (Donald Trump)، رییس‌جمهور سابق آمریکا محبوب‌ترین نامزد در میان جمهوری‌خواهان است و پس از آن ران دی سانتیس (Ron de Santis)، فرماندار فلوریدا و تیم اسکات (Tim Scott)، سناتور کارولینای جنوبی قرار دارند.

به گفته استارک، در صورتی که یک جمهوری خواه در انتخابات آتی انتخاب شود، گنسلر جای خود را به هستر پیرس (Hester Peirce) خواهد داد. هستر پیرس یکی از اعضای کمیسیون بورس است که به دلیل روابط خوبش با صنعت رمزارزها، با لقب «مادر کریپتو» (Crypto Mom) شناخته می‌شود.

توییت استارک
منبع: توییتر

استارک در این توییت با اشاره به مخالفت‌های پیرس با بسیاری مواضع اجرایی کمیسیون بورس در قبال صنعت رمزارزها نوشته است:

اگر هستر پیرس رییس کمیسیون بورس شود، جهان باید انتظار این را داشته باشد که اکثر اعمال اجرایی و دشمنی‌های کمیسیون بورس در قبال رمزارزها تا حد زیادی متوقف شود.

کمیسر سابق کمیسیون بورس در این توییت به شکاف رو به رشد در دیدگاه‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال اشاره کرده است. به گفته استارک، در سال ۲۰۱۷، سیاستمدارانی مثل ترامپ و هیلاری کلینتون و حتی ماکسین واترز، نماینده کنگره آمریکا همگی معتقد بودند ارزهای دیجیتال یک «طاعون خطرناک و وحشتناک» است.

با این حال، مواضع در رابطه با این صنعت در حال حاضر به چند قطب تبدیل شده است. ران دی سانتیس، نامزد جمهوری‌خواه متعهد شده در صورت انتخاب شدن، از بیت کوین محافظت کرده و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را ممنوع اعلام کند. در سمت دیگر، الیزابت وارن (Elizabeth Warren)، سناتور دموکرات با «ارتش ضد کریپتو» خود در تلاش است تا تمام انواع ارزهای دیجیتال را در آمریکا ممنوع کند.

به عقیده استارک، این وضعیت چند قطبی احتمالا تا زمانی که یک جمهوری‌خواه رییس جمهور آمریکا نشود ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا