اخبار بیت کوین

ورودی بیت کوین به صرافی‌ها به کف ۱۰ سال اخیر رسید

داده‌های آنچین نشان می‌دهد ورودی بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال از زمان ثبت اوج ۷۳٬۸۰۰ دلاری به طور قابل توجهی کاهش یافته و به کف ۱۰ سال اخیر رسیده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، به نظر می‌رسد همزمان با بهبود دوباره قیمت بیت کوین، سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال تمایلی برای فروش ندارند و معتقدند هنوز فرصت بیشتری برای افزایش دوباره قیمت وجود دارد.

کاهش ورود بیت کوین به صرافی‌ها

بر اساس داده‌های شرکت تحلیلی کریپتوکوانت، ورودی روزانه بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه آپریل و می به کف ۱۰ سال اخیر خود رسیده است.

بر اساس این داده‌ها، در تاریخ ۲۰ آپریل (۱ اردیبهشت ۱۴۰۳)، زمانی که بیت کوین در حوالی سطوح فعلی معامله می‌شد تنها ۸۴۰۰ کوین به صرافی‌ها وارد شده که با آمار سال ۲۰۱۴، یعنی زمانی که قیمت زیر ۱۰۰۰ دلار بود مطابقت دارد.

ورودی بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال - منبع: CryptoQuant
ورودی بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال – منبع: CryptoQuant

این آمار نشان‌دهنده تغییر قابل توجه در احساسات سرمایه‌گذاران و هولدرهای بیت کوین است و به نظر می‌رسد با راه‌اندازی ETFهای اسپات و ورود سرمایه‌گذاران سازمانی به بازار، عصر جدیدی برای پادشاه رمزارزها آغاز شده باشد.

همانطور که پیش از این گزارش دادیم، علیرغم نوسانات شدید کوتاه‌مدت بیت کوین از جمله سقوط تا کف ۵۶٬۶۰۰ دلاری در هفته گذشته، به نظر می‌رسد همچنان تقاضا برای سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال ادامه دارد.

وضعیت نهنگ‌ها چگونه است؟

در حال حاضر همزمان با بهبود قیمت بیت کوین، شاهد تحولات مثبتی در بین نهنگ‌های این ارز دیجیتال هستیم.

میگنولت (Mignolet)، یکی از تحلیلگران کریپتوکوانت در این باره می‌گوید:

آدرس‌های حاوی ۱۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین که معمولا با فشار خود فشار نزولی قابل توجهی را برای بازار ایجاد می‌کنند در این چرخه هنوز فعالیت خاصی نداشته‌اند.

به عقیده این تحلیلگر، این نهنگ‌ها ممکن است با این پیش‌بینی که «هنوز چرخه به پایان خود نرسیده است» تمایلی به فروش کوین‌های خود نداشته باشند.

وی می‌گوید:

علاوه بر این، ممکن است پس از تایید ETFها، تقاضای زیادی برای خرید بیت کوین خارج از صرافی‌ها و به صورت OTC وجود داشته باشد که فشار فروش را خنثی می‌کند.

شاخص SOPR نهنگ‌های حاوی ۱۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین - منبع: CryptoQuant
شاخص SOPR نهنگ‌های حاوی ۱۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ بیت کوین – منبع: CryptoQuant

در سمت دیگر اما چک میت (Checkmate)، تحلیلگر ارشد شرکت گلسنود معتقد است فعالیت صندوق‌های ETF بیت کوین بر داده‌های بازار تاثیر گذاشته است. وی می‌گوید آمار مربوط به این صندوق‌ها بسیار غیرقابل اعتماد است و ممکن است تحلیلگران را به اشتباه گمراه کند و آنها کیف پول ETFها را به نهنگ‌های بیت کوین نسبت دهند:

داده‌های پیرامون ETFها بسیار پر سروصدا هستند. من تقریبا می‌توانم تضمین کنم که کیف پول‌های بزرگی که شما آنها را به عنوان نهنگ ردیابی می‌کنید، مربوط به ETFها و صرافی‌ها هستند.

چک میت معتقد است در بازار نهنگ‌های بزرگی وجود دارند که همزمان به خرید و فروش بیت کوین مشغول هستند. همچنین وی تاکید می‌کند که صرفا تمرکز بر نهنگ‌ها و ردیابی فعالیت‌های آنها به ندرت به سود منجر می‌شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا