اخبار خارجی

بازار دیفای همچنان در حال رشد؛ قیمت بیت کوین نتوانست به ۹۳۰۰ دلار دست یابد

بیت کوین تلاش مجددی برای رسیدن به قیمت ۹۳۰۰ دلار انجام داد اما نتوانست به این قیمت دست یابد. قیمت بیت کوین بار دیگر کاهش یافت و نتوانست از سطح مورد نظر عبور کند. در این بین، بازار دیفای به رشد خود ادامه می‌دهد، به طوری که پروژه های پرشماری با رشد روزانه دو رقمی مواجه شدند.

عدم دستیابی قیمت بیت کوین به ۹۳۰۰ دلار

روز گذشته بیت کوین نتوانست به قیمت ۹۳۰۰ دلار دست یابد و از دیروز تاکنون به سطح قیمتی کنونی ۹۲۰۰ دلار اصلاح شده است.

طبق گزارش CryproPotato، این سط قیمت بسیار مهمی در کوتاه مدت است و باید نشان دهد که خریداران تا چه حد به بازار اعتماد دارند. به نظر می‌رسد که این اعتماد کاهش یافته است.

در حال حاضر چندین سطح حمایتی مهم برای روند نزولی وجود دارد که می‌تواند فرصت های خاصی را برای نوسان قیمت ایجاد کند. اولین سطح حمایتی تقریبا بر روی ۸۹۶۵ دلار قرار داد و در این سطح است که خریداران می‌توانند برگردند. سطح قیمت بعدی که توجه به آن بسیار مهم است، میانگین متحرک تصاعدی ۱۰۰ روزه بر روی قیمت ۸۸۵۰ دلار است.

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

علیرغم نامشخص بودن بازار در شرایط کنونی، قیمت بیت کوین به سومین سه ماهه دوم برتر تاریخ خود نزدیک شده است و نمودارها بیانگر افزایش قیمت تقریبا ۴۲ درصدی را طی این مدت نشان می‌دهند. بیت کوین هم چنین عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از بازارهای سنتی نظیر S&P 500، نفت خام، طلا و دلار داشته است.

رشد چشمگیر بازار دیفای

اگرچه به نظر می‌رسد که بیت کوین در شرایط رکود قرار دارد، اما بزار دیفای به رشد خود ادامه می‌دهد. بسیاری از پروژه ها با ارزش بازار کم طی چند روز گذشته ایجاد شده اند.

چند روز قبل، چانگ پنگ ژائو مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال بایننس اعلام کرد که کوین مارکت کپ که اکنون در اختیار بایننس است، بخش مخصوصی را برای بازار دیفای ایجاد کرده است. این موضوع، رصد و پیگیری عملکرد قیمتی آلتکوین های مختلف در این حوزه را آسان تر می‌کند.

نکته قابل ذکر این است که بسیاری از پروژه ها رشد دو رقمی داشته اند. رشد این پروژه ها شامل شبکه کایبر (KNC) با ۱۸.۵ درصد، شبکه سینتتیکس (SNX) با ۲۳.۱۵ درصد، Aave با ۱۳.۴ درصد، بانکور (BNT) با ۲۳.۹ درصد، لوپ‌رینگ (LRC) با ۱۳.۵ درصد و غیره می‌شود.

در این بین، اطلاعات DeFi Pulse نشان می‌دهد که در حال حاضر مجموع سرمایه مسدود شده در پروتکل های دیفای بیش از ۱.۷ میلیارد دلار است که فقط طی ۱۵ روز گذشته ۷۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا