اخبار خارجی

کاهش قیمت بیت کوین به ۱۱,۳۰۰ دلار؛ سقوط قیمت نزدیک است؟

قیمت بیت کوین اخیرا از محدوده نوسان قیمت اندک خود بیرون آمد و منجر به وقوع روند صعودی توسط گاوها شد. با اینکه روند بدون نوسان قیمت بیت کوین پایان یافته است، اما فراکتال (Fractal) ایجاد شده در نمودارهای قیمت این رمز ارز نشان می‌دهد که سقوط قیمت در پیش است و نکته بدتر از آن، بازگشت روند بدون تغییر قیمت طولانی تر بعد از کاهش قیمت است.

افت و خیز شدید بازار بیت کوین در سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ برای بیت کوین بسیار پر افت و خیز بوده است. قیمت این رمز ارز از ۶۵۰۰ به ۱۰,۰۰۰ دلار رسید و سپس در پنج‌شنبه سیاه به ۳۸۰۰ دلار سقوط کرد. چند روز قبل نیز به ۱۲,۰۰۰ دلار رسید و تحلیلگران اکنون از دستیابی به قیمت ۱۳,۸۰۰ دلار قبل از حرکت به سوی ۲۰,۰۰۰ دلار حرف می‌زنند.

اما به نظر می‌رسد گاوها بسیار خوش‌بین بوده‌اند و خیلی زود از روند صعودی صحبت کرده‌اند. اگرچه نوسان قیمت بازگشته است، اما یک روند بدون تغییر قیمت ممکن است در پیش باشد. فراکتالی هماهنگ با روند عدم تغییر قیمت به وجود آمده است.

اگر قیمت بیت کوین از این فراکتال پیروی کند، سقوط قیمت در پیش است و شرایط بدتر دیگری رخ خواهد داد: بازگشت روند طولانی‌تر عدم نوسان قیمت

قیمت بیت کوین - بازگشت روند عدم نوسان قیمت

فراکتال‌های بیت کوین گویای بازگشت روند عدم نوسان قیمت

با توجه به روند قیمت فوق و انطباق بخش قرمز رنگ اول بر روی بخش قرمز رنگ دوم، مسیر مشخص شده برای بیت کوین توسط فراکتال به دست می‌آید. ادامه کاهش قیمت به کمتر از ۱۱,۰۰۰ دلار در روزهای آتی و سپس شروع روند صعودی محتمل است. روند نزولی آهسته تا زمانی رخ خواهد داد که نوسان قیمت مجددا از بین برود و روند صعودی دیگری رخ دهد.

قیمت بیت کوین - بازگشت روند عدم نوسان قیمت - 2

فراکتال‌ها موضوع متناقضی هستند، به طوری که بعضی از تحلیلگران بررسی دقیقی برای شناخت و کشف آنها انجام می‌دهند.

دوره عدم نوسان قیمت مشابهی در اواخر سال ۲۰۱۵ و اوایل سال ۲۰۱۶ رخ داده است. بیت کوین چندین ماه در محدوده قیمت کوچکی حفظ شده بود و پس از آن، روند صعودی قوی آغاز شد.

روند صعودی چشمگیری رخ داد و پس از آن با اصلاحیه مواجه شد و سپس روند عدم نوسان قیمت مجددا به وجود آمد. پس از آن، روند صعودی بیت کوین مهم بیت کوین رخ داد.

اگر شرایط مشابه با گذشته در بازار رمز ارزها رخ دهد، بیت کوین حداقل تا ماه سپتامبر یا اوایل ماه اکتبر شاهد روند صعودی نخواهد بود. هرچند روند سال ۲۰۱۶ به ماه نشان داده است که پس از این دوره باید منتظر رکورد قیمت جدیدی باشیم.

قیمت بیت کوین - مقایسه فراکتال 2016

قیمت بیت کوین پس از افزایش به بالاتر از سطح ۱۲,۰۰۰ دلار، مجددا کاهش یافت و به کمتر از ۱۱,۵۰۰ دلار رسید.

سطح مقاومتی قبلی بر روی ۱۱,۸۰۰ دلار نتوانست به سطح حمایتی تبدیل شود و اکنون قیمت بیت کوین به ۱۱,۳۵۰ دلار رسیده است. عدم حفظ قیمت بیت کوین بالاتر از سطح ۱۲,۰۰۰ دلار  همزمان با کاهش قیمت ۳.۶ درصدی طلا از رکورد ۱۹۵۰ دلار در هر اونس بود.

در این بین، بازارهای بورس آمریکا شروع قوی داشتند، به طوری که S&P 500 تا ۹ شاخص و داو جونز تا ۳۰۰ شاخص افزایش داشتند. این موضوع پس از امضای دستور اجرایی دونالد ترامپ برای افزایش کمک‌های مالی فدرال به شهروندانی که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته‌اند رخ داد.

با کاهش قیمت بیت کوین، تعدادی از آلتکوین‌ها نیز شاهد کاهش قیمت اندک بودند. اتر، چین لینک و بیت کوین کش به ترتیب ۲.۵۷، ۷.۵۱ و ۴.۷۲ درصد کاهش قیمت داشته‌اند.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا