اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

معاملات رمز ارزها در بازارهای آسیایی به دلیل تعطیلات سال نو چینی ممکن است با نوسانات کم ادامه داشته باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، بیت کوین بزرگ‌ترین رمز ارز بازار به خاطر اینکه شرایط فروش بیش از حد به همان صورت قبلی باقی مانده است و بازارهای آسیایی تعطیلات سال نو خود را در پیش دارند، فعلا در محدوده ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار در نوسان است.

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین با ۳٪ کاهش نسبت به روز گذشته به ۳۷٬۰۸۸ دلار رسیده است و اتریوم نیز با کاهش ۳٪ به قیمت ۲٬۵۱۲ دلار خرید و فروش می‌شود. داده‌های ارائه شده توسط کوین دسک نشان می‌دهد که حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های بزرگ در آخر هفته نسبت به آخر هفته گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های بزرگ رمز ارز
حجم معاملات بیت کوین در صرافی‌های بزرگ رمز ارز

سال نو قمری که به سال نو چینی و یا فستیوال بهار نیز معروف است، بر اساس تقویم سنتی شمسی-قمری چینی‌ها آغاز سال جدید شناخته می‌شود. بسیاری از کشورهای آسیایی این سال نو را جشن می‌گیرند و بازارهای بزرگ بورس در چین، کره جنوبی و سنگاپور در تعطیلات سال نو چینی تعطیل هستند. با توجه به اینکه بازار رمز ارزها در ۷ روز هفته و هر ۲۴ ساعت فعال است، به نظر می‌رسد فعالیت‌های معاملاتی در آسیا در این مدت کاسته شود.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

خریداران بیت کوین در روزهای گذشته در حفظ حمایت ۳۲٬۹۰۰ دلاری موفق بوده‌اند و توانسته‌اند قیمت ارز دیجیتال BTC را بالای ۳۵۰۰۰ دلار حفظ کنند. در حال حاضر اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه، شبیه به اتفاقات مارس ۲۰۲۰، در محدوده فروش بیش از حد قرار دارد.

فروشندگان بازار توانستند قیمت بیت کوین را به زیر سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی در حرکت اخیر بیت کوین از سطح ۳۵٬۵۶۱ تا ۳۸٬۷۱۹ دلار پایین بیاورند. همچنین همانند نمودار زیر خط روند صعودی در نمودار یک ساعته BTC/USD با حمایت نزدیک به ۳۷٬۶۵۰ دلار به سمت پایین شکسته شده است. علاوه بر آن، این جفت معاملاتی پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در سطح ۳۷٬۲۰۰ دلار قرار گرفته است.

نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۱ ساعت
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۱ ساعت

سطح مقاومت‌های کلیدی بیت کوین در این نمودار به ترتیب در ۳۸٬۰۰۰ و ۳۸٬۸۰۰ دلار قرار دارند. شکسته شدن این مقاومت‌ها می‌تواند راه را برای صعود تا سطح ۴۰٬۰۰۰۰ دلار باز کند.

از سوی دیگر در صورتی که قدرت کافی برای ادامه روند صعودی وجود نداشته باشد، قیمت بیت کوین در حرکت به سمت پایین نمودار حمایت اولیه ۳۶٬۰۰۰ دلار را پیش روی دارد. اولین حمایت کلیدی بیت کوین در ۳۵٬۵۰۰ دلار قرار دارد و از دست رفتن آن می‌تواند قیمت بیت کوین را تا ۳۴٬۰۰۰ دلار کاهش دهد.

در نمودار BTC/USDT در تایم فریم روزانه، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۳۹٬۴۷۵ دلار می‌تواند مقاومتی مهم در سد راه خریداران باشد که گاوها سعی دارند از آن دفاع کنند. با توجه به اینکه قیمت روز بیت کوین پایین‌تر از این سطح قرار دارد و RSI نیز در محدوده فروش بیش از حد قرار گرفته است، می‌توان سرایط را به نفع خرس‌ها قلمداد کرد.

نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه

دو سناریوی محتمل نزولی و صعودی در این شرایط از این قرار است؛ اگر خرس‌ها موفق شوند روند نزولی به سمت ۳۵٬۵۰۷ دلار را حفظ کنند، شرایط برای آزمایش مجدد کف قیمتی ایجاد شده در سطح ۳۲،۹۰۰ دلار (۲۰ ژانویه) به وجود می‌آید. شکسته و بسته شدن قیمت در زیر این سطح می‌تواند بیت کوین را تا سطح ۳۰٬۰۰۰ دلار به پایین بکشاند.

در سناریو صعودی، با شکسته شدن سطح ۳۹،۶۰۰ دلار می‌توان به کنار گذاشته شدن روند نزولی در کوتاه مدت خوش‌بین بود. در یک سناریوی خوش بینانه، قیمت بیت کوین می‌تواند تا سطح ۴۳٬۵۰۵ دلار افزایش یابد و سپس مقاومت مهم میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه را در سطح ۴۸٬۸۳۳ دلار امتحان کند.

ویلی وو، تحلیلگر مطرح بازار رمز ارزها با انتشار تصویر مقابل در توییتر عنوان داشته است که به نظر می‌رسد تقاضا برای بیتکوین، اخیرا افزایش یافته است. این نمودار، مقایسه‌ای از جریان خالص ورودی/خروجی BTC به صرافی‌ها را در مقابل قیمت بیت کوین نشان می‌دهد.

جریان خالص ورودی-خروجی بیت کوین به صرافی‌ها
جریان خالص ورودی/خروجی بیت کوین به صرافی‌ها

داده‌های گلسنود نیز نشان می‌دهد تعداد هولدرهای بیت کوین که دارایی خود را بین ۵ تا ۷ سال گذشته جابه‌جا نکرده‌اند به بالاترین میزان خود در ۸ ماه گذشته به تعداد ۷۱۶٬۷۲۷ آدرس رسیده است.

به نظر شما بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین رمز ارز بازار، مسیر خود را در کوتاه‌مدت به چه صورت ادامه می‌دهد؟

منبع
coindesknewsbtccointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا